עפתי לתרמילאים

ביקורת ציוד: מעיל חורף לגברים: MARMOT RAMBLE COMPONENT JACKET 3in1

שעות ספורות לפני הטיסה ללפלנד הגיע לידי המעיל 3 ב-1 של חברת Marmot. כעת, אחרי שלושה שבועות של הדרכה במקום מושבו של סנטה קלאוס, בטמפרטורות נמוכות ממינוס 11, קשה לי להיפרד
עומר זיו מערכת טיולי
|
שמור לעצמי

מאת: עומר זיו, מערכת אתר למטייל

3 ב-1 – מה הכוונה?

נראה לי שמילת המפתח שלי לתיאור המעיל היא פונקציונליות. נתחיל בהגדרה: 3 ב-1, מה זה אומר? די פשוט. המעיל מורכב משכבה חיצונית ושכבה פנימית. שתי השכבות מחוברות ברוכסן פנימי וניתנות להפרדה. כך למעשה מתאפשרות שלוש תצורות במעיל אחד. תצורה ראשונה: משולבת, כאשר שתי השכבות מחוברות. אפשרות זו מספקת הגנה ממים ורוח מבחוץ ומחממת מבפנים. בתצורה זו השתמשתי הכי הרבה, אגב. התצורה השנייה היא רק המעיל החיצוני, המספק הגנה מפני מים ורוח עם משקל קל במיוחד לטמפרטורות נמוכות (לא מתחת לאפס). התצורה השלישית היא שימוש בבטנה הפנימית בלבד, המתפקדת כמיקרו פליז משודרג, שכן יכולת החימום שלה טיפה גבוהה יותר ממיקרו פליז רגיל.

בלפלנד, בשיא עונת החורף (ינואר-פברואר) הטמפרטורות יכולות להגיע למינוס 34. בשלושת השבועות שבהם הדרכתי, הן נעו סביב המינוס 5. מבחינת שכבות, מצאתי את עצמי במרבית הימים עם שכבה אחת בלבד (Midweight) מתחת למעיל. כשיצאנו לראות את הזוהר הצפוני, הטמפרטורות הגיעו למינוס 17 ואפילו נגעו במינוס 20 חלק מהזמן. בלילה ההוא, הוספתי חולצה תרמית נוספת (ארבע שכבות: lightweight , Midweight והמעיל). שיטת לבוש זאת עשתה את העבודה ועיקר ההתמודדות שלי הייתה בחימום האצבעות בכלל.

אטימות מוחלטת

מיותר לציין לדעתי, שכמויות השלג שהיו מסביבי ועליי היו יותר ממה שככל הנראה ירושלים תראה ב-12 השנים הקרובות. כמובן, שבכל הנוגע לאטימות המעיל, לא הייתה אפשרות לשלג הזה להיכנס. אין זה מפתיע כשמדובר ב-Marmot. השימוש בטכנולגיית ה-Membrain (ממברנת הבית של המותג) בהחלט מספיקה, והמעיל אטום למים וכולל תפרים מולחמים. כל עוד הבילוי שלכם אינו טיפוס אלפיני לתקופה הקרובה, אין שום צורך בהשקעה במעיל באטימות גבוהה יותר. מדובר בממברנה שעונה על כל הצרכים לחופשה חורפית באירופה וחורף ישראלי כמובן. למעיל יש בנוסף ריצ'רץ' מולחם בכיס החזה ושני הכיסים התחתונים בעלי חיפוי בד שמכסה אותם. סטנדרטי ואיכותי. בלי התחכמויות.

הדברים הקטנים שעושים לי את זה

כמו בכל מעיל קיימים שני סקוצ'ים לנעילת השרוול, שלא יברח מעלה. אני לא יודע למה, אבל התחושה שבה אני מנסה להוריד את הכפפה על מנת לצלם ולא מצליח למשוך אותה זכורה לי היטב. ממש נאבקתי וניסיתי למשוך את הכפפה החוצה. עד שלא שחררתי את הסקוץ', לא הצלחתי להוריד את הכפפות מהידיים שלי. הרבה פעמים נתקלתי במעילים, שכאשר הידקתי אותם על פרק כף היד, יצא שהסקוץ' נתפס על פחות מסנטימטר, ולכן הוא משתחרר כל הזמן. ובכן, במבחן הזה המעיל בהחלט קיבל ציון 100.

אז איך מסכמים?

  1. המעיל מתאים לכל מי שמחפש מעיל חורף איכותי, המתאים לטמפרטורות נמוכות.
  2. המעיל נלקח ללפלנד הקרה וחווה פעילויות חורף כמו אופנועי שלג, כלבי האסקי, הליכה לילית, טיולי יום בטבע ומלחמות שלג עם ילדים. התוצאה: חם ויבש מבפנים.
  3. המעיל אינו מיועד לסקי, אך במידת הצורך בהחלט אפשר לגלוש איתו.
  4. שכבה פנימית איכותית, שנותנת מענה מעולה לחורף ישראלי.
  5. המעיל כולו פשוט ואיכותי.
  6. נמכר במידות של XXL-S ובצבעים כחול, אפור ושחור.

לפרטים נוספים על המוצר ועל אופן השימוש בו היכנסו לקטלוג הווירטואלי של למטייל »

עומר זיו הוא מורה דרך ומדריך טיולים בארץ ובחו"ל ועורך תוכן באתר "טיולי" מבית למטייל

לעוד ביקורות ציוד של עומר מהשטח » 

כתבות נוספות עבורך