עפתי לתרמילאים

מידע כללי על מקסיקו סיטי

מקסיקו סיטי היא בירתה של מקסיקו ובין הערים המתויירות ביותר במרכז אמריקה. מידע כללי על העיר ועל האטרקציות המרכזיות בה, בכתבה שלפניכם.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: מידע כללי על מקסיקו סיטי

מידע כללי

בירת מקסיקו, מקסיקו סיטי (Mexico City), היא אחת הערים הגדולות ביותר בעולם ומכילה את אחת האוניברסיטאות הגדולות בעולם. העיר ממוקמת בגובה של 2240 מ`, למרגלות שני הרי געש מושלגים. רבים מהבניינים מעוצבים בסגנון ספרדי-לטיני. העיר היא ראי של ארץ עשירה מבחינה תרבותית והיסטורית. זוהי עיר ללא הפסקה המקדימה שנשענת על מורשתה הפרה-היספנית והקולוניאלית. העיר מפתיעה במקדשיה האצטקים, כנסיותיה הברוקיות ומרכזיה הפיננסים הגדולים שהופכים אותה לאחת הערים הקוסמופוליטיות בעולם.

 הבירה המקסיקנית מגוונת מאוד ואי אפשר למצות ביקור בכולה במספר ימים מועט. חובה על כל טיול להתחיל במרכז העיר, שם נמצאת הכיכר (ה-Zucalo), שבנייתה החלה בשנת 1573 והסתיימה רק במאה ה- 19. כאן נבנו הבתים המפוארים ביותר בתקופות הקולוניות. בסביבותיה ישנם מספר מוזיאונים, ארמונות וכנסיות המשקפים את פאר מאות העבר. הארמון הלאומי, אשר נבנה על שרידי ארמון מונטזומה בשנת 1962, משמש כיום למשרדי נשיא הרפובליקה. כיכר שלושת התרבויות Plaza de las Tres Cultueas, משמרת את שלושת התרבויות הגדולות אשר עיצבו את התרבות המקסיקנית: שרידים אצטקים, כנסיה קולוניאלית מהמאה ה-17 שבנויה בסגנון בארוק ומבנים מודרניים של סוף המאה ה- 20.

לתחילת הכתבה

אטרקציות מרכזיות

הבאזיליקה על שם Nuestra Seoora de Guadalupe, נבנתה ב- 1976 ויכולה להכיל כ- 10,000 איש. בפנים המבנה מקדש אשר נבנה על אתר, אשר אומרים שבו הופיעה הבתולה הקדושה לפני האינדיאני חואן דיאגו ב-1531. כיום זוהי נקודת עליה לרגל לצליינים מכל העולם. חובה לבקר בפארק ה-"אלמדה" (Alamada) אליו משקיף הארמון של האומנויות היפות (Bellas Artes) המגלם באופן הטוב ביותר את התרבות המקסיקנית. במקום ישנן תערוכות שונות וציורי ענק של הצייר הנודע דייגו ריברה. יער "צפולטפק" (Chapultepec) הוא פארק בו שוכנים מספר מוזיאונים נפלאים ביניהם "המוזיאון הלאומי לאנתרופולוגיה" אשר שוכן בתוך טירה יפיפיה. זהו המוזיאון החשוב ביותר במקסיקו ומהיפים בעולם, אשר מכיל קולקציה יוצאת מן הכלל של פריטים מהתקופה הפרה-קולומביאנית.

הגנים הצפים Xochimilco הם דוגמה מדהימה לארכיטקטורה אצטקית. להקות מריאצ`י (להקות של נגני גיטרות בסגנון ספרדי מסורתי), לבושים בבגדים מסורתיים וכובעי סומבררו ענקיים מנגנות על גיטרות וחצוצרות מתוך סירות קטנות בתוך הגן. ולמי שלא הזדחמן לנסוע עד הגנים הצפים ניתנת הזדמנות בערבים להגיע לכיכר גריבלדי Plaza Garibaldi, שם מוסיקאים מכל המדינה מגיעים כדי לנגן לקהל. מתחם Polyforum de Siqueiros הוא מרכז תערוכות עם חלל ענק למופעי תאטרון וריקודים. אוניברסיטת Ciudad, הממוקמת בכיכר Pedregal, היא דוגמה מצוינת לארכיטקטורה המקסיקנית המודרנית. המתחם כולל אצטדיון היכול להכיל 100,000 איש.

 אם תחפצו בשינוי סגנון תוכלו לטייל ב" איזור הוורוד"(Zona Rosa) של העיר או בקולוניה פולנקו (Colonia Polanco)-אחת השכונות המקסימות ביותר. כמו כן תוכלו לראות את "קויואקן" (Coyoacan) שם שוכן המוזיאון הנהדר "פרידה קלו". בחזית של כנסיית "הבתולה מגואדלופה" הפטרונית של מקסיקו מתקיימת מידי שנה ב-12בדצמבר תהלוכת ענק המושכת אליה עולי רגל מכל רחבי מקסיקו. מחוץ לעיר במרחק של שעה וחצי נסיעה לערך (48 ק"מ צפון-מזרחית לבירה), נמצא האתר הארכיאולוגי טאוטיווקן Teotihuacan, עיר האלים. העיר נבנתה לפני בערך כ-2000 שנה. אחת האטרקציות העיקריות בעיר הן פירמידות השמש והירח, המצודה, המכילה גם את מקדש Quetzacoati ("הנחש המקושט נוצות") וארמון Quetzalpapalotl ("הפרפר המקושט נוצות").

 ** המידע נכתב בשיתוף עם נציג משרד התיירות של מקסיקו בישראל.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על מקסיקו סיטי