טיול בקובה עם ילדים ? יש מה לעשות בקובה עם ילדים ? האם יש אטרקציות מתאימות לילדים ? האם יש אוכל כמו פיצה ומקדולנדס ?
אלו הם רק חלק קטן מהשאלות שאני נשאל לגבי טיול בקובה עם ילדים ממשפחות המעוניינות לטוס לקובה בהרכב משפחתי מלא, כולל ילדים קטנים.
והתשובה שלנו לכל אותם מטיילים היא: כן ! בהחלט !

קובה היא מדינה מושלמת לטיול משפחות ולטיול עם ילדים !
הרבה חושבים שבגלל שקובה היא מדינה "ישנה", "לא מתקדמת" או גורמת ל"הלם בקו"ם", היא לא מתאימה לילדים - וזה ממש לא נכון!

להפך, רוב המבוגרים הם אלו שחוטפים הלם בנחיתה בהוואנה, מכיוון שכבר בשדה תעופה מרגישים שנחתנו במדינה שהזמן עצר בה מלכת, אי שם בשנות החמישים. על ילדים, כידוע, דברים כאלו לא עושים עליהם רושם והם מיד יתרגלו למקום החדש.

כמו כן, חשוב לזכור שהוואנה בפרט וקובה בכלל היא כמו מוזיאון מוטורי פתוח אחד גדול.
אין ילד שלא מתלהב מהמכוניות האמריקאיות הישנות או מהאווירה הישנה. סיבוב במכונית אמריקאית ברחבי הוואנה היא דוגמא לאטרקציה משפחתית שתתאים מאוד לילדים שלכם, וסביר להניח שהם לא ירצו לרדת מהאוטו.

עוד סיבה שהרבה מטיילים עצמאיים חוששים להביא את הילדים עמם היא שקובה היא מדינה שאין בה אינטרנט פתוח וחופשי, היא לא מתקדמת כמו ישראל ואפילו אוכל טוב קשה להשיג - כל זה בחלקו לא נכון!

אומנם האינטרנט בקובה הוא לפעמים כמו נפט שקשה למצוא, יש מספר כיכרות בערים בהם יש אינטרנט או בחלק מהקאסות שלנו, אולם זו גם הזדמנות מצוינת לנתק את הילדים מהמסך.
ההמלצה שלנו היא פשוט להתנתק! הילדים שלכם יוכלו להעריך את מה שיש להם בארץ, להכיר תרבות אחרת ולהיות יותר אתכם מאשר דבוקים למסכים של האייפונים כל היום.

לגבי אוכל היום יש בקובה הרבה מסעדות איטלקיות, בהם ניתן לאכול ספגטי טוב, פיצות מקומיות, ואפילו אוכל ביתי כמו אורז ועוף עם ציפס (בננות מטוגנות).
טיול לקובה היא דרך נהדרת לגיבוש וחיבור משפחתי, להכיר את המשפחה טוב יותר ובמצבים אחרים שסביר להניח שלא תיתקלו בהם בארץ. לדוגמא, לינה בבתים פרטיים מארחים וקשר ישיר עם המקומיים.
אחרי שהילדים היו אתכם בקובה, אתם יכולים לקחת אותם לכל מקום אחר בעולם ללא חשש או בעיה!

וזה עוד מבלי שציינו אטרקציות רבות המיועדות לקובה לילדים כמו דולפינריום ושחייה עם דולפינים בואראדרו בסינפואגוס ובסנטיאגו, טיולי סוסים בוינאלס ובטרינידד, סיור מרכבות בקמאגווי ובהוואנה, קנופי ואומגה בלאס טראסאס ובוינאלס, פארק הדינוזאורים בסנטיאגו, שיעור סלסה משפחתי פרטי, נסיעה ברכבת קיטור עתיקה, חופים קריביים משגעים ביופיים ברחבי האי שבו תוכלו לנוח עם ילדכם, שמורות טבע מרהיבות ומפלים גבוהים עם בריכות טבעיות.

כמו כן המוזיקה הלטינית שכבשה את העולם ונמצאת כמעט בכל מקום.
בסיורים הייחודיים של 'קובה שלי' למשפחות ניקח אתכם לבתי ספר קטנים לפעמים בית ספר של כתה אחת, ללא מזגנים, מחשבים ולפעמים ללא תאורה, נפגיש אתכם עם ילדים בפורבינציות ובכפרים הקטנים.
זאת על מנת שיעריכו את מה שאתם ההורים נותנים להם, ושיזכרו תמיד שיש מקום אחר בעולם בו רמת הלימודים היא מהגבוהות בעולם למרות תנאי הלימוד הירודים.

בשורה התחתונה - יש לכם ילדים ואתם רוצים לצאת לטיול בקובה?
אתם רק הרווחתם חוויה לכל החיים יחד עם הילדים שלכם! חוויה שעוד תדברו עליה במשך שנים.

***
נהניתם מהמידע, צפו בבלוג שלי באתר למטייל, ותקבלו מידע מפורט שיסייע לכם לתכנן היטב את הטיול שלכם בקובה. אל תפספסו את ההמלצות החשובות, המסלולים החדשים והדיווחים המעודכנים שלנו מקובה!!! עקבו אחרינו ותגלו את המיטב של קובה כפי שרק אנחנו מכירים.

ניתן להתרשם מ 120 ההמלצות על השירות שלנו 'באתר למטייל'
 http://bit.ly/CubaMyTrip-Review

שלכם.
שחר גל
שירותי תיירות וחבילות טיול למטייל העצמאי
אתר Cubamytrip.com