יום ה' 18/7

היעד להיום הוא קרייטר לייק במדינת אורגון. נוסעים בתחילה דרך יערות הרדווד, נסיעה איטית עם הרבה פיתולים, זמן רב נוסעים לבד לגמרי, באחד הסיבובים חוצה את הכביש לפני הרכב גור דובים צעיר, הוא חצה ומיד נעלם בסבך היער בצד הכביש, אני מאט ועוצר בצד לנסות ולראות אותו או לצלם, אבל אין זכר לגור הדובים. ממשיכים בנסיעה וביציאה מהיער עצרנו לצפות בעדר של אלקים.

הנסיעה מתארכת ואנחנו מגיעים לקרייטר לייק אחרי השעה 14:00. עצרנו להצטלם ב-Discovery Point ומשם המשכנו למסלול העולה ל-Watchman Peak. עליה לגובה של 2440 מ' לתצפית מדהימה על האגם וסביבותיו של ההר. בצדי השביל יש שלוגיות להנאתם של הילדים שהולכים בבגדים קצרים וסנדלים.

Watchman Peak - Crater Lake

קשה לנתק את המבט ממראה המים הכחולים בתוך הלוע הענק של הר הגעש. מכיוון שמחר נחזור לפארק ויש לנו עוד נסיעה למקום הלינה, אנחנו לא מתעכבים ונוסעים ל-Union Creek. אחרי הרשמה זריזה קיבלנו את בקתת אבא דב, בקתה חביבה ומרווחת ויצאנו לטייל באזור הריזורט למפלים בערוץ הקניון של Rogue River. יוניון קריק הוא אתר היסטורי והיה לאורך השנים תחנה חשובה בדרך אל החוף הפסיפי. בתחילת המאה ה-20 המקום הפך לתיירותי ומספר מבנים הוכרזו לשימור ועדיין עומדים משנות ה-20 של המאה ה-20. ביניהם יש את המסעדה המומלצת Beckie's Cafe.

Union Creek

יום ו' 19/7

להיום תוכנן שייט בקרייטר לייק. שמענו מחברים המלצות חמות ולכן הזמנו חודש מראש. בגלל ביטול הקמפינג ביקשנו לדחות את השייט מהבוקר לשעת צהריים, מה שדרש מעט התעסקות ואסרטיביות מול הפקיד במרכז המבקרים ביום הקודם. בבוקר עצרנו שוב במרכז המבקרים לקנות מזכרות ולוודא שאנחנו רשומים לשייט ואין ביטולים.

ישנה נקודה אחת בלבד בה ניתן לרדת לשפת המים והיא נמצאת בחלקו הצפוני של המכתש. בכביש הטבעת יש הרבה נקודות עצירה לתצפית וכל זווית מספקת תמונה יפה יותר מקודמתה. חונים בשפת המכתש ויורדים בשביל מפותל כחצי שעה הליכה וככל שמתקרבים למים רואים כמה הם צלולים ונקיים. אנחנו מקדימים בחצי שעה, ומנצלים את הזמן לטבילה במים הקרים של האגם. השייט אורך שעתיים ומתבצע בסירה פתוחה לגמרי. הריינג'רית מסבירה על נקודות עניין שונות סביב האגם ועל הגיאולוגיה של היווצרות הפלא הזה.

שייט בקרייטר לייק

בסביבות השעה 15:00 אנחנו חוזרים לאוטו אחרי העלייה התלולה חזרה ומתחילים מקטע דרך של למעלה מ-800 מייל שימשך 3 ימים עד ל-Jackson Hole שבמדינת וויומינג. העצירה ללינת לילה היתה מתוכננת בעיר Bend אבל לא נמצא מקום מתאים ולכן המשכנו חצי שעה נוספת לעיירה בשם Redmond.

יום ש' 20/7

לפנינו יום נסיעה ארוך ולמרות שחיפשנו לא הצלחנו למצוא נקודות עניין בדרך. מקום הלינה שנבחר להלילה הוא קמפינג בעיירה Caldwell מעט לפני Boise במדינת איידהו. הנסיעה לא מעניינת במיוחד והנוף הופך להיות צחיח למחצה כשאנחנו חוצים את ה-High Desert. ישנן מעט נקודות ישוב והן מרוחקות עשרות רבות של מיילים אחת מהשניה. בעיירה Hines עצרנו לחלץ עצמות ומצאנו את עצמנו בשוק איכרים בו מוכרים תוצרת מקומית אומנות וחפצים שונים. נחמד ומעניין.

בשעת אחר צהריים נפרדנו מאורגון היפה ונכנסנו למדינת תפוחי האדמה – איידהו. זה הזמן גם להעביר את השעון שעה קדימה משעון החוף המערבי לשעון ההרים (Mountain Time ). הקמפינג שהגענו אליו חביב ביותר וחוץ מאתנו ועוד אופנוען אחד, כל שאר אורחי הקמפינג היו בקרוואנים בגדלים שונים.

Country Corners Campground