עפתי לתרמילאים

לימה - תחבורה והתמצאות

לימה, בירת פרו, משמשת כשער הכניסה הראשי לבאים למדינה דרך האוויר. כמו בערים אחרות בדרום אמריקה, גם בלימה מערכת התחבורה הציבורית אינה מסודרת ודורשת הסתגלות מצד התייר המערבי. תנועה בעיר מתבצעת בעיקר באמצעות מוניות ואוטובוסים מקומיים כשהתנועה אל מחוץ לעיר נעשית בדרך כלל באמצעות אוטובוסים ולעיתים, רכב שכור.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: לימה - תחבורה והתמצאות
© איתי אמוזה

תחבורה משדה התעופה אל העיר

שדה התעופה
 שדה התעופה המרכזי של פרו הוא Jorge Chavez International Airport הממוקם בקלאו (Callao), במרחק של כעשרה קילומטרים ממרכז לימה. בשדה התעופה ניתן למצוא דוכנים של iPeru, המספקים מידע על אתרים תיירותיים וכן מידע בירוקרטי, החיוני למבקר במדינה. אמצעי התחבורה הפופולרי ביותר למרכז העיר הוא המונית. למען ביטחונכם -; יש לשכור אך ורק מוניות רשומות וחוקיות, אך ורק בתוך הנמל עצמו. אפשרות נוספת להגיע למרכז העיר היא בעזרת ה- Super Shuttle Airport. זהו שירות יקר יותר של מיניבוסים העוצר במספר אתרים פופולריים בעיר. ישנו שירות אוטובוסים נוסף בשם Urbanito, אותו כדאי לנצל אם היעד שלך מרוחק ממרכז העיר.

לתחילת הכתבה

תחבורה בתוך העיר

תחבורה ציבורית פנים עירונית
 התחבורה העירונית בתוך לימה מתבצעת באמצעות שירות אוטובוסים, הנקראים "מיקרוז" (הדומים לאוטובוסים הצהובים של בתי הספר בארה"ב) ו"קומביז" (מעין מוניות שירות קטנות יותר). אין תחנת אוטובוס פנימית מרכזית בעיר ובכלל, קשה מאוד לאתר סדר ושיטה בתנועת כלי הרכב הללו בתוך העיר. הדרך היחידה לאתר את תחנתו הסופית של כלי התחבורה היא שלט קטן התלוי בחזיתו, שלט עליו אמור להופיע גם תעריף הנסיעה. את הכלי ניתן לעצור בכל מקום, ובדרך כלל יושב ליד הנהג אדם עימו אפשר לברר את יעד הנסיעה ומחירה. נסיעה עולה בדרך כלל 1 סול, כשבימי ראשון התעריף הוא מעט גבוה יותר. רוב הקווים אינם עובדים בשעות הלילה, ובכל אופן מומלץ להימנע משירות האוטובוסים בשעות החשכה -; בעיקר בשל ריבוי התאונות המתרחשות בשעות הערב.

מוניות
 מוניות ניתן למצוא בלימה בכל מקום ובדרך כלל הן מאוד זולות. המוניות פועלות ללא מונה, לכן חובה לסכם עם הנהג על מחיר עוד בטרם עליתם על המונית -; לנהגים יש נטייה להציע מחיר מופרז ומוגזם לתייר הלא מנוסה. כמו נהגי האוטובוסים, גם נהגי המוניות לא מקפידים על נסיעה זהירה ובטוחה, אך ההיכרות שלהם עם העיר מרשימה והם יודעים היכן נמצאת כל אכסנייה וכל אתר גם ללא כתובת מדוייקת. ישנן גם חברות מוניות "מקצועיות" יותר בעיר, אותן אפשר להזמין טלפונית. חברות אלו נקראות Taxi Seguro והחוויה אותה הן מספקות אמורה להיות קרובה יותר לסטנדרטים מערביים. מחיריהן גם גבוהים יותר, בהתאם.

