קורות המשתתפים: אבא+אמא, בת (17) בן (14) שנסעו לשבועיים לניו אינגלנד לראות את השלכת המדהימה (אמא, כמה אפשר להתלהב מעלים?), לאכול המון פאי תפוחים ופנקיק אוכמניות (אולי ננסה פנקייק אוכמניות בר?אוכמניות רגילות כבר אכלתי אתמול), לראות דלעות (מה עם עושים עם כל כך הרבה דלעות אחרי שהחג נגמר?), ללכת בטבע (אולי אתם תלכו ואנחנו נחכה לכם באוטו?) לעשות קניות (מה אפשר כבר להספיק בשעתים?) והעיקר- לחזור ממש מרוצים...

מוקדש לאלו שנשארו לקנא בבית (וגם לשמור על החתול): שני החיילים

תכנון

מסגרת זמן קשיחה בגלל אילוצי לימודים ועבודה- 16 יום ברוטו, 15 יום נטו, השבועים הראשונים של אוקטובר. שיא עונת השלכת, שיא העומס...

כרטיסים נקנו בפברואר 2014, לבוסטון בטורקיש איירליינס דרך איסטנבול. שעות מצויינות וקונקשן טוב. 736$ לכרטיס. החסכון למשפחה יחסית לרכישה מאוחרת יותר או בחברות אחרות- הרבה מאוד כסף, לפחות 2000$.

מלונות מלונות שלא ניתנים לביטול בכלל או שיש עליהם תשלום מראש היו מחוץ לתחום. הזמנתי כמה אופציות של מסלולים כך שהיו די הרבה מלונות שהזמנתי וביטלתי והזמנתי שוב. קובץ אקסל מיוחד הוקדש לנושא הזמנות וביטולים, כי אחרת זה היה בלתי אפשרי לא להתבלבל.

רכב דרך אלומה, אלאמו ישראל. 700$ למיניואן דודג' קרוואן. היה לי ברור שלמרות שאנחנו רק ארבעה אין מצב שנצטופף. החלטה טובה.

מסלול זה המקום להודות לכל מי שפרסם את מסלול השלכת שלו. כולם נקראו בעיון ובשקיקה ועזרו לי מאוד. תודה מיוחדת לרבקה לליאור ולדורבן שהמסלולים שלהם היו השראה מבורכת וכמובן למוני, מנהל פורום צפון אמריקה שעזר מאוד!

היה לי מסלול עם כיוון השעון שלא יצא אל הפועל...

וגם מסלול אופציונאלי נגד כיוון השעון שהיה המסלול שבוצע בפועל בדקה התשעים, בעיקר בגלל מזג האוויר. בגלל איחורי המזוודות שדווחו עם טורקיש החלטתי להישאר קצת באזור בוסטון לפני שאנחנו זזים.

נכון שבאנו לראות שלכת, אבל בעצם באנו לטייל ולהיות ביחד. מפת הארועים, האטרקציות והטיולים באזור שהכנתי ושמרתי בגוגל מאפס היתה מאוד חשובה והייתה בעצם הבסיס לטיול. בסופו של דבר יצא שלא היינו כמעט בורמונט והיינו במיין יותר מהתכנון המקורי.

עזרי תכנון חשובים

אתרים

חומר רקע על שלכת אפשר לקרוא בכל האתרים הללו כל השנה, אבל כשהשלכת מתחילה (סוף אוגוסט תחילת ספטמבר) הם הופכים פעילים ולקראת אמצע ספטמבר הם ממש מתעדכנים מדי יום. סיבה טובה לנגישות לאינטרנט- שם תדעו באיזה מסלול כדאי לבקר בדיוק מחר בבוקר.

האפליקציות לנייד (רק אחת עבדה) כוללות מפה אינטראקטיבית המבוססת על דיווחי המשתמשים ומאוד נוחה וגם שפע מידע נלווה. שימושי ביותר.

שלכת בניו אינגלנד 

מפות ודיווחיםהאפליקציה לנייד , הפייסבוק המתעדכן כמה פעמים ביום

שלכת בניו המפשייר

המפה , והאתר כולו עם הרבה מידע על ניו המפשייר

עוד אתר שלכת מוצלח, עם המון תמונות ומסלולים והפייסבוק: של ג'ף המוצלח

ועמוד אחרון ודי, אבל שמרכז הכול

תכנון ארועים

חשוב חשוב! לחרוש היטב את מדורי הארועים, כולל ההערות הקטנות. ארועים אלו יהיו פעמים רבות “עוגן” בטיול ותרצו להזמין לינה כדי להיות נוכחים בארוע כזה או אחר. יש לקחת בחשבון שמזג האוויר בעונה הפכפך, רבים מהארועים מתקיימים בחוץ ויש סיכוי לא קטן שתחשבו מקום מחדש (פרוט בהמשך...). בקיצור, גמישות.

חלק מהאתרים מתחילים להתעדכן רק בסוף אוגוסט

פסטיבלי אוכל- תפוחים, דלעות, חמוציות ועוד בתאבון

פסטיבלים וארועים- כללי המדריך לבליין בניו אינגלנד(לבחור בחודש הנכון ולשים לב שהחודשים מתעדכנים בהדרגה, אוקטובר 2015 עדיין לא מעודכן)

טיפים לתכנון

  • לקרוא הרבה ולהכיר את האזור. מזג האוויר משתנה במהירות ואיתו המסלול.
  • להזמין רשת בטחון של מלונות שאפשר לבטל- קשה למצוא אבל מאוד מאוד חשוב. רשת הילטון במקרה זה הייתה בחירה טובה אבל יש עוד.
  • בזוג הכול אפשרי ואין שום בעיה להיתקע במקום נחמד בגשם. עם ילדים זה לא ככה.
  • להכיר טוב את האירועים באזור ולתכנן לפיהם. השלכת היא רק תפאורה.
  • לתכנן טוב את סופי השבוע. הם חשובים בעונה הזו.
  • אם האטרקציות לילדים (חבלים, מגלשות הרים וכו') חשובות- לזכור שבעונה הזו כמעט בכל המקומות פתוח רק בסופי שבוע וסגור במשך השבוע.

וקישור לפרק הבא: ניו אינגלנד בשלכת: יום 1, בוסטון היר וי קאם!