אע"פ שפתחנו לרווחה כל צוהר וחלון אפשרי החום גואה בתוככי הקרוואן, האוויר אינו זע וגורם למחנק לא נעים. משפחת טבת מסובים סביב השולחן, זוגתי שתחייה מגישה פתיתים ברוטב עגבניות,הם מיד הופכים לאטרקציה, אוכלים בשקיקה ולוגמים קולה קרה לרוויה. הלחמניות טעימות החליפו את תחושת הרעב בשובע. בסיום הארוחה מתארגנים לנסיעה, יעדנו הבא הינו Alpamare,
  • לא בחרנו לשבת מחוץ לקרוואן תחת הפרגולה ולסעוד את נפשנו היות ואנו חונים בפאתי חניית כורכר מאובקת בינות גדר ורכבים עומדים.

רקע כללי

הפארק מים המקורה נוסד בשנת 1970 ונמצא על הגדה הדרומית של אגם ציריך והוא הינו הגדול ביותר באירופה. מתאים במיוחד למשפחות עם ילדים וליום גשום וקר שלא מאפשר לטייל בחוץ.
זהו פארק ענק עם כל שעשועי המים שניתן לעלות על הדעת: מגלשות, אבובים, ג'קוזי, 10 מגלשות מים עם נושאים שונים, המתאימות לקשת של גילאים מי קטון ועד גדול. בנוסף למגלשות מים ישנם בריכות: בריכות גלים, בריכות מים תרמיים, בריכה עם מערבולות, סירות מתנגשות. מרכז ספא ענק, עם מספר אמבטיות ג'קוזי, סאונות, סולריום, בריכות עם מים עשירים ביוד, בעלי סגולות רפואיות ומגוון טיפולי בריאות ויופי. בין הפעילויות הרבות אפשר לשבת באחת משתי המסעדות שבמתחם.

 קצת שימת לב: הכניסה היא ל-4 שעות שהייה כל שעה נוספת בעלות נוספת.
טיפ: בפארק נמצא גם מלון מיוחד וססגוני למתארכים בו ישנה חבילה משולבת למלון ולפארק המים פרטים באתר.

 מעשה שכך היה, מנסים להקליד את הכתובת ב-GPS ושוב ואין אנו מצליחים, הנווטן איננו טעון ולכן אשתי יוצאת להחיש עזרה. בחלוף חמש דקות תמימות שבה עם בעל נגריה שהועיל בטובו לצאת מבית מלאכתו ולהצטרף לצעידה של כמאה מטרים ואולי יותר בחום הכבד ששרר בצוהרי היום ולהקליד עבורנו את הכתובת.
מסובב את הסווץ' פתח היציאה מהחניה היישר מלפננו, מימיני. מביט לצדדים, אשתי מציעה לרדת ולהכווין אותי, מבטלה בענף- יד . גולש קדימה, מסובב את ההגה לימין ולא שם לב לעמוד שניצב כחיץ . "בום" קול חבטה עזה נשמע. "אוי מה עוללתי!" האירוע פתאומי, בלתי צפוי, ליבי נפעם בחוזקה. צדו של הקרוואן נפגע. עתה רכבי שעון על עמוד, עלי להזיזו ולמזער את הנזק. כיצד אעשה זאת?!, מכניס לרוורס ופוגע בדבר מה עם הפגוש האחורי. מרגישים מכה חזקה, מלווה ברעש הנורא של פח מתעקם ופלסטיק נשבר. תאונה אחת ושתי פגיעות. "ריבונו של עולם, שיט קיבינימט. אני חייב להיות מפוקס איך לא הבחנתי בעמוד? איך לא נזהרתי בשעה שביצעתי רוורס" על מצחי מבצבצות טיפות זיעה קרה, ליבי דופק בקצב מואץ "זה לא היה צריך לקרות" מפטיר בכעס. "עברתי כל כך הרבה קשיים ולא גרמתי ולו שריטה אחת, שיט". חופן את ראשי בכפות ידי, "למה זה דווקא מגיע לי?!".מתקשה לעכל את העובדה שהגיעתי לסיטואציה שכזו.

