הבלוג בשלבי העלאה לאתר
 לאחר טיול בר מצווה מוצלח עם הבן הגדול הגיע מועד טיול הבר מצווה של הבן השני הוחלט שהפעם נוסעים כולם, כולל סבתא לסרילנקה. הטיול תוכנן כך שיהיה בו שילוב של חזרה למקומות מאוד יפים וביקור במקומות בהם עדיין לא היינו. טיילנו שבעה: סבתא, הורים ו- 4 ילדים. הטיול אורגן ברובו מראש, לרבות הרבה מהכניסות לאתרים, כאשר מתלווה אלינו נהג אשר דואג לכל הלוגיסטיקה.
סרילנקה היתה לקראת סיום מלחמת האזרחים והדבר הורגש באווירה בטיול כמו גם בכמות המטיילים הגדולה יותר.
נסענו לירדן ומשם טסנו לקטאר וטיסת המשך לקולומבו. משיחות עם מטיילים שטסו בטיסה ישירה להודו נראה לי שהטיסה הלא ישירה שמחירה כמחצית עדיפה ולא רק בגלל המחיר.
להלן יומן הטיול. תחילה אעלה את סדר הימים ותמונות ובהמשך אעלה סיפורים מהטיול.
3.8.09 לאחר טיסת לילה נחיתת בוקר בסרילנקה. בניגוד לביקור הקודם לא עצרנו לארוחת בוקר במלון raj שליד השדה, בדיעבד הארוחה עדיפה.
ביקור בשוק הדגים של העיר נגומבו. בביקור הקודם הנהג לא מצא את השוק. הפעם ראינו את שפע הדגה והסירות ובעיקר את עוצמת הים האלים (מלשון אלימות). לצמחונים שבייננו היה קשה לראות את שפע ההרג.
ליד שוק הדגים בנגומבו
המשך היום (לאחר נסיעה שנראתה ארוכה מדי לעומת הפעם הראשונה) במנוחה במלון Club Palm Bay שבאיזור Marawila. בדרך קנינו (באמצעות הנהג) סים מקומי שהיה לעזר רב בטיול. למלון הזה חזרנו בפעם השנייה לאחר שנהננו בו מאוד בפעם הקודמת. מדובר בקוטג'ים (שניים שלושה חדרים מחוברים) שנמצאים לצד לגונות עם קרבה לים (יש חוף של המלון). יש בריכה ענקית, תחושת פרטיות ואוכל טעים. השהות יכולה להיות על בסיס הכל כלול (כך היינו בפעם הראשונה) או חצי פנסיון. רמת התחזוקה של המלון היתה פחות טובה מהביקור הראשון. ניתן לצאת מהמלון ולטייל לאורך הים, לכפר או בסירות ללגונות שעל יד. מחוץ למלון יש גם מסעדות מקומיות.