לימה - אטרקציות מחוץ לעיר

מחוץ ללימה ניתן למצוא מספר אטרקציות, רובן קשורות לתרבויות המפוארות שישבו בעבר בשטחה של פרו. האתר הראשון שווה גיחה של מספר שעות אל מחוץ לעיר, בעוד אל שאר האתרים ניתן להגיע ברצף, בנסיעה על ה"קרטרה סנטרל" המוביל מזרחה מלימה.
צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: לימה - אטרקציות מחוץ לעיר
© איתי אמוזה

פצ`קמאק

הפצ`קמאק (Pachacamac) הוא מתחם ארכיאולוגי הממוקם כ-35 קילומטרים דרומית-מזרחית לעיר. המתחם מלא בארמונות ובפירמידות, וההיסטוריה שלו מגיעה הרחק עד למאות הראשונות שלפני הספירה, כך שכל מקדש במתחם נבנה על ידי אימפריה אחרת ששלטה באזור. מהמבנים באתר לא נותר הרבה, אך המקדשים והפירמידות עומדים על תילם, והם נחשפו כולם בעבודה ארכיאולוגית מדוקדקת. באתר ישנו גם מוזיאון קטן שבין היתר מציג צלם מעץ של האל בעל שני הפנים פצ`קמאק על שמו נקרא המתחם כולו. כניסה לאתר עולה בערך דולר, כשמתחם מסויים -; Palacio de las mamacuna - מחייב הדרכה ותשלום של כשלושה דולרים וחצי נוספים. ניתן להגיע לאתר בסיורים המאורגנים על ידי מספר חברות בלימה, או בצורה עצמאית, על ידי אוטובוס הנושא את השלט " Pachacamac\lurin" היוצא מגשר פרימוורה בשכונת מירהפלורס.

  • מיקום: כ-35 קילומטרים דרומית מזרחית ללימה, ליד הכפר הנושא את אותו השם.
  • שעות פתיחה: שני עד שישי, 9:00-17:00

לתחילת הכתבה

פורוצ'וקו וקחאמארקייה

אלה שני אתרים ארכיאולוגיים המהווים מזכרת לתרבויות פרה-קולומביניות מפוארות. אל שניהם אפשר להגיע בנסיעה על ה"קרטרה סנטרל", הדרך המחברת את לימה עם מזרח המדינה. ניתן להגיע לאתרים ברכב, אך גם בעזרת האוטובוסים שיעדם הוא "Chosica" (על פי השלט שבחזיתם) ויוצאים מכיכר בולוגנסי שברובע ברנה שבעיר. לאותו הסיור אפשר להוסיף שתי ערים שלוות הנמצאות על אותה דרך ראשית ומציעים למבקר בהן שמש נעימה, פארקים ומעט בריחה מהשאון של לימה. פורוצ'וקו (Puruchuco) התפרסמה ב-2002 כשבמקום התגלו כ-2000 מומיות שמורות, שנחפרו מתוך בית הקברות הענק שנחשף במקום. במקום מוצג גם שחזור של בית של מנהיג מקומי. יחד עם המומיות נחשפו גם ממצאים מרתקים כמו כלי נשק, כלי קרמיקה וכן מוצרי טכסטיל. האתר נמצא כ-13 קילומטרים מחוץ ללימה, פנייה מה"קרטרה סנטראל" המוביל מחוץ לבירה. דמי הכניסה הם בסביבות השני דולרים.

  • טלפון: 494-2641
  • שעות פתיחה: 9:00 -; 16:30 , שני עד שבת.

קחאמארקייה (Cajamarquilla) הוא אתר ארכיאולוגי נוסף המשוייך לתרבות ה-ווארי, שישבה באזור בין השנים 700-1100 לספירה. המקום שימש כמרכז מסחרי חשוב עד שננטש בשל רעידות אדמה שפקדו את האיזור. באתר ניתן למצוא בתי חימר, חלקם משוחזרים וכן מקדשים ואזורי פולחן שונים בנוסף לרחובות ובתי קברות. לאתר מגיעים דרך ה"קרטרה סנטראל" המוביל מחוץ לבירה. לאחר שמונה עשר קילומטרים פונים לעבר "Cajamarquilla zinc refinery" , כחמישה קילומטרים לאחר הפנייה פונים ימינה ומגיעים לאתר. הכניסה עולה כדולר וחצי.

  • שעות פתיחה: 9:00-17:00

לתחילת הכתבה

ערים נוספות בקרטרה סנטראל

עיר נוספת אותה אפשר לראות בהמשך הדרך, בקילומטר ה-27 של ה"קרטרה סנטראל" היא Chaclacayo. היישוב נמצא בגובה של 660 מטרים מעל לפני הים וניתן לערוך בו סיור שליו בין בניניה העתיקים של העיר. המקום מספק לטייל בעיקר מזג אוויר מצויין ,קצת שקט מהבירה הסואנת, וכן נוף יפהפה. בהמשך ה"קרטרה סנטראל" נמצאת עיר שטופת שמש נוספת -; Chosica. בגובה של 860 מטר מעל פני הים ובמרחק של 40 קילומטרים מלימה העיר משמשת נקודת מפלט מהערפל המכסה על לימה. בעיר תוכלו למצוא פינות שלוות וכן מספר פארקים לטיול נעים של סוף היום.

לתחילת הכתבה

לימה לתרמילאים - כל המידע החשוב לטיול באתר "עפתי" >>

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על לימה

אטרקציות בלימה

מלונות ומקומות לינה בלימה

מדריכים ונותני שירות בלימה

נהגים בלימה

הזמנת חופשה ללימה

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

חופשה ביוון: היעדים הכי שווים לקיץ

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

קרוזים והפלגות נופש

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי