עפתי לתרמילאים

דרום אפריקה - אפשרויות לינה בשמורת קרוגר

שמורת קרוגר היא אחת משמורות הטבע המפורסמות בעולם. מי שרוצה לצפות מקרוב באריות אורבים לאנטילופות ובפילים המגיעים ללגום מים כדאי שיגיע לכאן. מבחר מקומות הלינה כאן הוא מגוון ונע בין לינה באוהלים עד לגסטהאוסים ממוזגים עם מטבחים צמודים. כל אחד יוכל לבחור באפשרות הלינה המתאימה לו בהתאם למחיר ועל פי מידת הרפתקנותו.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: דרום אפריקה - אפשרויות לינה בשמורת קרוגר
© רתם סוננברג

מחנה הלינה Berg-en-Dal

מחנה לינה זה ממוקם על גדות ה- Matjulu Spruit ומוקף בגבעות מסולעות. מבני המגורים מוקפים בסביבה הטבעית שטובלת בצמחיה. מקום זה הוא אחד ממחנות הלינה החדשים בפארק קרוגר והתנאים המוצעים בו הם בין הטובים שניתן למצוא באזור. מחנה זה נפתח בשנת 1984 ופירוש שמו הוא" הר ועמק", כיאה לסביבה בה הוא שוכן, אותה הקפידו היזמים לשמר. בעלי חיים רבים מסתובבים באזור המחנה וביניהם תוכלו לצפות בג'ירפות, קרנפים, צבאים, פילים ובמגוון רחב של בעלי כנף. גם נמרים הם לא מראה שכיח באזור. 

במחנה קיימים קוטג'ים עם שש מיטות, המצויידים גם במטבח, בונגלוס עם 2-3 מיטות, שבהם גם מזגן ומטבח ושני גסטהאוסים. בגסטהאוס J Le Roux יש שלושה חדרים ממוזגים, אחד מהם כולל גם מקלחת. המטבח משותף וכולל סכו"ם ותנור. בגסטהאוס Rhino יש ארבעה חדרים ממוזגים, בחלקם המקלחת משותפת.  מי שירצה, יוכל לעשות שימוש גם במתחמי הקמפינג הרבים שמציע המחנה, ולהקים שם אוהלים או לחנות קרוואנים. באזורי הקמפינג יש נקודות חשמל וברביקיו. כל הבונגלוס מצויידים במקרר קטן, ויחידות הדיור המצויידות במטבח כוללות גם קומקום חשמלי, סכו"ם ומחבתות. בכל הקשור לאוכל, תוכלו למצוא כאן מסעדה וקפיטריה, הצופות אל עבר סכר Matjulu. במקום פועלת מכולת מצויידת, חדר כביסה ותחנת דלק. המעוניינים יוכלו לעשות שימוש בבריכת השחייה, שהמים בה נשפכים מעל לסלע איתן ואפילו לערוך כנסים באולם המיוחד לכך.

 מכאן ניתן לצאת לסיורים בג'ונגל. לאורך מסלול הבושמן (Busman Trail), למשל, אפשר למצוא שרידים ממסורת הציור של הבושמנים, אשר חיו באזור בעבר. שדה התעופה הבינלאומי Kruger Mpumalanga נמצא כ- 25 ק"מ מ- Nelspruit, שנמצאת כחצי שעה נסיעה משער Malelane, על הכביש R570 ו- N4 או 4 שעות נסיעה מיוהנסבורג.

טלפון: +270137356106/7

לתחילת הכתבה

מחנה הלינה Crocodile Bridge

מחנה לינה קטן ונעים זה נמצא בחלקו הדרום מזרחי של השמורה ועל הגדה הצפונית של נהר התנינים, על שמו הוא נקרא. במחנה זה מצויים עשרים בונגלוס ממוזגים ובהם חדרים עם שתי מיטות וחדרים עם שלוש מיטות, שניים מהם מותאמים לבעלי בעיות נגישות. בחלק מהבונגלוס יש מקלחות ובחלק אמבטיות. חלק מהם מצויידים במטבח, אך יש גם מטבח משותף. בנוסף, יש גם אזור קמפינג לאוהלים וקרוונים. אזור הקמפינג מצוייד במים חמים לאורך היום ומטבח.

