בראש שקט - עצות והמלצות לטיול בטוח

מערכת אתר למטייל
|

כשיוצאים לטרק קצר בהרים או לטיול תרמילאי ארוך, לצד החוויות הנפלאות ומעוררות החושים שנחווה, עלולות גם לקרות תקלות שונות (חס ושלום כמובן). ריכזנו עבורכם כמה מוצרים ועצות שיעזרו להפוך את הטיול שלכם ליותר בטוח

אמנון פרנקו - צוות הדרכה סניפי "למטייל" 

המסע בארצות רחוקות ובין תרבויות מרתקות הינו מסע של פעם בחיים. אנו נוסעים אליו כדי לחוות את העולם, להירגע ולהכיר אנשים מכל קצוות תבל. אולם הריחוק מן הבית, הבדלי השפה, התרבות ואיתני הטבע, עלולים להעמיד את המטייל בסיטואציות מורכבות ואפילו מסוכנות. כאשר אתם מתארגנים לטיול, השקיעו זמן ומשאבים להיערך גם לרגעי חירום, אל תגידו "יהיה בסדר", דאגו שיהיה בסדר!

ביטוח נסיעות 

דבר ראשון, לא עוזבים את הארץ בלי ביטוח נסיעות לחו”ל. בכל הנוגע לביטוח, אין דבר כזה כיסוי מקיף מדי. צאו לטיול רק כאשר אתם בטוחים שיש לכם כיסוי לכל סוגי הפעילות שאתם מתכננים לעשות. חושבים שאולי תגלשו בברילוצ'ה שבארגנטינה? הוסיפו זאת לביטוח. לא בטוחים אם תעלו לאוורסט בייס קמפ? בכל זאת, בטחו את עצמכם בביטוח שכולל חילוץ, איתור והצלה. לפעמים, אפילו צרה לא גדולה, יכולה לעלות הרבה מאוד כסף בחוץ לארץ (ובטח במדינות עולם שלישי). ביטוח הראל 669 יעמיד לרשותכם במקרה חירום את צוות האיתור והחילוץ שלו. הצוות, בעל רשת קשרים ענפה ברחבי תבל, יפעיל עבורכם את כל האמצעים שיוכל להשיג כדי לאתר, לחלץ ולהשיב אתכם הביתה בשלום. גם אם אין צורך בחילוץ אלא רק בהחזר כספי, כדאי לדעת שעכשיו בלמטייל תוכלו לרכוש ביטוח במסלול “ספיד למטייל”, היחיד שמחזיר תשלום תביעה תוך שלושה ימים. לפרטים נוספים >>

קשר עם הארץ

לפעמים הודעת טקסט אחת, משמעותה לילה שקט ורגוע עבור ההורים שלכם. גם אם בא לכם קצת להתנתק מהחיים בארץ ולהתתמקד בטיול, בכל זאת, יש היום אמצעים רבים ויעילים לשמור על כל מיני צורות של תקשורת, על פי רצונכם.

כרטיס סים למטייל עובד ברוב מדינות העולם ומאפשר ברובן לקבל שיחות חינם. בנוסף, ניתן לשלוח מהארץ הודעות חינם. יחד עם הסים תקבלו מספר טלפון חדש אותו תתנו רק למי שתרצו (כך מראש ניתן לצמצם את כמות המטרידים). כרטיס הסים מאפשר להתחבר לרשתות ווי פיי חינמיות והוא עצמו מתחבר לרשת הסלולרית החזקה ביותר באזור. כמו כן, ניתן להוסיף לכרטיס אופציה של איתור במקרה חירום.

בנוסף, ניתן לטעון את הסים גם מהארץ, כך שאם נשארתם ללא כסף, ההורים או החברים בארץ יכולים להטעין לכם את הכרטיס. כמו כן, כאשר יוצאים לטרקים ארוכים ובעלי פוטנציאל סכנה גבוה יותר, ניתן לשכור במקומות רבים מכשירי טלפון לווייניים, שלא תלויים ברשתות המקומיות ויכולים להיות לעזר רב במקרים של נתק.

טובים השניים מן האחד!

אל תלכו לבד ודעו עם מי אתם מטיילים. הנסיעה לטיול הגדול מזמנת לנו אפשרות להסתובב בעולם לבדנו. זאת חוויה נדירה, מאתגרת ועמוקה. יחד עם זאת, כאשר אתם יוצאים לשטח או לטרק, מומלץ מאוד שלא לעשות זאת לבדכם. כשמטיילים לבד, אין עם מי להתייעץ, אין מי שיכול להזעיק עזרה, לסחוב ולעזור.

מצד שני, הכרתם בחור מגניב, החלטתם לצאת ביחד לטרק? רגע… האם אתם באמת יודעים מי הוא? כשאנו לבד, יש לנו נטייה ברוכה להתחבר לאנשים זרים. יחד עם זאת, לפני שאתם ישנים עם שותף חדש באוהל, ודאו שאתם באמת מכירים אותו ומרגישים שאפשר לסמוך עליו. אם אתם לא בטוחים, וותרו. תמיד אפשר להצטרף לטיולים מאורגנים של סוכנויות נסיעות, אך מומלץ לפנות לסוכנויות הגדולות והמוכרות. ייתכן וזה יעלה לכם עוד סכום כסף, אבל עדיף ללכת על בטוח.

ובאותו עניין, זוכרים מה עשו עמי ותמי לפני שיצאו ליער? כן כן, פזרו שביל של פרורי לחם. אז אמנם לא כדאי להשאיר שביל כזה ברחבי הודו, אבל שימו לב שאתם תמיד מודיעים למישהו, וכדאי שיהיה אמין, לפני שאתם יוצרים לטרק או לנסיעה ארוכה. השאירו הודעה בגסטהאוס בו שהיתם, הודיעו למקום הלינה הבא שלכם שאתם בדרך או שאולי זה הזמן לכתוב בלוג נחמד על הטיול שלכם, בו תספרו קצת על חוויותיכם ותוכניותיכם לטיול. כך, גם תהיה לכם מזכרת נחמדה וגם המשפחה תהיה רגועה.

מוצרים קטנים שמועילים בגדול

ערכת עזרה ראשונה: כמה פלסטרים, פד אלסטי, משולשי בד, תחבושות אישיות, לויקופלסט (פלסטר בד) וחומרי חיטוי (יוד ואלכוהול), בהחלט עלולים להימצא מועילים במקרים רבים. ישנן ערכות עזרה ראשונות מוכנות שאינן תופסות הרבה מקום ומשקל.

כמו כן, מומלץ לקחת אתכם טבליות לטיהור מים או טיפות יוד. טבליה אחת לליטר מים, זה הכול, ובמקרה של מחסור במים נקיים, תוכלו לשתות יותר ובבטחה. קופסה אחת מכילה בדרך כלל 50 טבליות, כלומר תוכלו ליהנות מחמישים ליטרים של מים נקיים. כדאי לקרוא לפני השימוש את ההוראות וההדרכה על האריזה ולהבין כיצד להשתמש בטבליות.

מצית אש (לא גז): מדובר במקל מגנזיום שמצית ניצוץ ובעזרתו ניתן להדליק מדורה.

סוללות: סוללות רזברה (לא נטענות) יעניקו לכם ברגע האמת עוד כמה שעות של אור מהפנס. 

לסיכום, התנהגות אחראית וציוד מתאים יאפשרו לנו להתרכז בעיקר, ליהנות עד הגג מעולמנו הנפלא. זכרו, אם יוצאים, מגיעים למקומות נפלאים. אז יאללה, צאו לדרך. שיהיה טיול בטוח ותחזרו הביתה בשלום!

אהבתם את המוצרים? ניתן להשיג את מגוון הפריטים בסניפי למטייל ברחבי הארץ. 

סגור
×