ספר:
מדריך Eyewitness -; ברצלונה וקטלוניה
פספורט לאירופה - צפון ספרד (זאב יפת)
 שניהם טובים וממוקדים מאוד. הראשון מאוד מסודר ומקוטלג אבל "קר" לקורא, השני כתוב בסגנון יותר אישי.

רכב: רנו רנו סניק סטיישן 528 יורו ל 16 יום. רכב סטיישן-מעט יותר יקר, אבל חשוב מאוד, במיוחד לימי המעבר.

GPS:חשוב מאוד: לשמור כתובות בזכרון כבר בארץ. בחו"ל להשתמש בתכונה "שמור מיקום" בכל נקודה בה אתם נמצאים.

מפה: בנוסף ל GPS צריך מפה.הכי כדאי למטיילים באירופה - יש מפה של כל אירופה משנת 2009 -; יכול לשמש לתכנון טיולים רבים.

מגורים: הגעתי לאתר מעולה למקומות מגורים באמצעות האתר של סיגלית בר.
לכל מי שמתכנן בתי מלון -; לדעתי זו הדרך הנכונה יותר לבלות בספרד: השכרה של בתים פרטיים של אנשים במחירים נוחים מאוד. האתרים אליהם הגעתי:


Homeaway

COULOROF SPAIN

Spain Holiday

rentalia

מהשניים האחרונים גם מצאנו את הבתים שהזמנו בסופו של דבר.
 מחירים מצויינים. לשבוע אפשר למצוא הרבה בתים בין 450 ל 550 יורו לבית מרווח מאוד למשפחה. אפשר גם בין 400 ל 450 אבל זה פחות נפוץ

מטרו: אפשר להוריד את המפה של המטרו בברצלונה מהאינטרנט. החשיבות -; ללמוד את התחנות העיקריות הסמוכות לאתרים החשובים (לה סגרדה פמיליה, קאסה בליו, שוק לה בוקריה...).

רכישת כרטיסים מראש: חשוב מאד למוזיאון של דאלי ב Figueres, לבתים של דאלי (קאסה בליו וקאסה מילה), לכנסיה שלו (לה סגרדה פמיליה). וכמובן למשחק של ברצלונה, אם רלוונטי. לכל היתר פחות חשוב.

תכנון מפורט של הטיול: בסיוע אתר מישלין שמאפשר נקבלת מושג מצויין לגבי מרחקים של מסלולי נסיעה (כולל מסלולים מורכבים ממספר נקודות עצירה) -; אתר חובה.

חגים לאומיים: בכל שנה ברחבי ספרד עורכים את חגיגות הפיאסטה מיור. זו חגיגה חילונית-לאומית (לא בעלת אופי נוצרי) שאורכת מספר ימים, בכל מקום התאריך שונה וכך גם אופי החגיגות. למי שנוסע כדאי לברר תאריכים ומקומות, אני ניסיתי ללא הצלחה למעט החגיגות בברצלונה. עוד נגיע לנושא הזה בהמשך הטיול.


פעילויות לילדים בספרד: בעזרת אתר מעולה -; יאמפינג -; שנותן פירוט מלא על כל סוגי הפעילויות לילדים בכל האיזורים בספרד -; קארטינג, קנואינג, באגי ומה שרק תרצו. מצאנו דרכו אינספור אפשרויות לפעילויות לאורך המסלול, חלקם גם ניצלנו.

המסלול עצמו: כמו בכל טיול, גם כאן הקפדתי על תכנון מפורט ביותר בקובץ אקסל, עם "מקבצים" של מקומות לכל יום, כאשר חשיבות גדולה ניתנה למרחקי הנסיעה בין מקום למקום (בעזרתו האדיבה של מישלן) ויצירת אלטרנטיבות למקרה שחלק מהתכנית לא יצא לפועל.


 ריכזתי את כל הקישורים לנושא תכנון הטיול מופיעים בפוסט נפרד