לתחילת הכתבה

תחבורה מחוץ לעיר

אוטובוסים מחוץ לעיר
 בלימה אין תחנת אוטובוס מרכזית ולכל חברת אוטובוסים יש את המסוף שלה והיעדים אליהם היא נוסעת. אזורי הטרמינלים הם מקומות מועדים לפשיעה ולכן יש להיזהר בהם שבעתיים. בנוסף, יש לברר מהיכן יוצא האוטובוס אליו קנית כרטיס. לא תמיד הוא יצא מאותו הטרמינל. זמני היציאה -; כמו בכל דבר בדרום אמריקה -; אינם חקוקים בסלע, אך ישנן כמה חברות הנחשבות לאמינות יותר -

Cruz del Sur - לחברה שני טרמינלים :
Jr Quilca 531, טלפון 424-6158 - ממסוף זה יוצאות הנסיעות הזולות יותר.
Av Javier Prado Este 1109 , טלפון 225-6163 - ממסוף זה יוצאות הנסיעות היקרות יותר, ברכבים מפוארים יותר. ישנם אוטובוסים העוצרים בשני הטרמינלים, וכדאי לברר זאת כשרוכשים את הכרטיס. החברה נחשבת לאחת הגדולות בפרו, ומספקת נסיעות לכל היעדים הפופולריים.

 לחברה שני טרמינלים:
Ormeno
Av Calle Carlos Zavala 177 , טלפון 427-5679.
Javier Prado Este 1059 , טלפון 472-1710.
 מהאחרון יוצאים אוטובוסים ברמת "Business" ו-"Royal" אל יעדים פופולריים כמו ארקיפה, איקה, טרוחילו, טומבס ועוד.

Tepsa
הטרמינל ממוקם ב-Lampa 1377 . טלפון : 427-5642.
החברה מוציאה אוטובוסים לכל האתרים הפופולריים.

מחירי הנסיעה של כל החברות דומים, כשההבדל המרכזי הוא רמת האוטובוס. נסיעה ברכב ממוזג ומרווח עולה בדרך כלל מחיר כפול מנסיעה ברכב שאינו כזה. מצורפת רשימת מחירים לדוגמא ליעדים הפופולריים, וכן מרחקם בשעות נסיעה מלימה. המחיר היקר יותר הוא מחיר הנסיעה ברכב ברמה גבוהה יותר. לכל יעד מוצגים שני מחירים -המחיר היקר יותר הוא מחיר הנסיעה ברכב ברמה גבוהה יותר

יעד מחיר זמן נסיעה בשעות
ארקיפה 15\16-30
צ`צ`פויאס 20\20-27
קוסקו 25\30-48
הוארז 9\8-17
איקה 5\4.5-15
פיסקו 4\3-12
פונו 11\21-45
טרוחיו 10\9-28
 טומבס 25\18-40

נהיגה ברכב
 מצבם של הכבישים בתוך העיר הוא גרוע וכן גם שמירה על חוקי הדרך היא המלצה בלבד. גם היעדרו של שילוט ברור לא תורם רבות להתמצאות, לכן לא מומלץ לזרים לנהוג ברחובות לימה. אם בכל זאת בחרתם להצטייד ברכב לשם התניידות ברחובות העיר, דעו שרישיון בין-לאומי תקף למשך כשלושים יום בלבד. אם ברצונכם להמשיך לנהוג לאחר תקופה זו יש להצטייד ברשיון המונפק ב-Touring y Automovil Club del Peru.

 • כתובת: Cesar Vallejo 699, Lince, Lima
 • טלפון: 01/440-3270

שכירת רכב
 בעיר ישנן אין-ספור סוכנויות להשכרת רכב, המשמשים בעיקר לנסיעות אל מחוץ לעיר. גם סוכנויות הרכב הגדולות מיוצגות שם, ואלו פרטיהן :

AVIS

 • כתובת: 5235 Av javier Prado Este La Molina
 • טלפון: 1 -4341111

Budget

 • כתובת: Av. E. Canaval y Moreyra 569
   San Isidro, Lima 27
 • טלפון: 511-442-8706

Europcar

 • כתובת: 590 Los Eucaliptos San Isidro
 • טלפון: 1 2221010

Hertz

 • כתובת: 160 Cantuarias, Miraflores
 • טלפון: 1 4455716

לתחילת הכתבה

לימה לתרמילאים - כל המידע החשוב לטיול באתר "עפתי" >>

יעדי הכתבה