פוסט המשך לתאור טיול זוגי עצמאי שעשינו בתאילנד בקיץ 2013.

לינק לפוסט המתאר את חלק א' של הטיול

לינק לפוסט המתאר את חלק ב' של הטיול

נחתנו בבנגקוק לאחר טיסה של תאי אירוויס מפוקט ונסענו מהשדה למלון. מלון Centre Point Silom מלון טוב במיקום טוב, קרוב לנהר Chao Phraya ולתחנה של ה Skytrain. מהחדר נשקף מראה העיר והנהר.

לאחר התארגנות ומנוחה קצרה יצאנו לטייל בעיר, נסענו ב skytrain וביקרנו ב-2 אתרים שונים: מוזיאון ארמון Suan Pakkad והמקדש ההינדי Erawan Shrine.

מוזיאון ארמון Suan Pakkad הוא מוזיאון נחמד של 8 בתי עץ תאילנדים ששימשו בעבר כמעונה של נסיכת תאילנד. ניתן לוותר עליו אם מוגבלים בזמן. במקדש ההינדי Erawan Shrine ראינו רקדניות רוקדות בלבוש מסורתי.

יום המחרת הוקדש לארמון המלך המדהים, למקדש Wat Pho עם פסל הבודהה השוכב ולמקדש

Wat Arun מעברו השני של נהר Chao Phraya.

התחלנו בשיט מרציף בגדת הנהר ליד בית המלון. הסירה הובילה אותנו לתחנה של ארמון המלך. בקרנו במתחם הארמון הכולל את מבני הארמון ואת מקדש בודהא האיזמרגד Wat Phra Kaew. גם אחרי כל המקדשים שראינו בצפון היינו נפעמים מהמתחם המדהים והמצלמה לא הפסיקה לתקתק. בודהא האיזמרגד עצמו הוא פסל קטן ולא מרשים.

ראו מבחר מצומצם מתמונות מתחם הארמון:

לאחר הביקור במתחם הארמון, הלכנו לכיוון מקדש Wat Pho כדי לראות את פסל הבודהה השוכב המוזהב הענק. בדרך פנה אלינו אדם שטען באזנינו בלהט שהמקדש סגור והציע לנו לקחת אותנו בריקשה למקום אחר. כיוון שקראתי על תופעת הנוכלים הזו, הודיתי לו בנימוס והמשכנו ללכת. כמובן שהמקדש היה פתוח לקהל. הפסל מרשים אך במקדש יש עוד הרבה מה לראות.

ואז חצינו את הנהר בסירה כדי לבקר במקדש Wat Arun שעל המגדל המרכזי שלו טיפסנו. הטיפוס קשה כי המדרגות תלולות וגבוהות אבל זו חוויה מאתגרת ומהמגדל רואים היטב את נוף אזור הנהר. במקדש ראינו גם טקס שבו נזיר מברך מבקרת.

ביום המחרת לקחנו מונית לגבעת הזהב The Golden Mountain. נהג המונית לא לקח אותנו עד ליעד אלא הוריד אותנו בקרבת מקום ואז פנה אלינו שוב אדם שטען שהמקדש בגבעת הזהב סגור. נשמע מוכר. כמובן ששוב הודנו בנימוס והמשכנו בדרכנו. המקדש היה כמובן פתוח לקהל.

המקדש בנוי על גבעה מלאכותית שמשקיפה על העיר. שביל מעגלי עולה לראש הגבעה.

משם המשכנו למקדש Wat Traimit ובו פסל בודהה הזהב בגובה 3 מטרים. הפסל עשוי זהב טהור.

ומשם לרובע הסיני שוקק החיים אליו חזרנו גם ביום האחרון של הטיול. בתמונות רואים את שער הרובי ותמונות נוספות מהרובע:

אחר הצהריים נסענו במונית לארמון העץ Vimanmek העשוי עץ טיק מוזהב, שנמצא בגן הארמון דוסיט. ביקרנו בארמון וטיילנו בגן. הביקור בארמון מומלץ.

בסיום הביקור בארמון התחיל לרדת מונסון ואנו נתקלנו בקושי אמיתי לעצור מונית. מסיבה שאינה ברורה חלפו על פנינו עשרות מוניות עד שאחת סוף סוף עצרה לנו.

ליום המחרת הזמנו נהג פרטי שייקח אותנו ליום טיול באיותאיה. איותאיה הייתה הבירה הקודמת של תאילנד במאות ה-14 עד ה 18 ושימשה כעיר בירה עד שנהרסה ע”י הצבא הבורמזי. מומלץ מאוד לעשות יום טיול לעיר זאת ולשלב אותו עם ארמון Bang Pa-In Royal Palace שנמצא בסמוך לעיר. הארמון המרשים נבנה במאה ה- 17 ושופץ המאה ה-19.

תמונות מהארמון:

מהארמון וגניו המשכנו לעיר איותאיה.​ העיר מרשימה מאוד בשרידי המקדשים שפזורים בה לרוב, על פני שטח לא גדול יחסית.

בערב כשחזרנו למלון בבנגקוק קבענו שוב עם אותו נהג נסיעה ליום המחרת לשוק הצף Damnoen Saduak Floating Market. בשוק יש חנויות על גדות התעלות וישנם רוכלים שהסירה היא חנותם.

לאחר הסיור בשוק חזרנו לבנגקוק ובגדת הנהר לקחנו סירה פרטית שתיקח אותנו למוזיאון הסירות המלכותי ולשיט תעלות ב- Thonburi Klongs. מוזיאון הסירות המלכותי היה מעניין והשיט ברובע התעלות היה מאוד מיוחד וחשף אותנו לחלק אחר של בנגקוק שבו התושבים גרים ממש על גדת המים ומתניידים בסירות.

מוזיאון הסירות המלכותי:

רובע התעלות של בנגקוק:

חזרנו למלון ואחרי מנוחה קצרה נסענו במונית לשדה התעופה.

סיימנו טיול מרתק וצבעוני בארץ יפה מרתקת ומדהימה.