עפתי לתרמילאים

ברזיל - מידע שימושי

ברזיל היא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, חופים טרופיים, טרקים, ביצות וג`ונגל האמאזונס. ארץ שצופנת בחובה הכל מכל. בפרק זה תוכלו לקרוא על דברים כללים שכדאי לדעת לפני שנוסעים- בטיחות ואזהרות, כסף ועלויות, תחבורה, תקשורת, שגרירויות ועוד.
מורן שר
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: ברזיל - מידע שימושי
Thinkstock Imagebank ©

הקדמה לברזיל ואזורים בה


ברזיל היא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, חופים טרופיים, טרקים, ביצות וג`ונגל האמאזונס. ארץ שצופנת בחובה הכל מכל. היא מוכרת במחשבותיהם של רבים בתור שילוב של היערות המרהיבים הראשוניים - עם האמאזונס האדיר. במוחות אחרים מוכרת ברזיל בתור מדינת נופש שלווה וחופים מדהימים. איפשהו באמצע מוצאים התיירים את ברזיל מיוחדת, מלאת שמחה וחיים ובלתי נשכחת.זוהי המדינה הכי גדולה בדרום אמריקה והחמישית בגודלה בעולם. היא מכסה כמעט חצי מהיבשת. משתרעת על 8.5 מליון קמ"ר.

 למרות שהפורטוגזים נתנו לברזיל את השפה והתרבות, שנים של התנחלויות, עבדות והגירה הפכו את ברזיל לכור היתוך דתי, תרבותי וחברתי. כיום ברזיל נמצאת תחת השפעה אירופאית, אפריקאית ואסייתית.

לתחילת הכתבה

מידע שימושי לתייר

ברזיל מתחלקת לאזורים הבאים:
 ריו דה ג`נירו 
- העיר הכי יפה בעולם. שילוב מדהים של ים, חופים לבנים, עיר, פארקים, יערות והרים. עיר שמחה, מלאת חיים, המון פארקים קטנים ונחמדים וחופים יפהפיים. אפשר למצוא גם איים טרופיים מקסימים בסביבה
צפון ברזיל - איזור החגיגות והמסיבות של ברזיל, כל ערי החוף -אולינדה, רסיפה, אג`ודה מלאות חופים, מסיבות ועוד.
דרום ברזיל - בדרום בעיקר כדאי להגיע לאי פלוריאנופוליס שהוא בירת מחוז סנטה קתרינה - אי מקסים, תיירותי אמנם אבל יפהפה, מקום נהדר לבלות בו וסאו פאולו שהיא בעיקר גדולה ומודרנית. אחת הערים הגדולות בדרום אמריקה ובעולם בכלל.
בגבול עם  ארגנטינה נמצאים מפלי האיגווסו המרהיבים, מפלים אדירים, שהם מפגש נהרות ויוצרים קבוצת מפלים יוצאת דופן. בגבול עם בוליביה נמצאת העיירה בוניטו, שם יש אטרקציות מיוחדות במינן. גם הפנטנל נמצא בגבול עם בוליביה, זוהי חוויה מדליקה, שחבל לפספס.
אמאזונס - הג`ונגל, יערות הגשם, האינדיאנים והילידים. דברים שחושבים שקיימים רק באגדות.

אקלים- החורף בברזיל נמשך מיוני עד אוגוסט, אבל קר באמת נהייה רק דרומית לריו. הקיץ נמשך מדצמבר עד פברואר - מזג האויר חם ולח. גשמים פתאומיים אפשריים תמיד, בגלל מזג האויר הטרופי.

גבולות- ברזיל גובלת עם כל מדינה בדרום אמריקה, למעט צ`ילה ואקוודור שלא נוגעות בה. מעברי גבול די נוחים כיוון שהמדינה די מתקדמת. אין מיסים מיוחדים בשדה התעופה - בכניסה או ביציאה ממנה. רוב אוכלוסיתה מרוכזת בערים הגדולות.

בטחון- מבחינת בטחון ישנם איזורים עשירים בהם יותר בטוח להסתובב, אך ברמת העקרון זו לא מדינה סימפטית במיוחד מבחינת בטחון אישי. עדיף לא להסתובב לבד ברחובות ולא במקומות מפוקפקים. עדיף להשאיר כסף ומסמכים במלון (אם יש כספת, זו האפשרות הטובה ביותר). עד יוני 2000 היה לישראלים צורך בויזה בכדי להכנס לברזיל. כיום לא צריך. האנשים בברזיל חמים מאוד ואוהבים. אנשים שמוכנים לעזור בכל דבר.

שפה- השפה המדוברת היא פורטוגזית, שלא כמו כל מדינות דרום אמריקה האחרות.

מטבע- המטבע הברזילאי הוא ריאל חדש. 3.5 ריאל הם דולר אחד. (נכון לסוף 2002) ברזיל היא לא בין המדינות היקרות ביותר דרום אמריקה, אך לא זולה. במיוחד בתקופת הקרנבל. העלות הממוצעת לחודש בברזיל היא 700-600 דולר. ניתן לטייל עם המחאות נוסעים (טרוול צ`קס), אין בעיה של פריטתם בכל בנק או משרד להחלפת כסף Casa de Cambio , כשבדרך כלל השער שינתן בבנק גבוה יותר. ההמחאות המוכרות והמקובלות ביותר הן של אמריקן אקספרס.

 כמו כן ניתן לטייל עם כרטיס אשראי, צעד הפותח את האפשרות למשוך כסף בשעות/ימים שהמשרדים והבנקים סגורים. (צריך רק לזכור שעל משיכת כסף מחו"ל משלמים עמלה בסך 2.5$ לבנק בארץ). הכרטיס המועדף, המוכר והמקובל ביותר הוא ויזה. כמו כן כדאי לדעת שהשער הגבוה ביותר מתקבל בהחלפת טרוולים. כדאי לזכור שתמיד עדיף להסתובב עם כמה שפחות כסף במזומן, עדיף להשאיר את הכסף בכספת שבמלון אם יש, מאשר להסתובב עם כסף על הגוף.

תחבורה- התחבורה הציבורית היא ברמה די גבוהה, הכבישים מסודרים, סלולים וטובים. האוטובוסים ברמה גבוהה, אבל הנסיעות מאוד ארוכות (מן הסתם) ומאוד יקרות.

שגרירות ובית חב"ד- שגרירות ישראל שהיתה בריו דה ג`נירו נסגרה בתחילת חודש ספטמבר 2002. ניתן לפנות לנציגיות ישראל במדינות השכנות.

בית חב"ד ריו דה ג`נירו
avenue visconde de albuquerque 685
rio de janeiro
55212943138

ניתן לקבל דואר ב-posta restante
שם העיר באותיות לטיניות agencia central do correio
ומספרי המיקוד שיש להוסיף:
brasilia 70001-970
campo grande 79002-970
cuiaba 78005-970
goiania 74001-970

לקבל דואר בסאו פאולו:
correio rua dos pinheiros 1502
 sao paulo 97005422

לתחילת הכתבה

 >>

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ברזיל