עפתי לתרמילאים

הר קניה - טיפוס במרץ 2000

מרבית המבקרים בקניה מוותרים על אחד המסלולים היפים והמרהיבים ביותר- טרק בהר קניה. למי שאוהב צוקי סלע משוננים המבצבצים בין קרחונים, עמקים ירוקים, אגמים כחולים, יערות גשם ונופים שהעין לא שבעה מהם- זה המקום. אורי מספר על חוויותיו מהמקום וממליץ בחום.
אורי
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: הר קניה - טיפוס במרץ 2000
Thinkstock Imagebank ©

אני רוצה להמליץ על המסלול ועל המדריך , שהשלים את החוויה. יצאתי לטיול קצרצר בקניה במרץ 2000 שכלל ספארי וטרק. מכיוון שהזמן שעמד לרשותי היה קצר, ניסיתי לצמצם את זמן ההתארגנות בקניה למינימום הכרחי. נעזרתי מאוד בספר המטיילים Lonley Planet ובאינטרנט. להפתעתי היו המון אתרים של חברות ספארי שמציעות חבילות ומסלולים במגוון מחירים. התכתבתי ב- Email עם כמה מהם על מנת להשוות מחירים ומסלולים ועל מנת לקבל המלצות ורעיונות. החברות שלחו לי מידע מפורט שעזר לי בשלב גיבוש יעדי הנסיעה וקביעת תקציב. לא סיכמתי עם אף חברה עד שהגעתי לניירובי, ואז כבר ידעתי מה אני מחפש.

העיקר כמובן היה מבחינתי הר קניה. לא אחזור ואפרט אינפורמציה שמצויה בספרות אלא אוסיף המלצות המבוססות על ניסיוני. המסלול שבחרתי היה עלייה דרך Sirimon וירידה דרך Chogoria , סך הכל ארבעה ימים הלוך וחזור לניירובי. המדריך שטיילתי איתו- Josiah היה בעל ידע נרחב על ההר (מסלולים, צמחייה ובעלי חיים) וגם בקשר לנושאים אחרים הקשורים לאורח החיים בקניה, מסלולים מומלצים, מקומות בילוי וכדומה. הפורטר שהתלווה אלינו הוא גם הטבח, אדם נחמד שדאג לי יותר מאמא.

ניתן עקרונית לעשות את המסלול לבד ללא ליווי של מדריך (למעט העלייה לפסגה שהתבצעה בשלוש וחצי לפנות בוקר) אבל מומלץ לשכור מדריך וסבל. בהשוואה למטיילים אחרים שטיילו במקביל אליי עצמאית, כלומר שכרו בנפרד מדריך וסבל, קנו את האוכל לבד ושילמו כניסות לפארק ועבור הלינה בבקתות בנפרד- הם חסכו בממוצע 5-10 דולר ליום. חשוב לציין שהם לא הצליחו להגיע להר ביום הראשון ולחזור לניירובי ביום האחרון, והוסיפו יומיים נוספים לטיול. החבילה שלי עם Mountain Madness כללה הכל- נסיעות, כניסות, לינה, אוכל סבל ומדריך, ולא נאלצתי להתעסק בסידורים.

הטיפוס להר הוא בהחלט קשה ובדיעבד היה כדאי להוסיף עוד יום ולטייל ביותר מקומות סמוך לפסגה - מומלץ לעשות את המסלול ההיקפי. סה"כ 85 קילומטרים כאשר הולכים ביומיים הראשונים עד 15 ק"מ ביום וביומיים האחרונים עד 30 ק"מ ביום. הטיופוס הוא מעל 4200 מ` אבל המרחק יחסית קצר. חובה להצטייד בציוד מתאים להתמודדות עם הקור . ביגוד חם, שק שינה וכדומה. בלילה קר מאוד ,בליווי רוחות חזקות ולעיתים אף יורד שלג על הפיסגה. לי לא היה שק שינה מספיק טוב וקפאתי בלילה. ניתן לקבל או להשכיר ציוד מ- Mountain Madness או בניירובי, כתובות נמצאות ב- Lonely Planet . על מנת להספיק להגיע לתחנה הראשונה של הטרק -Old Moses Hut - חשוב לצאת מניירובי בבוקר. אנחנו יצאנו קצת מאוחר והגענו לבקתה כמה דקות לאחר שהחשיך.

ביציאה מפארק Chogoria ייפנו אליכם כדי להציע לכם הסעה בים השער לעיירה Cogoria. המרחק הוא שלושים קילומטרים בירידה , מי שלא רוצה שרירי רגליים תפוסים במשך שלושה ימים שישקול ברצינות את ההצעה. המחיר מופקע ובגדול- 7000 Ksh שזה בערך 50$ , המחיר הוא עבור נסיעה ולא עבור אדם. הדרך עצמה מדהימה ועוברת דרך יער במבוק ולאחר מכן ביער גשם. אין מיים בדרך אז חשוב לצאת מהפארק עם מים לכל הדרך. למי שיתמזל מזלו ויעבור בעיירה ביום ראשון צפויה חוויה. לאורך הקטע האחרון ישנן כנסיות לצידי הדרך, ובזמן התפילה שרים במקהלה חברי הקהילה. היה די נחמד לעצור בצד למנוחה קלה ולשמוע את הזמירות (כמו בסרטים).

 החברה שבסוף בחרתי ל- Masai Mara היתה Come to Africa Safaris, שניתן ליצור איתה קשר במייל casafaris@form-net.com

 תעשו חיים וד"ש ל- Josiah ול- Benson…

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על הפארק הלאומי הר קניה