 
מתרחק מהעמוד ומדמם מנוע סוקר את הנזק ולא מאמין, הפגיעה הצידית מכוערת (״אנדרסטייטמנט״) וזאת בשל העובדה שהקרוואן עשוי פלסטיק יצוק אפילו הפגוש הינו פלסטיק. פוסע אל חילקו האחורי של הקרוואן ומעיף מבט בנזק שהתווסף, כנף פגוש האחורית הזדעזעה והוזזה ממקומה, אחד מפיני הפלסטיק נשבר אולם לא ייחסתי לזה כל משמעות. ע"י טפיחות קלות בכף ידי משחזרה. "בוא נוותר על המשך הפעילות בשוויץ הינך עייף ועוד עלינו לשוב אל גרמניה. הדרך עודנה ארוכה לאין שיעור ונגיע רק בלילה, זה פשוט מסוכן". "לפעמים צריך לדעת מתי לעזוב דברים, להרפות". מביט בילדי, ומתאונן "הוא כל כך רוצה פארק מים ומגלשות". אשתי לא נשארת חייבת: "תהייה פעם אחרת, אי אפשר להספיק את הכל!" "תשאלי אותו", מתרץ ובכך מעביר את מרכז כובד האחריות והשיפוט לילד בן- 5לדאבוני אין הוא מגלה התנגדות. בלב כבד, מקליד את נקודת הציון החדשה Park - Spieleland ב - Ravenasburg
רחמים עצמיים הם תולדה של זמן מיותר ואנו, זמננו דוחק.
רקע כללי:
הפארק ממוקם ב Ravenasburg כ-10 ק"מ מהאגם קונסטנץ אשר שוכן בגרמניה. חברת Ravensburger, מפורסמת לא רק במשחקי הלוח שהמה מייצרים אלא, גם ביצור פאזלים ושיווק ספרים לילדים. 
Spielelandpark- עם יותר מחמישים אטרקציות מחלוק לשבעה נושאים, מבטיח חוויה בלתי נשכחת עבור אנשים בכל הגילים.
הפארק מורכב למעשה משני חלקים האחד הוא Minimundus מוזיאון של דגמים מיניאטוריים וסמוך אליו פארק של חברת צעצועים והפאזלים של רוונסבורג (Spieleland)
"יאללה נאסוף את עצמנו ונזוז" מסנן באכזבה גלויה. סוטים שמאלה ומטפסים לכיוון עיירת אפנצל הציורית, נוסעים ביעף בין בתי העצים שעוטרו בציורים צבעוניים, חולפים על פני כנסיית עץ. עשרות שוטרים במדיהם המגוהצים וכפתוריהם המצוחצחים ניצבים כגוש בפתחה של הכנסייה וממתינים לדבר מה, במבטיהם סוקרים את רכבנו. לפתע הנווטן מחשב מסלול מחדש, אנו ניצבים על פרשת דרכים, מהמר וסוטה מהנתיב היעודי, המכשיר ניווט מתאפס על עצמו ומתריע , אני נאלץ לחפש מקום רחב לפרסס, בשנית חולפים על פניהם של השוטרים בדרכנו אל גרמניה.
נעים בין מצוקים המזדקרים בתלילות, הנוף ירוק, אוויר צלול ואופק אינסופי, חוצים כפרים חולפים על פני בתי- חווה ציוריים,האזור כולו משופע בגבעות מכוסות כרי דשא.
שבים אל היער ומטפסים על הכביש התלול שקודם לכן ירדנו בו. אני מחזיק בדעתי זהו חתיכת ירידה/עליה תלולה מהן כמוה. באחת ההשתפלויות האקראיות עוצר לצד הכביש בחניית רענון ומנוחה בכדי לאמוד בשנית את הפגיעה. אולי באדיבות סמרטוט לח אמזער את הנזק, ברם התבדיתי.
"בוא ותיכנס אל תחנת דלק קרובה ונרכוש Vignette". אולי במהלך נסיעתנו, צולמנו מבעוד מועד?!, ולכן איני מוצא עוד טעם ברכישת מדבקת אגרה , זה אבסורד!"בת זוגתי שותקת, מגיעים לעיר גדולה, העורק תנועה הראשי נסגר לתנועה. אנו עומדים לטפס במעלה דרך אחרת שמוליכה למרומי גבעה. מערכת איכון טרם זיהתה את השינוי. תר אחר מקום עגינה. מגיע אל חלק בעיר, אפרורי ולא אטרקטיבי גולש לפאתי חנייה רחבה שחל בה שיפוץ מוקפת גדרות ניידים וציוד לסלילה ושיפוץ של כבישים. נעמד בסמיכות לפאב/מסעדה אזורי וקטן. אשתי יורדת ומתשאלת את לקוחות המסבאה. היענותם להחיש עזרה ראוייה לציון, הסועדים מתייעצים בינם לבין עצמם בשפתם. דף A4 ועליו רשומה הכתובת מחליף ידיים בין השולחנות, העזרה מוגשת על מגש של כסף. ע"פ הסבריהם שב אל הכביש שהוכוונתי אליו מלכתחילה, מטפס על הנתיב מעל שמתעקל, אין מנוס.

לא אכביר בתיאורים ולא אכנס לעובי הקורה מקץ שלוש שעות יוצאים משוויץ. שוטר ניצב על אם הגשר עוצר רכבים לבדיקה, על פנינו בחר לדלג.

Alpamare

alpamare.jpg

Spieleland -park 

Spieleland.jpg לינק לאתר Alpamare
באתר סרטונים להמחשת חווית מגלשות המים

סרטון פנורמי להמחשת פארק Spieleland