כשמתכננים טיול לקובה חובה לבדוק את עונת הטיול המתאימה ביותר מכיוון שמזג האוויר בקובה יכול להשפיע ולהעיב על אופי הטיול שלכם במדינה הקריבית והמיוחדת הזו.
מאחר וקובה ממוקמת באיים קריביים במרכז אמריקה, היא אינה יוצאת מן הכלל וכמו שאר מדינות איים קריביות נוספות היא ניחנת באקלים סוב-טרופי.
כך שבקובה חם ונעים כמעט כל השנה, ולמעשה ניתן לטייל בקובה במשך כל השנה.
במאמר זה נשתדל להרחיב בנושא על מנת לתת לכם את האפשרות לבחור בעונה הטובה והמתאימה ביותר עבורכם.

יכול להיות בקובה חם מאוד מחד גיסא, ומאידך, יכול גם פתאום לרדת לכם גשם במפתיע. 
כן, גם בחודשים יולי-אוגוסט, מתי שמאוד חם בקובה תמצאו את עצמכם לפתע ביום גשום במיוחד.
הגשם הוא לעיתים קרובות קצר ולא מפריע להנאת הטיול והמדהים הזה, כך שאין סיבה לדאגה.
הצד הצפוני של האי חשוף יותר לגשמים בממוצע כ 3000 מ"מ שנתיים, ואילו הצד הדרומי מקבל ממוצע של כ 1000 מ"מ גשם בשנה.

העונה ה'גשומה' בקובה

עונה זו מיוחסת ל'חורף' בקובה והיא בין החודשים נובמבר עד אפריל.
בין נובמבר לאפריל מזג האוויר בקובה פחות לח וקריר במקצת, עם טמפרטורות גבוהות ממוצעת בין 21 ו -28 מעלות צלזיוס, וטמפרטורה נמוכה ממוצעת של בין 18 ו -24 מעלות C°.
לעיתים, בחודשים ינואר ופברואר טמפרטורת המינימום הינה כ 10 מעלות צלזיוס. מומלץ בתקופה זו להצטייד סוודר צמר קל או מעיל ומטרייה.
בדרך כלל זו העונה שנחשבת מומלצת יותר לטיולים בקובה משום שהטמפרטורות יותר נוחות מאשר בעונה הגשומה והמקסימום שתגיעו יהיה 24 מעלות. 

בעונה היבשה תתקלו בימי גשם בודדים, אך עדיין תוכלו למצוא את עצמכם בימים גשומים בו הגשם לא יפסיק לרדת למשך כמה שעות טובות.
שימו לב שזו העונה המתוירת ביותר כך שתצפו לא להיות לבד בקובה, אלא עם עשרות תיירים ומטיילים נוספים מכל העולם שבאים לחזות בפלא האותנטי המיוחד של קובה.
אם אתם מתכננים לטייל בקובה טיול מקיף ולא להגיע רק להוואנה עיר הבירה, אין ספק שזו העונה המומלצת ביותר עבורכם לטיול מלא בקובה ממזרח למערב.

הוריקנים בקובה

התקופה שבין ספטמבר לנובמבר נחשבת לעונת ההוריקנים בקובה, כך שאנחנו מידעים אתכם לגבי אפשרות של היווצרות הוריקן בקובה בתקופה הזו. https://www.nhc.noaa.gov 
קובה בנוסף לאיים הקריביים והאנטילים, החוף מקסיקני , מפרץ מקסיקו ובעיקר פלורידה נמצאות בנתיב התכוף של הוריקנים ומושפעות בממוצע אחת לשנתיים.
במהלך מאתיים השנים האחרונות (1800 עד 2017) חלפו בקובה ובסמוך לה 109 הוריקנים, 28 מהם מקטגוריה 3 ו 5, (150-250 קמ"ש) הנחשבת מזיקה.
כיום אין חשש לתיירים להיתפס באופן לא צפוי על ידי הוריקן מאחר והרשויות לגילוי ההוריקן כבר מדווחות על היווצרותו כ 5 ימים קודם להגעה לקובה.
יש לזכור שהוריקן הוא תופעה אטמוספרית, המתוחמת בזמן קצר. אנחנו מדווחים לכל המטיילים כ 5 ימים לפני היכן ומתי וקצב ההתקדמות בהתאם לדיווחי האמת המעודכנים של הצוותים שלנו בקובה.

לסיכום

ספטמבר - אוקטובר - נובמבר: עונה מצוינת מבחינת העונה הרטובה אשר נתונה להשפעות אקלימיות אבל נחשבת זולה מבחינת שירותי התיירות.
ינואר - פברואר: נעים וקריר עם התכנות לגשמים וימים קרים, עם זאת חודשים אלו מהווים שיא עונת התיירות בהם שירותי תיירות יקרים יחסית, זמינות שירותי תיירות בעייתיים.
מרץ - אפריל - מאי: עונה חמה, לחות קלה יחסית, זמן מצוין לשכשוך בחופים, מפלים ובריכות טבעיות.
יוני - יולי - אוגוסט: מזג האוויר בקובה הוא דביק ומעיק עם טמפרטורות גבוהות מאוד ולחות מטורפת, זוהי גם החופשה הגדולה של הקובנים ועונת הקרנבלים בקובה. 

***
נהניתם מהמידע, צפו בבלוג שלי באתר למטייל, ותקבלו מידע מפורט שיסייע לכם לתכנן היטב את הטיול שלכם בקובה. אל תפספסו את ההמלצות החשובות, המסלולים החדשים והדיווחים המעודכנים שלנו מקובה!!! עקבו אחרינו ותגלו את המיטב של קובה כפי שרק אנחנו מכירים.

ניתן להתרשם מ 120 ההמלצות על השירות שלנו 'באתר למטייל'
 http://bit.ly/CubaMyTrip-Review

שלכם.
שחר גל
שירותי תיירות וחבילות טיול למטייל העצמאי
אתר Cubamytrip.com