עפתי לתרמילאים

התנדבות בבית יתומים באתיופיה

בית היתומים של אמא תרזה הוא מוסד ידוע באתיופיה. גיא התנדב במוסד שלהם בצפון המדינה, ומספר על עבודתו עם הילדים והמבוגרים באיזור.
גיא סלע
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: התנדבות בבית יתומים באתיופיה
© רתם סוננברג

שם הארגון: בית יתומים של אמא תרזה

מדינה: אתיופיה, בעיר מקסימה בשם דברה מרכוס, בצפון המדינה.

מתי התנדבתי: 15 ליוני 2008

משך ההתנדבות: חודש וחצי

סוג העבודה שנעשתה: פעילות חברתית עם הילדים וטיפול בחולים מהאזור, כיוון שבית יתומים פותח שעריו פעמיים בשבוע למסדר חולים. לא נדרש ידע רפואי, רק לב רחב וראש פתוח ללמוד.

מחיר ההתנדבות: כרטיס טיסה (כ-700 דולר) והוצאות מחייה אישיות. מגורים ואוכל מקבלים ולא משלמים שום תשלום לאף אירגון. סה"כ זה יוצא מקסימום 200 דולר הוצאות אישיות לחודש וגם זה במידה והבן אדם בזבזן מאוד.

תנאי המחייה: יחסית לאתיופיה - לא רע בכלל. זה אומר לא רמה של מלון - זה עדיין כמה אנשים בחדר, מקלחת עם דלי וכדומה, אבל יחסית בסדר גמור.

מה היה החלק הכי טוב בהתנדבות? הילדים מדהימים, נותנים לך כל כך הרבה כוח והסתכלות שונה על החיים.

מה היה הכי קשה? להיקשר לילדים ואז לעזוב. בנוסף, היו את הרגעים שאני מסתכל מהצד ואומר "לעזעזל, הילדים האלו חולי איידס - אני לא יודע אם אני חוזר עוד שנה והילדה תשאר בחיים או לא" - זה שובר.

חוויה שכדאי שנדע: פעמיים בשבוע, במסדר חולים, המתנדבים משמשים כמו רופאים: חובשים פצעים, אנשים שנשרפו וכדומה. זה היה קשה בהתחלה, אבל התחושה היא שאתה עוזר, ולמרות שאין לך ידע רפואי, רק היגיון של אדם שבא מדינה מפותחת, אתה יכול להציל חיים.

שורה תחתונה: ממליץ/צה *או* לא ממליץ/צה ולמה: ממליץ בחום - מקום מדהים שמנוהל על ידי 4 נזירות חמודות ולבביות...

התנדבה וכתבה: גיא סלע

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על גונדר