עפתי לתרמילאים

אטרקציות סביב ריו

ריו דה ז`נירו יפה, מרתקת ומושכת אליה המונים אבל ``מנת יתר`` ממנה אינה מומלצת. קחו לכם פסק זמן מגושי הבטון, וצאו ליום נופש באחד האתרים הקרובים מחוץ לעיר.
מוטי סבאג
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: אטרקציות סביב ריו
Thinkstock Imagebank ©

האיים הטרופיים - אחת האפשרויות היא לצאת ליום טיול מריו לאיים הטרופיים, הנמצאים מדרום-מערב לעיר. סוכנויות נסיעות רבות מציעות יום טיול כזה ומפרסמות בבתי המלון. לכן האיסוף לטיול בבוקר נעשה מבתי המלון ומנקודות מפגש נוספות (אם אינכם שוהים במלון). הנסיעה אורכת כשעה-שעה וחצי, עד לעיירה Itacuruca אשר נמצאת באזור שבו כ-80 איים טרופיים. מהעיירה מפליגים בספינה, סירה או יכטה, ושטים בערך שעה לאי Jaguanum )או לאי אחר באזור(. באי הזה יש חוף יפה ששמו Pitanguerias , ובו ניתן לסעוד את ארוחת הצהריים ולצפות בלהקת בטוקדה - רקדניות בלבוש טרופי בפעולה. הטיול נמשך מ- 08:00 עד 18:00, ומחירו כ- 50 דולר.

העיירה בוזיוס וחופיה - כשעתיים וחצי נסיעה מריו ברכב או באוטובוס, יביאו אתכם אל בוזיוס, עיירת הקיט והמפלט לתושבי ריו, אשר חלקם מחזיקים בה בתי חוף. בעיירה יש מוטלים (פוסאדות) רבים, וכן חדרים להשכרה בבתי התושבים. כמו כן היא משופעת במסעדות דגים ומאכלי ים, בברים ובדיסקוטקים וכמובן בחופים רבים שמהם היא מציעה שיט ביכטות וספינות. המקום שקט ורגוע במהלך השנה, אך בתקופות החופש והקרנבל הומה העיירה בברזילאים, והמחירים בהתאם.

העיירה הקולוניאלית פאראטי- במרחק כשעתיים נסיעה מריו שוכנת אחת מהעיירות הקולוניאליות היפות ביותר בין ריו לסאן פאולו. בעיירה יש כנסיות, נוף רוגע ודרך חופים יפה. ניתן להגיע אליה באוטובוס ציבורי, באוטובוס תיירים או ברכב שכור, וזוהי חוויה מומלצת.

העיר פטרופוליס ושיט נהרות - אם חפצה נפשכם ביום טיול הגון, תוכלו לשלב ביום אחד טיול אל העיר ההיסטורית והמלכותית לשעבר פטרופוליס, ארוחת צהריים בעיר או פיקניק בנהר עם שיט רפטינג בסירות גומי. יום כזה אפשר לארגן דרך חברות התיירות בריו, אבל אפשר גם לצאת לטיול בעיר פטרופוליס באופן עצמאי.

איליה גרנדה (Ilha Grande) - טיול נוסף שיכול למלא יום אחד ויותר הוא אל האי איליה גרנדה. יוצאים מריו ונוסעים כשעתיים אל העיר מנגרצ`יבה Mangaratiba)) וממנה מפליגים באנייה שעתיים נוספות אל האי המופלא איליה גרנדה. זהו אי ללא כלי רכב, כבישים או תחבורה, והוא קטן ושקט. כדי לעבור מצדו האחד לשני, צועדים ברגל או שטים. הכפר הקטן במרכז האי נקרא כפר אברהם (Vila do Abraao). באי יש יותר מ- 100 חופים טרופיים. אחד החופים היפים ביותר הוא לופז מנדז (Lopez Mendez), שהוא רצועת חוף לבנה שמסביב לה צמחייה טרופית. הטיול אל האי ובתוכו מקסים. כאשר חוצים את האי מצד אחד לצד השני חולפים ביערות ומטפסים במעלה הר אשר מפסגתו יש תצפית על כל האי. המקום נפלא ורגוע, ומתאים לבילוי של כמה ימים. בכפר יש כמה בתי אירוח ומסעדות. המעבורת יוצאת ממנגרצ`יבה פעם או פעמיים ביום (תלוי בעונה). מחיר הנסיעה במהלך השבוע דולר אחד, ובסוף השבוע חמישה דולרים לכל כיוון.

 *הכותב הוא יועץ טיולים, מרצה ומדריך בכיר לדרום אמריקה בחברת דיזנהויז.

יוצאים לטיול תרמילאים בריו? כל המידע החשוב לטיול שלכם באתר "עפתי" >>

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ברזיל