שוב סגר כזה או אחר, טוב שהשמש 🌞איתנו וטוב שמסתייע ספורט יחידני🚴‍♂️ בזוג 🚴‍♀️. בריאות לגוף ולנפש. רכבנו מהרצליה לפארק הוד השרון, דרך גבעת ח"ן ובחזרה לאורך הירקון ודרך שכונות צפון מזרח תל אביב. עוד בילדותי רכבתי על אופניים. בנהריה אופניים היו לגמרי חלק מהיום, יום. גילוי נאות: אינני רוכבת שטח מקצועית ובכל זאת גיליתי ש-36 ק"מ אפשריים.

🚴 מהרצליה לאגם הוד השרון

מסלול נוח יחסית, מלבד קטע חולי בין מטעים, פרדסים ושדות חקלאיים. פגשנו לא מעט צועדים ורוכבים ואף ג'יפאים. לצערי נתקלנו גם באנשים שהסתובבו עם שקיות וקטפו מכל הבא ליד. מאמינה שאין הפרט מרמז על הכלל! חצינו מתחת לכביש 4, נכנסנו לרמות השבים. כעבור 12-13 ק"מ, הגענו לפארק הוד השרון המשתרע בדרום העיר, בין רחוב דרך הים ובין הירקון. הפארק השוכן על גדת נחל הדר, משתלב בפרוייקט שיקום הירקון. מה זה אומר? בפארק אגם אקולוגי - מי האגם הם מי קולחין מטוהרים המוזרמים במורד ערוץ נחל הדר ודרכו הם מגיעים אל נחל הירקון. האגם הוא ממש שכיית חמדה למשפחות מתפקנקות כמו גם לצפרים. הבחנו במספר מיני ציפורים בהם - קורמורנים, אנפות ושלדג גמדי יפהפה, ייצוגי בשחור-לבן.

היה היה הר זבל

מעל פארק הוד השרון מתנשאת גבעה בעלת צורה מעניינת. ולא בכדי, היא שימשה בעבר הלא רחוק כמזבלה העירונית של העיר. היום זהו נ"צ שמושך אליו רבים - מי ברגל 🚶‍♀️ומי בדיווש 🚴‍♀️.

העפלנו אל ראש הגבעה וזכינו לצפות בנוף המרהיב הנשקף ממנה. מפה אפשר לקבל מראה פנורמי, 360 מעלות - רואים את פאתי השומרון, פתח תקווה, הרצליה, רמת השרון, תל-אביב.

ירקון ירקון איי איי

מהגבעה ירדנו אל מסלול המוביל לנחל הירקון וממשיך לאורך נפתוליו, מערבה לכיוון ימה של תל אביב. מי הנחל נסתרים מהעין אך זרימתם נשמעת מעבר לצמחי הסוף. המסלול ארך כ-24 ק"מ. רכבנו בין תלוליות נוקשות עד שבשלב מסויים חברנו לשביל ישראל, והמשכנו רוכבים לכיוון דרום מערב.

בשל השעה המתאחרת, סטינו מהירקון, לא נשפכנו איתו לים אלא חצינו את כביש חמש דרומה. רכבנו בשולי הפרדסים עד שיצאנו מהשביל אל שכונת נווה שרת ברחוב אלמגור. מכאן, רכבנו חזרה צפונה, תחילה בשבילי רמת החייל, אח"כ חלפנו על פני צהלה, שכונת המשתלה וצומת הכפר הירוק לעת שקיעה יפהפייה. מכאן אצה לנו הדרך לרמת השרון והביתה.

לסיכום: מסלול רכיבה נוח ברובו אם כי מעט מאתגר על גדת הירקון, בשולי תלוליות חרושות ובוץ קשוח. מה שכן, רוכבי אופניים הם עם נחמד - בדרכנו כל אחד שמח להשיא עצה או לעדכן אותנו ברמת בוציות הדרך. היה נהדר 🦆😊🤟