עפתי לתרמילאים

התנדבות בבתי יתומים בבוליביה

בסוקרה בירת בוליביה קיימות כמה אפשרויות להתנדבות בבתי יתומים - ממשלתיים ושל הכנסייה. עינב משווה בין ההתנדבויות, ומספקת מידע מועיל למתלבטים.
עינב דגן
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: התנדבות בבתי יתומים בבוליביה

שם הארגון: Sedeges הוא הארגון הממשלתי שאחראי על בתי היתומים בעיר סוקרה (אולי בכל בוליביה, אני לא בטוחה), והוא דורש התחייבות של חודש. חוץ ממנו, יש ארגון של נזירות שמתפעל באופן עצמאי חלק מבתי היתומים האלו, ובאחד כזה התנדבתי, ללא התחייבות.

 מדינה:
בוליביה

כתובת הארגון: Sedeges נמצא ברחוב Bolivar מס` 374 בעיר סוקרה, בוליביה, ויש לדבר עם חואן קרלוס. בית היתומים בו התנדבתי נקרא Perpetuo Socorro, והוא של בנות 6-18, ממוקם בשכונת Villa Harmonía (לוקחים אוטובוס Q או 12, יורדים בשכונה, ושואלים שם בדיוק איפה זה - אין ממש רחוב, אבל זה 2 דקות הליכה). אירגון נוסף הוא בית היתומים לבנים, ששיך לאותה אירגון שנקרא Hogar Tata San Juan de Dios, וכדי להגיע אליו לוקחים מיקרו בוס מספר 3 שיוצא מ- Plaza de la Policia ומבקשים לרדת שם.

מתי התנדבתי: מאי 2007

משך ההתנדבות: שבוע

סוג העבודה שנעשתה: בעיקר משחקים עם הילדים, קצת הקראת סיפורים, קצת עזרה בשיעורי הבית (חובה ספרדית, רצוי לדעת לכתוב ולקרוא מחובר).

 מחיר ההתנדבות:
בחינם

 תנאי המחייה:
המתנדבים דואגים למגורים באופן עצמאי.

מה היה החלק הכי טוב בהתנדבות? לגרום לאחת הבנות שהייתה בזמנו מרותקת למיטה להרגיש פחות בודדה.

מה היה הכי קשה? בבית יתומות הממשלתי - לראות את הבנות כ"כ מוזנחות (לא מתקלחות, לאחדות יש תינוקות, הבנות מפגרות לגילן..) ולדעת שאין להן עתיד.

שורה תחתונה: ממליץ/צה *או* לא ממליץ/צה ולמה: אני ממליצה מאוד, זו חוויה מאוד מעניינת לשני הצדדים - לילדים שרואים דרככם קצת עולם אחר, ולמתנדבים שמקבלים פרספקטיבה נוספת על החיים.

הערות נוספות: אפשר לחלק את בתי היתומים בסוקרה די בקלות:

  • האירגונים הממשלתיים (Sedeges) פחות קלים - יש בהם יותר ילדים, צוות שפחות משקיע, ולעתים הילדים מוזנחים עד כדי פיגור אחרי שכבת גילם. זה קצת קשה, מצד שני זה נותן את ההזדמנות הכי טובה לעשות שינוי, ובדברים המשמעותיים בחיים שלהם.
  • בתי היתומים ששייכים לרשת הנזירות - הם כבר מאוד מטופחים, הילדים מושקעים ונקיים, מקבלים עזרה אפילו בשיעורי הבית, יש להם צעצועים וסדר יום מוגדר וטוב... כל מה שנותר לכם לעשות זה להיות שם כאחים, כחברים, לתת להם הזדמנות לחוויה מיוחדת בחיים. בתינוקיה דרושות גם ידיים עובדות (חיתולים, אוכל וכו`).

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על סוקרה