עפתי לתרמילאים

ביקורת ציוד: אוהל יחיד צבריס NO-SQUITO

בין אם אתם מטיבי לכת, מדריכי טיולים, שבילסטים, אנשי שטח או חובבי קמפינג שצריכים את הספייס שלכם, האוהל-יחיד של צבריס עשוי להיות הפתרון הנוח בכל בנוגע ללינת השטח הבאה שלכם. עוד באריזת התרמיל כבר התלהבנו מהקומפקטיות שלו. יצאנו להרי מירון על מנת לבדוק ולהתרשם
עומר זיו מערכת טיולי
|
שמור לעצמי

מאת: עומר זיו, מערכת אתר למטייל

הגודל כן קובע

מדובר באוהל קומפקטי במיוחד. האוהל, במצב הארוז שלו, כמעט ומשתווה לבקבוק ליטר וחצי. שתי רצועות כיווץ לשק האחסון מאפשרות לכם להצר אותו, ככה שאם ממש תרצו – תוכלו אפילו למקום אותו בצידי התרמיל במקום בקבוק (פחות מומלץ, אבל הבנתם את המסר).

האוהל, יש לציין, נמכר בתצורת שלוש עונות: קיץ, סתיו ואביב. כלומר, ללא כיסוי גשם (ניתן לרכוש בנפרד). למעשה, הוא עשוי לשמש תחליף ראוי לכילה בשטח (גם אם הוא טיפה יותר כבד). אני חושב שלא הייתי ממהר לרכוש כיסוי גשם שכן, פרט לשיא החורף, אין כמעט צורך בחלק זה כשמטיילים בארץ (בלילות קרים בטיול עם האוהל, שווה להצטייד בשק שינה איכותי). עדיין, טוב לדעת ונכון עשו צבריס שאיפשרו את האופציה הזאת, למקרה שצריך אותה.

תכולת האוהל

אלו סך החלקים המרכיבים את האוהל: שק נשיאה, האוהל, שני מוטות אלומיניום מתקפלים, יתדות, פץ' לתיקון קרעים ומוט פלסטיק דק, הנמצא בתוך שרוול תפור בחלקו התחתון (לכיוון הרגליים) של האוהל. הנה קצת מידע על כל חלק:

שק נשיאה – לא קטן, די מרווח. מה שמאפשר אריזה, גם אם לא קיפלתם מושלם.

האוהל – יחידת בד רשת מאורכת – רחבה וגבוהה בחלקה העליון (פלג גוף עליון) ונמוכה בחלקה התחתון, בעלת דלת ימנית. האוהל משמש גם ככילה. החורים קטנים (פרט חשוב, המונע כניסת כל מיני יתושים ומרעין בישין אחרים). הצבע השחור אינו מסנוור בעין.

מוטות מתקפלים – שני מוטות דקים, שיוצרים את המבנה המרובע של האוהל. המבנה שלהם שונה ממוט אוהל רגיל הן בעובי והן בצורה. החומר: אלומניום. בעבר ובעת העבודה עם האוהל המצולם בכתבה זו נמכר המוצר עם מוטות פיברגלס. השידרוג, יש לציין, מבורך שכן האוהל קל יותר כעת והמשקל ירד ב-100 גרם. לייק.

יתדות – שבע יתדות פשוטות, שיהיו שימושיות ביותר באזור לינה עם אדמה רכה, למרות שלא בהכרח תצטרכו את כולן בכל פינה. בסביבה מדברית ובחניוני לילה עם אדמה קשה, יש סיכוי שהן יתעקמו. לא למהר לקנות יתדות חזקות יותר, לפני שתשתמשו ותתנסו באלה שמגיעות עם האוהל.

מוט פלסטיק דק – שדרה דקה, הנמצאת בחלק התחתון של האוהל, ובאמצעות מתיחה של הלולאה משלימים למעשה את המבנה של האוהל.

