רכישת סיגרים בקובה - המדריך למעשן
רכישת סיגרים בקובה היא דבר נפוץ למדי אצל כל תייר שעושה טיול פרטי לקובה וספק אם תעזבו את קובה ותחזרו לארץ מבלי כמה סיגרים.
גם אם אתם לא נמנים מהאנשים המעשנים, סיגר קובני מהווה מתנה מושלמת מקובה ואין חבר או בן משפחה שלא יהיה אדיש לכזו מתנה.

הסיגרים הקובניים ידועים ומדורגים בכל העולם כסיגרים האיכותיים והיוקרתיים ביותר בעולם, וזה לא בכדי, נדמה שהסיגרים הקובניים הם הרבה יותר מסיגרים עבור הקובניים, זו ממש גאווה לאומית.
ועישון סיגר הוא פשוט דרך חיים עבור המקומיים כאן. תמונה שכיחה שתתקלו בה הרבה היא אנשים שיושבים להם במדרכה, נשים וגברים כאחד, עם סיגר בפה, בכיף שלהם.
הסיגרים המפורסמים ביותר בקובה הם: מונטקריסטו, קוהיבה ספלנדיד, רומאו ויולייט, פארטאגאס.

למה בקובה עושים את הסיגרים הכי טובים בעולם?
קובה מאז ומתמיד הובילה את תעשיית הסיגרים. איכרים קובניים רבים תמיד גידלו טבק בשדותיהם בשביל תעשיית הסיגרים.
בגלל עלייתו של פידל קסטרו לשלטון והאמברגו שהטילה ארה"ב על קובה בעקבות כך, הרבה יצרי סיגרים פשוט עזבו את קובה למדינות קריביות נוספות ולמדינות במרכז אמריקה כמו הונדורס, מקסיקו והרפובליקה הדומיניקנית.

למרות שעדיין הסיגרים הקובניים נחשבים הכי טובים בעולם, בעקבות כך החשיפה והמסורת לייצור סיגרים הגיעה למדינות נוספות וכך גם הגיעו סיגרים לשוק הסיגרים האמריקני.
אך בקובה, כמו בקובה, הטכנולוגיה לא מפותחת ועדיין הסיגרים נעשים בעבודת יד על ידי אלפי מגלגלי סיגרים מקצועיים המייצרים את הסיגרים בעצמם,
ולבד, בעזרת היד. כך שכל הסיגרים בקובה הם איכותיים כי הם בעצם נעשו בעבודת יד, לכן תדאגו לוודא שכתוב על הסיגרים שאתם קונים Totalmente a mano ("מיוצר ע"י אדם").

איך לקנות סיגרים בקובה?
קודם כל, אל תקנו סיגרים ברחוב אף פעם כי יש המון חיקויים ואנשים ינסו לעשות עליכם תמיד "קופה" כי הם יודעים כמה תיירים רוצים ומחפשים סיגרים.
הם גם ינסו להגיד לכם שהם עובדים במפעל בעצמם והם "בדיוק" היום עושים יום מכירה מיוחד עם הנחות.

הדרך הכי טובה לקנות סיגרים הוא להיכנס לחנויות רשמיות בעיר ולקנות. אופציה זו לפעמים יקרה יותר, אך אתם יכולים לדעת בוודאות שהסיגרים שלכם מקוריות.
עוד אפשרות היא, שכדאי ומומלץ להתייעץ עם מקומיים שהכרתם ואתם סומכים עליהם, כמו הנהגים והמדריכים שלנו , אם הם מכירים מישהו אמין שמוכר סיגרים.
יהיה נהדר אם הם יוכלו לבוא אתכם כדי לוודא שהסיגרים מקוריים (כמעט כל קובני יודע לזהות סיגר מקורי שהוא רואה אותו. בקובה הסיגרים הם כמו דת).

אם אתם קונים כמות של סיגרים בקופסה, וודאו שיש על הקופסה ועל הסיגרים מדבקות המציינות שהם מקוריות ומעידות על איכות.
כמו כן, אם אתם באים ממדינה אחרת לקובה, כמו ממקסיקו או מהרפובליקה הדומיניקנית, אל תתפתו לקנות שם סיגרים קובניים, כי הם בד"כ מזויפים.
לגבי החוק על הוצאת סיגרים מקובה, הוא מתיר להוציא רק עד 23 סיגרים לאדם מקובה ללא קבלה או אריזה מקורית.
עד 50 סיגרים ובלבד שיהיו באריזות סגורות מקוריות עם חותמת רשמית.
​מעל 50 נדרש להציג חשבונית רשמית וכן פרטי החנות בה נרכשו. לנוסעים מקובה לארה"ב מותר להוציא עד 100 סיגרים.

בחנות רשמית קופסאות של "קוהיבה" היוקרתית, "רומיאו ויוליה" או "מונטקריסטו", עולה על 100 דולר ויכולות להגיע עד 450, לפי המותג.
בשוק השחור, המונע על ידי גנבות מהמפעלים - הם נמכרים במחירים של בין 25 ל -45 דולר.

כמו כן, אם כבר עשיתם טיולים לקובה לנוסע העצמאי וקניתם סיגרים, אנחנו ממליצים לכם להתפנק עד הסוף ולקנות מוצרים נלווים בשווקים או בחנויות שבקובה.
כמו למשל תוכלו לקנות שפופרת מעץ או מאלומיניום לאחסן בתוכה את הסיגר לאחר שסיימתם לעשן אותו.
במקומות מסוימים המוכר יכול לחרוט לכם על שפופרת את שמכם. עוד אביזר נהדר לסיגר הקובני שלכם יהיה קוצץ גיליוטינה קטן עם להב שיחתוך לכם את קצה הסיגר כאשר סיימתם לעשן אותו, ככה תשמרו על הסיגר לאורך זמן.שחר גל - My Cuba
קובה שלי – החוייה ה'קובנית' שלכם
להכיר, לטייל ולראות את קובה ב'עיניים קובניות'
פורטל קובה מרכז מידע ראשי
צור קשר לטיול פרטי בקובה