 מחנה זה היה מועמד לתואר מחנה הלינה הטוב ביותר במשך שלוש שנים, זאת הודות לצוות העובדים, שדואג לרווחת האורחים. הוא שוכן באזור מישורי, המוקף בעצי מרוּלה ואשר חוצה אותו נהר ומשקיף על קילומטרים של אדמה חקלאית. השער של גשר התנינים בגדה הצפונית של הנהר נמצא במרחק 13 ק"מ מהעיירה קומטיפורט (Komatipoort), במרחק 12 ק"מ מהגבול עם מוזמביק ו-77 ק"מ ממחנה הלינה סקוקוזה (Skukuza). האזור עשיר בבעלי חיים וניתן לצאת מכאן לתצפיות על אריות וטורפים אחרים, קרנפים ועוד. חלקה הדרומי של השמורה עשיר בהסטוריה, ואפשר, למשל, למצוא כאן את ציורי האבן של הבושמנים, ליד Hippo pool.

טלפון: +270137356012

לתחילת הכתבה

מחנה הלינה Letaba  

נווה מדבר ירוק ופורח בשמורת קרוגר. מחנה לינה זה קרוב לשלושה סכרים מרכזיים, ולכן השהייה בו מעניקה הזדמנות מצויינת לצפייה בפילים וציפורים. הוא נמצא על גדות נהר Letab, באמצע הדרך בין הגבול הצפוני לגבול הדרומי של השמורה. אפשרויות הלינה כוללות שני גסט האוסים, 86 בונגלוס ממוזגים, 15 קוטג'ים ובקתות, כמו גם אתרי קמפינג רבים. כל אפשרויות הלינה כוללות כלי מטה, מגבות וסבונים. מחנה הלינה מוקף בעצים עבותים, שמטילים צל ובגנים וחלקות אדמה עשירים בצמחיה צבעונית, שמושכת אליה מגוון ציפורים, בהן צופית לבנת בטן, ינשופים, בולבול שחור עין, תוכים ועוד. מלבד מגוון העופות, אפשר לבצע כאן גם תצפיות על פילים, שנמצאים באזור בשפע. באזור נמצאים שרידים הסטוריים, המעידים על התיישבות אנושית בת אלפי שנים. בין היתר נמצאו באזור כדים, אבני סיתות, שרידי רצפות של בקתות ואפילו שרידי מזון.

טלפון: +270137356636/7

לתחילת הכתבה

מחנה הלינה Lower Sabie

מחנה לינה זה נמצא על גדות הנהר Sabie, אליו מתקבצים בעלי חיים רבים במשך השנה. מחנה זה מותאם היטב למשפחות המגיעות לעשות ספארי ומבחר אפשרויות הלינה הוא מגוון ונע מגסטהאוס מפנק עד לקוטג' משפחתי, בקתות, בונגלוס וקמפינג. תנאי הלינה מתאימים גם למבקרים עם בעיות נגישות. החידוש האחרון בתחום הלינה במקום הוא אוהלים מפנקים, שבכל אחד מהם שתי מיטות ומיקומם מבטיח בידוד, רומנטיקה ואינטימיות. בכל אחד מהאוהלים יש חדר אמבטיה קטן ומטבחון, ומחלקם נשקף נוף אל הנהר. שלושה מהאוהלים האלה הותאמו עבור בעלי בעיות נגישות.

 חלקות אדמה רחבות ידיים, עליהן מטילים צל עצי תאנה ונוף אל הנהר ואל הרי לבומבו (Lebombo), מבטיחים שהייה עוצרת נשימה. בעלי חיים רבים מגיעים מדי יום ללגום ממימי הנהר ומעניקים הזדמנויות לתצפיות מרתקות. בין בעלי החיים שפוקדים את האזור נצפים אריות, צ'יטות, פילים, חזירי בר, קרנפים ובאפלו. מחנה הלינה מספק חשמל, עזרה ראשונה, תחנת דלק, מסעדה וקפיטריה, חדר כביסה, חנות מכולת ומשטחי פיקניק. תוספת מרעננת וחדשה היא בריכת שחייה ובערבים מוקרנים סרטי טבע על השמורה.

טלפון: +270137356056/7

לתחילת הכתבה

מחנה הלינה Mopani

מחנה לינה זה הוקם ב- 1992 והוא מקום הלינה החדש ביותר, שהוקם בשמורה. הסביבה הטבעית בה שוכן המחנה נשתמרה כמעט לחלוטין ונעשה מאמץ כדי שהבניינים השייכים לו ישתלבו בה היטב, כך למשל החומרים מהם נבנו הבניינים הם טבעיים בלבד וכוללים עץ ואבן.

קיימים ארבעה סוגי לינה במחנה מופאני: בקצה העליון של הסקאלה נמצא הגסטהאוס Xaxanetsi, שבו מטבח מצוייד היטב. בנוסף, פועלים במחנה 12 קוטג'ים משפחתיים מרווחים, שבכל אחד מהם שני חדרים ומטבח, 45 קוטג'ים שבהם שלושה חדרי שינה ו- 45 בונגלוס בעלי חדר שינה אחד ומקלחת. קיים גם מצפה ציפורים שאפשר להשאר ללון בו החל מחצי שעה לפני סגירת השערים ועד חצי שעה אחרי שהם נפתחים לציבור. במצפה יש שש מיטות מתקפלות, שירותים כימיים ואפשרות להכין ברביקיו. סכו"ם ומצעים ניתנים על ידי צוות ההארחה, אך על הבוחרים באפשרות לינה זו לדאוג לעצמם למים ועצים. במחנה הלינה יש חשמל, מיזוג אוויר, מסעדה ובר, תחנת דלק, חדר כביסה, מתקני ברביקיו ובריכת שחייה.

 המחנה צופה על סכר Pioneer, דבר המבטיח שפע של בעלי חיים, שניזונים מהמים ומשפע הצמחייה הגדלה באזור. מכאן יוצאים סיורי ספארי מודרכים ביום או בלילה. מחנה מופאני נמצא במרחק 47 ק"מ ממחנה Letaba, במרחק 65 ק"מ ממחנה Shingwedz. שער הכניסה הקרוב ביותר הוא Phalaborwa, שנמצא במרחק של 74 ק"מ. המרחק בין שער זה לבין שדה התעופה המקומי הוא 4 ק"מ. אורחי המחנה יוכלו לקחת סיורים מודרכים לאתרים הסטוריים המעידים על התיישבות אנושית מהמאה ה- 13 ואילך.

טלפון: +270137356535/6

לתחילת הכתבה

מחנה הלינה Olifants  

מחנה לינה זה ממוקם בראש גבעה, הצופה אל עבר הנהר Olifants. אפשרויות הלינה במקום כוללות 107 בונגלוס ממוזגים בני 2-4 חדרים, מצויידים במקלחת. בחלקם קיים מטבח ובחלקם נעשה שימוש במטבח משותף, שבו פלטה חשמלית וסכו"ם. עוד קיימות בקתות בנות שתי מיטות, המותאמות לבעלי בעיות נגישות ושני גסטהאוסים: Lebombo ו-Nshawu, שיכולים לשכן, כל אחד, שמונה אורחים. בכל אחד מהם יש חדר אורחים ובו טלויזיה. אין אפשרות לקמפינג.

 המחנה שוכן באזור מעבר, דבר המבטיח מגוון רחב של בעלי חיים: בצפון, משמשים עצי המופאנה מסתור עבור זברות, אימפלות ופילים ובדרום, המישורים הגדולים מקבצים אליהם באפלו וג'ירפות. לאורך הנהר ניתן למצוא אריות, תנינים והיפופוטמים. במחנה קיימת נקודת תצפית מיוחדת, שמבטיחה שאורחי המקום לא יפספסו את כל נפלאות הטבע שמסביב. ניתן לצאת לסיורי ספארי מודרכים, אך הפעילות העיקרית המומלצת כאן היא רכיבה על אופניים. הפתעה נוספת המוצעת במחנה הוא טלסקופ, שמאפשר לחקור את השמיים המנוקדים בכוכבים. בנוסף, קיים במקום ציוד המאפשר קיום ישיבות - וידאו, מקרן שקופיות ופרוג'קטור.

טלפון: +270137356606/7

לתחילת הכתבה

מחנה הלינה Orpen

מחנה לינה קטן ונוח זה שוכן בחלקו המרכזי של הגבול המערבי של השמורה, סמוך לשער Orpen, שער הכניסה לשמורה. אפשרויות הלינה כוללות 15 קוטג'ים בני שתי מיטות ושניים נוספים בני שלוש מיטות. הקוטג'ים כוללים מקלחות ומטבח משותף ומצוייד. יש שלושה קוטג'ים נוספים גדולים, ממוזגים ומפוארים יותר, המתאימים לשישה אנשים. כמו כן, יש שישה בונגלוס ממוזגים, שבכל אחד מהם שני חדרי שינה, הכוללים מקלחת. המטבח משותף. מקווה מים קטן שנמצא סמוך למחנה מושך אליו לאורך היום בעלי חיים שונים ונוכחותם של אימפלות, פילים וקופים היא שכיחה. ניתן לצאת מכאן לסיורים מודרכים ביום ובלילה וגם לג'יפ ספארי. במקום פועלים מרכז עזרה ראשונה, תחנת דלק, חנות מכולת, טלפון ציבורי.

טלפון: +270137356355

לתחילת הכתבה

מחנה הלינה Pretoriuskop

זהו מחנה הלינה הוותיק ביותר בשמורת קרוגר, שנמצא בדרום מערב השמורה, במרחק 9 ק"מ משער Numbi ובמרחק 60 ק"מ משער Paul Kruger. האזור בו שוכן המחנה ידוע בקהילת הקרנפים הלבנים הגדולה, החיה בו. אפשרויות הלינה מגוונות ונעות מחדרים, המצויידים במטבח ובמקלחת בגסטהאוסים Pierre Joubert ו- Doherty Bryant, קוטג'ים המתאימים למשפחות והמצוידים במטבח ובונגלוס פשוטים, המצויידים בכיור בלבד. יש גם אזור המותאם לקמפינג, ובו נקודות חשמל ומים חמים ועשרות בקתות, בחלקן מזגן ומקרר. מקומות הלינה מרוכזים בשלושה מעגלים, שבמרכזם נמצא החלק האדמיניסטרטיבישל המחנה, הכולל את הקבלה, מסעדה וקפיטריה. המקום מציע אפשרויות לינה גם לבעלי בעיות נגישות.

טלפון: +270137355128/32

לתחילת הכתבה

מחנה הלינה Punda Maria  

 האזור בו שוכן מחנה הלינה Punda ידוע כאזור בעל ערך הסטורי ובנוסף כאתר לצפייה בציפורים ובאנטילופה מסוג ניאלה. המחנה מכיל שבעה אוהלי בד מצויידים היטב, הכוללים מקרר מקלחת ושירותים, 22 בונגלוס, 18 מהם בני שתי מיטות וארבעה מהם בני 3 מיטות. כל הבונגלוס ממוזגים ויש בהם שירותים, כיור ומקרר. אלה בני שלוש המיטות מצויידים גם במקלחות ומטבח. ישנם גם שני בונגלוס המתאימים למשפחות, ובהם שלושה חדרי שינה ומטבח. באזור הבונגלוס קיים מטבח משותף ואזור לברביקיו. יש כ- 50 מקומות לקמפינג, שבהם חיבור לחשמל ומתקנים לברביקיו לרוב, המבקרים במחנה זה מגיעים בשל הערך ההסטורי של האזור ולא על מנת לצפות בבעלי חיים, אך למרות שכמות בעלי החיים כאן קטנה, עדיין אפשר להתקל בעדרי פילים ובאפלו. פונדה הוא המחנה הצפוני ביותר בשמורה והוא נמצא במרחק 10 ק"מ משער הכניסה  Punda Maria.

טלפון: +270137356873

לתחילת הכתבה

מחנה הלינה Satara

מי שמעוניין לצפות בטורפים כמו אריות, נמרים וצ'יטות, כדאי שיבחר ללון כאן, שכן זוהי נקודת התצפית הטובה ביותר על חיות אלה. מסיבה זו ידוע המחנה גם בשמו "מחנה החתולים". מה שעוד מאפיין את מחנה הלינה הזה, שהוא השלישי בגודלו בשמורה, היא האווירה הקולוניאלית שמשרים הבנינים בעלי הגגות האדומים. יש כאן כמאה אתרי קמפינג, המחוברים לחשמל ובנוסף מבחר של כ- 150 בונגלוס ממוזגים, הכוללים בין 2-3 מיטות, חלקם כוללים מטבח צמוד ומקלחות. חלק ממקומות הלינה מותאמים לבעלי בעיות נגישות.

