עפתי לתרמילאים

מידע כללי על אנגווילה

אנגוילה, המצוי בחלקו הצפוני של קבוצת האיים הקאריביים, הינו אי קטנטן ויפהיפה אליו משתייכים 33 חופים עם חול צחור לבן ומים טורקיזיים עוצרי נשימה. אנגוילה הינו אי שקט עם מקומות נפלאים לסעוד בהם על החופים ואוכלוסיה ידידותית. האי קרוב מאד לאי המתוייר סנט מרטיןומאפשר גישה נוחה בין האיים על-ידי מעבורת המחברת בין שני האיים.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: מידע כללי על אנגווילה

הקדמה

אנגווילה, המצוי בחלקו הצפוני של קבוצת האיים הקאריביים, הינו אי קטנטן ויפהיפה אליו משתייכים 33 חופים עם חול צחור לבן ומים טורקיזיים עוצרי נשימה. אנגווילה הינו אי שקט עם מקומות נפלאים לסעוד בהם על החופים ואוכלוסיה ידידותית. האי קרוב מאד לאי המתוייר סנט מרטין ומאפשר גישה נוחה בין האיים על-ידי מעבורת המחברת בין שני האיים.

קצת על ההסטוריה של אנגווילה
לפני כ-4000 שנה האי אנגווילה היה שופע בצמחיה ויערות גשם. האי התגלה ע"י שבט אינדיאני בשם Awakra והם קראו לאי בשם Malliouhana שפירושו- "חץ מחודד". עם הזמן הם פיתחו את האי ובנו ווילות, חוות, משקים ומקומות לתפילה לאלוהים שלהם. בשנת 1650 אנגווילה הגיעו מתיישבים אנגליים לאנגווילה ואיכלסו אותה בפעם הראשונה לאחר שגילו כי הקרקע טובה לגידול תירס וטבק. הם שתלו מטעים ואנגווילה החלה להתפתח גם מבחינה חקלאית.
בהגיעם לאי, האנגליים לא נתקלו בשבט האינדיאני שהתגורר שם לפני כן, אך ב-1656 אינדיאנים מאיים שכנים הרסו את מה שיצרו האנגליים על האי. ב-1666 אנגווילה נשבתה ע"י הצרפתים ומתיישבים חדשים הגיעו לאי. ב-1744, בעזרתם של אניות מלחמה מסנט-קיט, כבשה צרפת חצי מהאי סנט-מרטין אשר הינו צרפתי עד היום. ב-1958 הפכה אנגווילה חלק מה- Federation of the West Indies. האיחוד התפרק ב-1962 והביא למהפך באי אנגווילה- האי הפך ליחידה בפני עצמה, בעלת החלטות פוליטיות ומעמד מדינה נפרדת.

 ה-30 במאי, 1967 הוכרז כיום מיוחד באנגווילה, כיוון שביום הזה הונצחה נסיגתה של משטרת סנט-קיט מהאי ובריטניה התערבה והכריזה על שלום באי. ב-19 בדצמבר, 1980 אנגווילה הפכה לטריטוריה נפרדת התלויה בשליטה הבריטית. הסמל של אנגווילה מופיע גם על דגל האי ובו 3 דולפינים המסמלים כוח, חוכמה וחברות. לא במקרה נבחרו לכך הדולפינים שכן, אוכלוסיית דולפינים חביבים נמנית גם היא על דיירי האי הזה והם ילוו אתכם בביקור באי.

לתחילת הכתבה

ביקור באנגווילה

האי הינו בדרך כלל שטוח ומוקף בשוניות של אלמוגים. האקלים הינו טרופי ומלווה בירידת גשמים שאינה קבועה וחופיו של האי הם החופים היפים ביותר באיים הקריביים. הצמחייה הינה בעיקר סוואנה. מספר רב של מעיינות תת קרקעיים מספקים מים נקיים וכמו כן יש באי אתרים שונים בעלי ערך ארכיאולוגי רב, המעורר עניין בינלאומי רב.

 ניתן לבקר את הכפרים של התושבים המקומיים באי אשר מתפרנסים בעיקר מדייג, מרעה, תעשיית מלח, בניית סירות והרבה מאד מתיירות. האנשים מקסימים - כיף אמיתי. מבנים דמויי קסבה צפון אפריקאית מהווים רקע לשאר חופיו של האי הקריבי המרהיב הזה והופכים אותו לאחד המקומות היותר מתאימים בעולם למחפשים רומנטיקה אבודה תחת עץ הקוקוס.

קייפ- ג`ולוקה היא אחת מהאטרקציות האמיתיות של האי היפה אנגווילה, ושוכנת בפינה הדרום-מערבית של האי. זהו ריזורט המקפל בתוכו קילומטרים של חוף בתולי ופרטי, אשר לאורכו פזורות וילות בסגנון מורי שמציעות פרטיות, שלווה ושקיעות - מן המרהיבות בעולם. לכאן נוהגים כוכבי הוליווד ועשירי מיאמי להגיע לנפוש, במקרים רבים לירח דבש. כאן הם נהנים בנוסף לשלווה הממכרת גם ממעדני גורמה הנישאים על ידי מלצרים יחפים, אפילו עד השמשייה שלהם בחוף, ממוזיקה במקצב קריבי ממכר, מאטרקציות שונות כמו שנורקלינג בריפ, בתי ספר לצלילה ולגלישה, שייט וספורט ימי.

 ואכן, באי יש ה-מ-ו-ן אפשרויות לחופשת "אקשן" כמו צלילת בלונים באתרים ימיים עשירים באטרקציות, גלישת גלים המבטיחה רכיבה על גלים גבוהים במים הטורקיזיים, שייט וקרוז ימי באזור הנפלא הזה וכמו כן Kite Surfing שזהו ספורט מאתגר וכיפי וניתן ללמוד אותו על האי עצמו ביום אחד!

לתחילת הכתבה

מידע שימושי

דרכי ההגעה לכאן היא בטיסות ממיאמי, פלורידה ומניו יורק (4 שעות) כמו גם ומערים שונות בארה"ב, באירופה ובאמריקה הלטינית.
ויזה: אין צורך בויזה כדי לבקר באי.
אמצעי התקשורת הינם מצוינים, כולל יכולת התקשרות בינלאומית ישירה, התקשרות דרך טלפון סלולארי ודרך האינטרנט.
עונה מומלצת: באנגווילה מזג אוויר חמים (27-30 מעלות) כל השנה, עם מעט גשם, בעיקר בחודשים ספטמבר ואוקטובר. בין החודשים יוני-נובמבר אנגווילה פגיעה להוריקנים, אך בהחלט עדיין ניתן לבקר בה.

המידע נכתב בשיתוף עם אתר www.tropical-paradise.net, נקודת המוצא לביקור באנגווילה. 

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה