פרק 1 – אוסטרליה – האי המופלא

שלום רב

קוראים יקרים,

חזרנו לפני כשבועיים משהות של חודש וחצי (כמעט) באוסטרליה.

היינו בעיקר בסידני היות ומלכתחילה זו הייתה מטרת הביקור, אצל הבת שלנו ומשפחתה, בן זוגה ושתי בנותיהם החיים בסידני כבר שנים ארוכות.

אנחנו עיינה וקובי, עברנו זה לא מכבר את חגיגות שנת ה- 70 שלנו, אנחנו מה שקוראים זקנים צעירים... לא קופאים על מקומנו כי אם מתקדמים מאתגר לאתגר...

החלטנו הפעם להתחיל עם מרכז אוסטרליה מה שקרוי "הלב האדום" של אוסטרליה.

טרם הנסיעה חיפשנו את דרכנו שהייתה תמיד עצמאית, בטיולים בשיטת עשה זאת בעצמך, איך לתור את עומק אוסטרליה, המרוחק כ- 2847 ק"מ מסידני, אזור אליס ספרינגס, העיר המרכזית בהאאוטבק (Outback)השייך לטריטוריה הצפונית של אוסטרליה (המרחק דרווין אליס ספרינגס 1497 ק"מ) הוא הוא האזור אליו בחרנו להגיע כפתיח לשלל הטיולים שקיווינו לעשות.

בחנו אפשרויות שונות של טיול עצמאי, נסיעה ברכב, ברכבת וגם קרוואן לנהיגה עצמית.

(ברקע שלנו לפני שנים טיול תרמילאים דלוקס בצפון הודו ולפני 3 שנים (2015) טיול תרמילאים במשך 3 חודשים בסרי לנקה, בו התניידנו בצורות שונות אך בעיקר ברכבות ואוטובוסים לאורכו ולרוחבו של האי סרי לנקה – הדמעה של הודו).

תוך כדי כך, התוודענו לחברה שרק השם שלה עושה את זה, לוסטאינאוסטרליה, כך במקור המילים מחוברות lostinaustralia.org)), "אבודים באוסטרליה", ואל תגידו שזה לא נשמע קולי, גזעי...

האתר - www.lostinaustralia.org המייל: info@lostinaustralia.org

כך לאחר כמה מיילים ושיחות טלפון החלטנו מתוך שלל האפשרויות ללכת על ספארי של 3 ימים לקבוצה של כ- 20 משתתפים, 2 לילות, לינה בשטח באוהלים, ניידות ברכב שטח 4*4 עם מדריך. נקודת מפגש וסיום באליס ספרינגס.

הזמנו טיסה בחברת קוונטס ( (Qantasמסידני לאליס ספרינגס כ- 3 שעות טיסה, הזמנו חדר במלון במרכז העיר, דיפלומט מוטל ((Diplomat Motel ולא נותר אלא לחכות שזה יגיע...

לקח זמן, כי את כל האירגוניזציה הזו עשינו כאן בארץ כמה שבועות טובים מראש, היינו (אני) במתח איך הדברים יסתדרו אך לא נותר לנו אלא לחכות בסבלנות ולקוות לטוב...

המרחקים באוסטרליה כמו שניתן לראות כאן הם משמעותית ללא שום פרופורציה למרחקים להם אנחנו מורגלים בארץ, מדובר על מאות קילומטרים של נסיעה ביום מאזור עניין אחד למשנהו ולרוב הנוף לא משתנה, באזור האאוטבק זה יכול להיות מדבר חול אדמדם עד אדום או סוג של ערבה עם צמחיה דלילה עד אזור "יער דליל" הנמשך ללא סוף. השטח די שטוח ואם הוא מתרומם בדרך כלל אלו גבעות של עד כמה מאות מטרים בודדות מעל פני השטח ולא "הרים". באזורים אחרים של אוסטרליה אפשר לנסוע ימים כאשר לאורך הדרך צמחיה שאיננה מאפשרת לראות את המרחבים.

כשהבנו את זה הבנו שעדיף לדלג באיגוף אווירי מאשר לחצות את המדבר ברכב. שזו בכל מקרה נסיעה מאתגרת שצריך לצאת אליה מוכנים.

כל זה הוביל וחיזק אותנו שבחרנו נכון, לדלג למרכז העניין, שגם ממנו יש נסיעה של כ- 450 ק"מ לאתרים אליהם רצינו להגיע, ישר ללב הפארק הלאומי אולארו קאטה טג'וטה (The heart of Uluru Kata Tjuta National Park)

הסלע שבעבר נקרא ב"אוסטרלית" "אייריס רוק" (Ayers Rock) אך בעשור או יותר האחרונים חזר לשמו האבוריגיני - אולארו (Uluru) והוכר אתר מורשת עולמית.

הסלע הענק המתנשא לגובה 348 מטר מעל פני הקרקע באזור והיקפו 9.4 ק"מ. נחשב למקום קדוש לאבוריגנים. מנסים לאסור על המבקרים לטפס עליו, ואכן מהאלפים שראינו מטיילים באזור רק בודדים עלו על גב הסלע, הרוב כיבדו את קדושת המקום. תוך שנתיים האיסור יהפוך לחוק, ובאוסטרליה שומרים על חוקים (בעקרון). בשנים האחרונות (כעשור פלוס מינוס) מחנכים את הציבור לכבד את התרבות העתיקה של הילידים האבוריגינים, כמו גם קרקעות רבות חוזרות לשליטתם ולניהולם וכך גם הפארק הלאומי אולארו קאטה טג'וטה.

יצאנו סוף סוף לדרך ביום ראשון 3.6.18 בשעה 14:40 בטיסה עם חברה סינית האניאן איירליינס

(Hainan Airlines) ישירות לבייג'ין כ- ½9 שעות טיסה.

היה לנו מעבר קצר מועד לטרמינל 1 בשעתיים בלבד לעלות לטיסה הבאה, מאבק נואש בשעון.

היה עלינו לעבור הליכי כניסה למדינה, לא פשוט בכלל, לאסוף את הכבודה, לצאת החוצה למצוא שאטל לטרמינל 1, למצוא בו, בתוך ההמונים (גם בסין חופשת קיץ והטרמינל מפוצץ בנוסעים של טיסות פנים) את התור המתאים לטיסת הביניים שלנו לעיר צ'אנגצ'ה (Changsha)הנמצאת כשעתיים וחצי טיסה מדרום לבייג'ין.

לא אלאה אתכם בפרטים, הסוף שהגענו לשער היציאה לטיסה ממש דקה (כן דקה!) לפני סגירת הטיסה.

בסוגריים רק אציע אל תטוסו דרך סין (אלא כאשר היא יעד שלכם) גם אם הטיסה זולה במיוחד (כמו זאת שאנחנו מצאנו 200-300 דולר פחות על כל כרטיס, מכל תכנון טיסה אחר). בסופו של דבר שילמנו את תוספת המחיר לשינוי מועד הטיסה חזרה בכדי לא לעמוד פעם נוספת בלחץ שנוצר בשעתיים מעבר בין הטרמינלים בבייג'ין והרווחנו 3 ימים בבייג'ין על חשבון אוסטרליה...

אחרי 34 שעות בדרך הגענו לסידני עם הזריחה, אותה צילמנו לפני הנחיתה.

בגלל פקקי הבוקר בסידני לקח לנו כשעה ו- 100 דולר להגיע לצפון ווילובי ((Willoughby North הפרבר בו גרה משפחתנו. (בדרך כלל זו נסיעה של 20-30 דקות).

אגב, באנו להיות עם הבנות, הנכדות, כאשר הוריהן נמצאים בחופשה באירופה בשבוע הראשון לשהייתנו.

עד כאן הפתיח,

המשך הסיפורים ופרטים נוספים יבואו....

קובי