עפתי לתרמילאים

קצת יותר על ריו דה ז`נירו - דבר העורכת

אין ספק שביקור בעיר מדהימה זו יספק לכם חוויות רבות. חובבי האוכל לא יפסיקו לאכול (והרבה!), חובבי הכדורגל לא יפסיקו להתפעל מהאצטדיון הגדול בעולם... אז נכון, הטיסה היא ארוכה ומייגעת, אבל למי אכפת כשהמטרה כל כך נשגבת?
מוסף דברים למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: קצת יותר על ריו דה ז`נירו - דבר העורכת
Thinkstock Imagebank ©

ברזיל בכלל וריו דה ז`נרו בעיקר, קשורות אצלנו בתודעה לקרנבל, להוללות, לשמחה ולחופש, ולא לחינם. הקרנבל ששמו יצא למרחקים, הוא נשמת אפם של ברזילאים רבים, אשר פעם בשנה שוכחים מהצרות, מהקשיים ומהמצוקות ויוצאים לחגוג בשירה ובריקודים, בשמחה ובאושר. אנחנו יכולים בהחלט לקנא בברזילאים, או לפחות ללמוד מהם, כי המצוקות שלהם רבות ועמוקות לא פחות משלנו, ולפעמים גם הם אינם רואים אור בקצה המנהרה. משום כך הם מייצרים את האור, בדמות אותו קרנבל ססגוני וסוער, כדי לשכוח ולו לרגע את כל הבעיות.

ואכן הקרנבל עולה על כל דמיון בצבעוניותו, באנרגיות הסוחפות שבו, בחופש לעשות כמעט הכול, וביכולתו המדהימה לרכז אומה שלמה בהנאה גדולה. ריו עצמה היא גם עיר צבעונית ותוססת, ומיקומה המדהים בין יערות וצוקים לים פתוח, מושך אליה תיירים רבים. עברה, שידע אף הוא עליות ומורדות, השאיר את חותמו עד היום, וניחוחות בין-לאומיים עולים במוסיקה, בריקודים, באוכל ובתחומים נוספים. אין ספק שביקור בעיר מדהימה זו יספק לכם חוויות רבות. חובבי האוכל לא יפסיקו לאכול (והרבה!), חובבי הכדורגל לא יפסיקו להתפעל מהאצטדיון הגדול בעולם, וחובבי הנשים... או כן, להם מובטחת הנאה צרופה בדמותן של עלמות חן החושפות גוף בגוון מולטי, ובשפע, בעיקר על שפת הים. אז נכון, הטיסה היא ארוכה ומייגעת, אבל למי אכפת כשהמטרה כל כך נשגבת?

אורלי גנוסר,עורכת

 המוסף "דברים למטייל" הוא מגזין עולם היוצא לאור פעם בחודשיים ומציע למטיילים בחו"ל מסלולים, המלצות וטיפים עדכניים, מנקודת ראות של אלו שביקרו במקום או שחיים שם. "דברים למטייל" הוא מגזין פרי שיתוף פעולה בין ירחון "טבע הדברים" ורשת "למטייל" לרווחת המטיילים שבדרך.


יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ריו דה ז'נרו