פץ' – חתיכת בד דקה למקרה שתצטרכו לתקן קרע באוהל. נחמד ולא מזיק.

יאללה, בואו נפתח אותו

ההקמה די פשוטה. נקו את השטח מלמטה. חלקו התחתון של האוהל די אמיד, אגב. פרשו את האוהל והרכיבו את המוטות. אני מאמין שכל אחד שקורא את הכתבה הזאת כבר הקים אוהל בחייו. בשונה ממה שאנחנו מכירים, אין צורך ביצירת איקס עם המוטות בשלב הראשון. חיברתם את כל הפרקים, כעת כל מה שצריך לעשות הוא להציב אותם במקביל. מוט אחד בין שני החורים העליונים ביותר (הקרובים לראש) והמוט השני בין שני החורים שאחרי. בתמונה למטה תוכלו לראות את האוהל אחרי קיבוע המוטות ולפני המתיחה התחתונה.

רק אחרי שהכנסתם את קצה המוטות לחור המתאים באוהל, יש להצליב אותם ליצירת X. אחרי שעשיתם את זה הצמידו את ווי הפלסטיק שעל היחידה הירוקה. עליכם לקבל מתיחה ראויה בחלק העליון והמבנה הכללי צריך להיות מעין תיבה קטנה שהתקבלה. בנקודת ההשקה בין שני המוטות יש שרוך לקשירה, עשו זאת לחיזוק מיטבי ויציבות.

כעת, זרקו את התרמיל פנימה בשביל שיהיה משקל על האוהל שלא יזוז וגשו לחלק התחתון על מנת למתוח אותו. מיד עם המתיחה, תוכלו לראות כיצד רשת הבד נמתחת לכדי צורתה הסופית והנוחה. רצוי לחבר חבל דק בין הלולאה ליתד, אם כי לא חובה. בשני צידיו של האוהל קיימים חורים נוספים לקיבוע באדמה. אם יש צורך, והתנאים מאתגרים מעט, השתמשו בשאר היתדות לחיזוק וקיבוע כל צדדי האוהל.

אז איך מסכמים?

  1. גודל ומשקל: אוהל יחיד במשקל 920 גרם, כיסוי 550 גרם ובגודל בקבוק ליטר וחצי בערך.
  2. שימושי למטיילים ואנשי שטח שמבלים הרבה בחוץ. ניתן לזרוק באוטו או לאחסן בכמה מקומות בתרמיל.
  3. שימושי בעיקר בתצורת הכילה שלו. ניתן לרכוש כיסוי גשם בעת הצורך.
  4. מיועד לאדם אחד עם תרמיל לא גדול מדי, שיכול להיזרק גם בקצה התחתון של האוהל.
  5. יכול להכיל שני אנשים ללא ציוד ובצורה צפופה, אם המצב ממש קשה. אוהל יחיד בכל זאת.
  6. חומר גלם סטנדרטי, שלרוב יעשה את העבודה. בשטח מדברי עם אדמה קשה היתדות עשויות להתעקם.
  7. מומלץ לפתוח ולהקים את האוהל בחנות בזמן הרכישה. יש לוודא שמקל פלסטיק דק מצוי בקצה התחתון בתוך שרוול תפור (חשוב למתיחת האוהל כמו שצריך).
  8. שבילסטים ומדריכי טיולים עשויים למצוא את האוהל הזה שימושי מאוד.
  9. צבריס היא חברה ישראלית עם מגוון מוצרי מטיילים איכותיים ושימושיים ונוחים מאוד במחיר.
  10. לגבוהים במיוחד (1.90 ומעלה) עשוי להיות צפוף טיפה.

לפרטים נוספים על המוצר ועל אופן השימוש בו היכנסו לחנות האינטרנטית של למטייל » עומר זיו הוא מורה דרך ומדריך טיולים בארץ ובחו"ל ועורך תוכן באתר "טיולי" מבית למטייל.

לעוד ביקורות ציוד של עומר מהשטח »

כתבות נוספות עבורך