 הקוטג'ים במקום כוללים מטבח מצוייד בתנור גז, טוסטר ומקרר וקיימים גם שלושה גסטהאוסים: Wells, Stanley  ו- Frankel. הבונגלוס הטובים ביותר, בחלקו המזרחי של המחנה, מאפשרים תצפית על הצבועים, שמתקרבים מדי לילה לגדר. הזמן הטוב ביותר לצפות בטורפים בפעולה היא בחורף, בזמן שאדמת המרעה יבשה והאריות אורבים לאנטילופות, המגיעות ללגום ממקווי המים. לאט לאט הופך המחנה למודרני יותר ויותר ולמקומות הלינה מוסיפים מזגנים, מטבחים ומאווררים ומתאימים אותם לבעלי בעיות נגישות. השירותים הניתנים כאן כוללים מכולת, מסעדה וחדר טלויזיה. המחנה נמצא במרכז השמורה, במרחק חמש שעות נסיעה מיוהנסבורג ובמרחק 68 ק"מ משדה התעופה Eastgate.

טלפון: +270137356306/7

לתחילת הכתבה

מחנה הלינה Shingwedzi  

המחנה שוכן לאורך הנהר Shingwedzi ומציע אפשרויות לינה מגוונות לאורחים. אלה יוכלו לבחור בין לינה בבקתות פשוטות, שבהן שלוש מיטות ומקרר או בבונגלוס ממוזגים, שחלקם מצויידים במטבח. קוטג'ים בני ארבע מיטות הם אפשרות נוספת כמו גם הגסטהאוס Rentmeeste, שמחדריו נשקף נוף לנהר. באזור קיימים 50 אתרי קמפינג, עם חיבור לחשמל, מים חמים ומתקני רחצה. חודשי החורף היבשים הם הזמן הטוב ביותר להגיע כדי לצפות בבעלי החיים שמגיעים לשרידי המים שעוד נותרו בנהר היבש. מכאן תוכלו לצאת לספארי לילי או יומי, לחפש תנינים, צבועים ופילים. במקום פועלת מסעדה טובה, המגישה אוכל מקומי לצלילי מוסיקה מסורתית. אל המחנה מגיעים דרך השער Punda Mari, שנמצא במרחק של כשש שעות נסיעה. המגיעים אל שדה התעופה הסמוך לשמורה יוכלו לשכור רכב ולהגיע אל המחנה בנהיגה.

טלפון: +270137356806/7

לתחילת הכתבה

מחנה הלינה Skukuza  

 זהו מחנה הלינה הגדול ביותר בשמורת קרוגר ובו אפשר למצוא שירותים שלא קיימים בשאר מחנות הלינה: כספומט, אינטרנט קפה, משטח גולף, שירותים לבעלי עסקים ועוד. במקום פועל גם מוזיאון Stevenson-Hamilton בו מוצגים פריטים שונים, בהם סכין ששימשה את אחד התושבים בהרג אריה, שאיים על חייו. המחנה נמצא על הגדה הדרומית של הנהר Sabie, באזור החביב על בעלי חיים והסיכוי להתקל באחד מ"חמשת הגדולים": אריה, נמר, באפלו, פיל וקרנף הוא רב. אפשרויות הלינה כוללות 20 אוהלי ספארי, 20 בונגלוס מפוארים, קוטג' משפחתי ובו שש מיטות ומקלחת, שמונה בקתות, שבהן שתי מיטות, המצויידות במקלחות ובאמבטיות, 80 אתרי קמפינג וארבעה גסטהאוסים, שמתאימים בעיקר לקבוצות גדולות. חלק מאזור המחנה מותאם לכסאות גלגלים. המחנה נמצא בדרום השמורה ומגיעים אליו דרך השער Paul Kruger, שנמצא במרחק 12 ק"מ.

טלפון: +270137354152

לתחילת הכתבה

מחנה Tsendze 

אפשר לומר שלינה במחנה זה מתאימה להרפתקנים, שכן אין בה חשמל או גנרטורים והמקלחות בו הן באוויר הפתוח, המים מחוממים על ידי גז והתאורה במטבחים המשותפים מושגת על ידי מערכת סולארית. בשטח המחנה יש 30 מתחמים להקמת אוהלים. המחנה נמצא כשבעה ק"מ מדרום למחנה Mopani ו- 20 ק"מ מצומת Giriyondo / Makhadzi, שעל הכביש H1-6.

טלפון: +270137356535/6

לתחילת הכתבה

המידע באדיבות האתר www.krugerpark.co.za

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על הפארק הלאומי קרוגר