ונצואלה - רקע כללי

ונצואלה אין דומה לה- והיא פורשת בפני התיירים מגוון רחב של נופים: חופים טרופיים, מישורים נרחבים, נהרות ענקיים, יערות עד, ג`ונגלים, מפלים ורכסי הרים. ונצואלה ממוקמת על החוף הצפוני של דרום אמריקה בין גיאנה, קולומביה ומצפון לברזיל אגם מאראקאיבו, נהר האורינוקו, הרי האנדים, שמות קסומים שהופכים את תוויה ליפים מאוד.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: ונצואלה - רקע כללי

הכרות עם ונצואלה

ונצואלה - אין דומה לה - והיא פורשת בפני התיירים מגוון רחב של נופים: חופים טרופיים, מישורים נרחבים, נהרות ענקיים, יערות עד, ג`ונגלים, מפלים ורכסי הרים. ונצואלה ממוקמת על החוף הצפוני של דרום אמריקה, בין גיאנה וקולומביה, ומצפון לברזיל. אגם מאראקאיבו, נהר האורינוקו, הרי האנדים, שמות קסומים שהופכים את תוויה ליפים מאוד.

האקלים שלה הוא טרופי, והטמפרטורות די קבועות לאורך כל השנה. ההבדל בין העונות מורגש בכמויות המשקעים. העונה היבשה נמשכת בין החודשים דצמבר עד אפריל, והגשמים שוטפים את המדינה בשאר חדשי השנה. מה שלא עשה הטבע לונצואלה, עשה האדם. שבטים של בני הקאריבן, אראוואק וצ`יבצ`ה חיו כאן בנחת, עד שהגיעו הכובשים הספרדיים.הם אלה שהעניקו לה את שמה שמשמעותו- ונציה הקטנה. הספרדים התישבו בתחילת המאה השש עשרה ב- Cumaná, והפכו אותה לעיר מרכזית. המקומיים התנגדו נמרצות, וניסו להיאבק בספרדים, שהשאירו אחריהם הרס ומוות. נחישותם של ההיספנים נבעה מהחיפוש הבלתי מתפשר אחר זהב. כאשר מאמציהם עלו בתוהו, נטשו בד בבד את ונצואלה החבולה. ב-1821 השתלט המשחרר הגדול של דרום אמריקה, סימון בוליבאר על המדינה, וב-1830 הכריזה ונצואלה על עצמאות. משבר עצום פקד אותה, מאבקי כוח, הפיכות ומעשי טרור רצחניים שאיימו על שלמותה. סדרה של רודנים מיליטנטיים שלטו בה ביד רמה, ולמרות שבתחילת המאה העשרים גילו נפט באזור אגם מאראקאיבו, היא נותרה בעוניה, עם בעיות חברתיות רבות. למרות שלאחרונה מצבה די יציב, עדיין מאימות עליה סכנות של הפיכות צבאיות, מפלות כלכליות והאווירה בה מתוחה.

לתחילת הכתבה

יעדים השווים ביקור

החוף הצפוני - 400 הק"מ של החופים הקאריביים הם האטרקציה העיקרית של התיירים. Miquatia הוא האתר הפופולרי, הכולל מגוון רחב של חופים, פעילויות ספורט מגוונות, ודיג. מדי יום יוצאות ספינות אוויר מה-Palamara Moiteia, שנמצא על האי מרגריטה Margarita - אתר תיירות מרהיב עם מגוון עצום של פעילויות חופים, מלונות טובים, ומרכזי קניות נרחבים. צפונה משם נמצא למצוא את האי האידיאלי - Los piquras כמו כן ניתן למצוא חופים מדהימים גם ב-Marbella Macuto ,Lagoona ו-Carabella, שנמצאים מערבית לעיר הבירה. אל מקומות הנופש הרבים הנמצאים בחופיהם של Oucama del La ו-Cata ניתן להגיע דרך Portachenlo Pass, שם אפשר לראות חופים מהממים ואיים רבים המוצפים בציפורי פלמינגו ואיביס.האי מרוקוני Marrocoy, הנמצא על חופה של טוקאקס Tucacas הוא האי האטרקטיבי ביותר המציע לנופשים בו מאות שוניות אלמוגים וחופים נסתרים אידיאלים לצוללים וחובבי דייג.

Palma Sola ו-Chichivich הם גם חופים פופולריים. מעברות יוצאות מ-La Vela ו-Del Coro לאיי ארובה ו-Coranano (יש לקחת בחשבון שלכל כיוון לוקח כ- 4 שעות להגיע ובד"כ ישנם עיכובים בדרך). פורטו לה-קרוז Puerto la Crus הוא אתר נופש פופולרי עם בארים, מסעדות, וחופים טובים. כמו כן זוהי נקודת התחלה מעולה של מטיילים לחופים נידחים. העיר Baruisimeto אחת מהערים העתיקות ביותר בונצואלה וכיום העיר הרביעית בגודלה במדינה. הכנסיה בעיר היא אחד המבנים המודרניים והמפורסמים ביותר במדינה. העיר מרידה Merida, בדרום המדינה, באזור האנדים, היא עיר מודרנית ואפשר למצוא בה שרידים רבים מהתקופה הקולוניאלית. העיר שוכנת בין פסגת Bolivar ופסגת mirror. בעיר עצמה ישנם מוזיאונים עתיקים ומודרניים כאחד. רכבות הרים יוצאת מן העיר אל פסגת Pico Espajo, שהנוף מהפסגה משקיף על כל הפסגות הגבוהות של Cordillera וה-liaons. אפשר לקחת טיולים מאורגנים ל-Los Nevardos - הכפר הגבוה ביותר בהרים.

 אזור ה-Liaons הוא אזור יקר ולא כל כך מאוכלס. משתרך צפונית ל-Orenico ומזרחית ל-cordillera de mridda (פסגות ההרים היחידות שמושלגות תמידית). האזור הוא ליבה של ונצואלה בגידול בקר. הוא מישורי ברובו, פרט לכמה קרחות חשופות ומכיל המון נהרות קטנים, שבגדותיהם יערות. תנינים, קופים, וחיות אחרות למיניהן מאכלסות את הביצות שבאזור. קראקס - Caracas-מספיק לבלות בכיכר פלסה בוליבר כדי להבחין באווירה הייחודית של קראקס. אינספור כנסיות יפות, כמו Santa Capilla ומבנים מפוארים כמו ארמון Palacio de Miraflores, ממלאים את העיר ומשקפים את עברה. כדאי לטייל ברובע הקולוניאלי הישן Petares, וגם במרכז המודרני וההומה סביב Parque Central. העיר של בוליבר Cuidad Bolivar שוכנת סמוך לנהר האורינוקו-הנהר השלישי באורכו בדרום אמריקה. לאורכו (2150 קילומטרים) צמחיה סבוכה, איים של תרבויות עתיקות, ובעלי חיים נדירים. העיר של בוליבר, נמצאת באחד האגנים של הנהר. היא הפכה לסמל מאבקם של המקומיים בספרדים, ובה מבנים מפוארים וציוריים. אפשר להמשיך אל העיר Canaima, שלידה מפלים מרהיבים ועוד נופים מקסימים של טבע פראי. מפלי אנחל, הם המפלים הגבוהים ביותר בעולם, הם נופלים מגובה של 807 מטרים, מדהים!

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ונצואלה

הזמנת חופשה לונצואלה

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם