עפתי לתרמילאים

ביקורת ציוד: Lowe Alpine Air Zone Trek 40

עשור מאז שהשיקו את מערכות הגב מסדרת ה-AirZone, יצאה חברת Lowe Alpine בסדרת דגמים חדשנית לשנת 2016, שמתאפיינת ביותר נוחות ויותר נשימה. אחד מהם, ה-AirZone Trek 40 נראה כתרמיל בגודל האידיאלי למרבית המטיילים בארץ, ומתאים לטיולי יום עד שלושה הנה רשמי על התרמיל
עומר זיו
|
שמור לעצמי

מאת: עומר זיו, מערכת אתר למטייל

מערכת הגב

מערכות גב שעשויות רשת פופולאריות מאוד בקרב תרמילים גדולים וקטנים, אולם פעמים רבות, הרצון הטוב של היצרנים לאוורר כמה שיותר את הגב ולמנוע הזעה בא על חשבון מקום בתיק. מערכות גב מסוג רשת נמתחות בעיקר על-ידי המבנה הקשתי שלהן. מבנה שכזה יוצר “בטן” בתוך התיק, ומצמצם את התכולה שהתרמיל יכול לשאת. באופן אישי, אינני חסיד של מערכות גב רשת, בעיקר בגלל הסיבה הזאת. אני מעדיף להזיע קצת יותר ושיהיה לי מקום בתיק (כי בכל מקרה מזיעים, עם כל מערכת גב, האמינו לי). ובכל זאת, אם ב-AirZone Trek עסקינן, אציין שמערכת הגב הייתה לי נוחה יותר מתרמילים של הסדרות הקודמות. 

בכל הנוגע למבנה של המערכת: ראשית מדובר בעיצוב נושם יותר והמבנה כמעט ולא בא על חשבון החלל הפנימי. עוד חשוב לדעת, שבאמצעות המסגרת הקשיחה התרמיל מסוגל לשאת ולתמוך במשקל המתאים לטיולים הכוללים לילה. שמחתי מאוד לראות את השילוב בין שלל התכונות האלה בתיק.

חגורת המותן

בתרמילים בעלי מערכות גב ומסגרת קשיחה לנשיאת משקל, יש לשאוף לחלוקת עומס שתישא קרוב ל-80% על חגורת המותניים והגב התחתון שלנו. על מנת שזה יתאפשר (וגם יהיה נוח) יש צורך בחגורת מותניים רחבה וארגונומית אפילו במקצת בשביל שפשוט יהיה לנו נעים. אז כמצופה מחברה כמו Lowe Alpine, חגורת המותן בהחלט ראויה.

לתרמיל יש חגורה גמישה, בעלת שקע לעצמות המותניים, ומערכת הידוק נוחה ומודרנית. בנוסף, בוצעה בתרמיל הפרדה בין החלק שחובק את המותניים לבין הכיסים שיש בכל צד. ראוי לציין, שהכיסים הם גדולים, בעלי יכולת הימתחות וגמישות.

אסכם זאת בשורה: לא תצטרכו להתאמץ כלל אם תחפצו לשים שם את הסמאראטפון שלכם.

חלוקה פנימית

באפשרותכם לנצל את תכולת התרמיל עד 50 ליטרים של נפח. מה זה אומר, בעצם? שאתם יכולים בקלות לשאת מספיק ציוד לטיול הכולל לילה. החלוקה הפנימית בנויה מתא מרכזי ותא תחתון, המשמש בדרך כלל לשק שינה. ניתן לפתוח את ההפרדה וליצור שק אחסון אחד גדול. לתא המרכזי ניגשים מלמעלה, בעוד לתא התחתון יש גישה גם בתחתית התרמיל. לא משהו חדש. חלוקה נוחה, פשוטה ושימושית. בטיולים חד יומיים, כאשר אין צורך בשק"ש, אני באופן אישי משאיר את החלוקה הפנימית ושם בתחתית התרמיל ערכת עזרה ראשונה ובגד חם לעת הצורך.

תפס מקלות הליכה

לתרמיל יש שיטה נהדרת לתפוס את המקלות, ככה שלא יחליקו או יתהפכו. בקצה השמאלי יש שתי חתיכות גומי, יחסית קשיחות, שאליהן נכנס הקצה התחתון של כל מקל ו”מתיישב” היטב, באמצעות שיטה זו. שני המקלות נתפסים על אותו הצד, ובחלקם העליון חובק אותם שרוך גומי איכותי. לדעתי, היה הדבר נוח יותר, שכן הוא מאפשר לך לפתוח את התרמיל, ללא כל בעיה, והכי חשוב מבחינתי: המקלות תפוסים היטב.

רצועות ולולאות עזר

פרט למבנה הקלאסי של התרמיל והמאפיינים שהזכרנו לעיל, ה-Air Zone Trek 40:50 משלב כמה תוספות קטנות ושימושיות, שיכולות להרחיב את יכולות האלתור שלכם בזמן טיול (או לתכנן ולהשתמש בהן כבר מראש), לדוגמה: בחזית התרמיל מצויות ארבע לולאות תלייה. כשטיילתי עם תרמיל, השתמשתי בלולאות אלו לתליית נעלי טיפוס, כוס רב פעמית וקומקום. אהבתי מאוד ש-Lowe Alpine עטפו כל לולאה בגומי, על מנת לשמור עליה מחיכוך וקריעה. יש גם שתי לולאות קטנות נוספות בראש התרמיל.

בנוסף, בחזית יש תא פתוח וגמיש למפות, נעליים, סנדלים, ביגוד וכל מה שתרצו בעצם. כאן המקום לציין שמרבית הרצועות בתיק בהחלט במקום, אבל הייתי שמח אם היו מוסיפים שתי רצועות תחתונות לסחיבה של מזרן שטח או אוהל, כפי שנהוג בתרמיל גדול.

אז איך מסכמים?

  1. התרמיל מתאים לחובבי טיולים ושטח המחפשים תיק עמיד לטיולי יום עד שלושה: חוגי סיור, שביל ישראל במקטעים, סופ"ש בשטח וטרקים קצרים בחו"ל
  2. מבנה התרמיל הוא בתצורת שק-כיווץ עם פתח מרכזי למעלה ותא תחתון לשק שינה לא גדול מדי.
  3. מערכת הגב עשויה רשת ובעלת מסגרת קשיחה, המאפשרת נשיאת משקל.
  4. בקבוקי מים יושבים היטב בתרמיל. ניתן לסחוב גם בקבוקי 2 ליטר ללא כל בעיה.
  5. לתרמיל כיסים גמישים. חגורת המותן בעלת כיסים גדולים (נכנסים בקלות: פנס ראש, טלפון נייד, מצית ופירות יבשים).
  6. לתרמיל כיסוי גשם עם כיס ייעודי.
  7. רצועות הכתף רחבות ונוחות.
  8. מערכת הגב אינה ניתנת לכיוון.
  9. לתרמיל שני תאי אורך צדדיים נוספים.
  10. מגיע בצבעים אדום, שחור, כחול וירוק.

לפרטים נוספים על המוצר ועל אופן השימוש בו היכנסו לקטלוג הוירטואלי של למטייל » 

עומר זיו הוא מורה דרך ומדריך טיולים בארץ ובחו"ל ועורך תוכן באתר "טיולי" מבית למטייל 

לעוד ביקורות ציוד של עומר מהשטח »

כתבות נוספות עבורך