טרק הרוטברן - עפתי - המלצות על טיולי תרמילאים

טרק הרוטברן, שנחשב לאחד המסלולים היפים בעולם, כולל הליכה ביערות גשם, יער טרופי, צעידה על רכסי הרים, לצד אגמים ועוד. השביל עובר בשני הפארקים הלאומיים: Mount Aspiring ו-Fiordland והוא אחד מה-Great Walks בניו זילנד. בכתבה הבאה תמצאו את כל המידע שתצטרכו על טרק הרוטברן
עדי שילדן - מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: טרק הרוטברן - עפתי - המלצות על טיולי תרמילאים
הנוף מ-Key Summit © עדי שילדן

מבוא

טרק הרוטברן (The Routeburn Track) הוא אחד מה-Great Walks בניו-זילנד, והוא נמצא בחלקו הדרום-מערבי של האי הדרומי. טרק זה עובר בשני פארקים לאומיים, פארק הר אספירינג (Mount Aspiring) והפארק הלאומי פיורדלנד (Fiordland), והערים הקרובות ביותר למסלול הנן קווינסטאון (Queenstown) ממערב וטה אנאו (Te Anau) ממזרח.

זהו מסלול אלפיני יפהפה ומגוון בנופיו, שלא יפסיק להפתיע אתכם לאורך 32 הק"מ שעליהם הוא מתפרש, הוא עובר בתוואי של נחל, יערות גשם טרופיים, מעבר הרים שלעתים יהיה מושלג, אגם ועוד. בדרך-כלל נהוג ללכת את המסלול במשך שלושה ימים, ואפשר לבחור אם ללכת אותו ממזרח למערב, או להיפך.

כאשר הולכים את המסלול ממזרח למערב הוא מתחיל במעלה נחל שאותו צריך לחצות כמה פעמים באמצעות גשרים תלויים, ומשם נובע שמו של הטרק (Route Burn – 'מסלול הנחל'), שכן המילה Burn באנגלית קלאסית משמעה 'נחל'.

המלצת זהב – הדבר העיקרי שחשוב לדעת

חשוב לתכנן את ההגעה לטרק הרוטברן הרבה זמן מראש בגלל שמדובר ב-Great Walk והמקומות נתפסים מהר מאוד מרגע פתיחת ההרשמה. אך גם אם נדמה שהמסלול בתפוסה מלאה שווה מאוד להיעזר באפליקציה TreksTracker, שתסייע לכם למצוא בקלות וביעילות מקומות שמתפנים במסלול, או שתתכננו להגיע מעט לפני או אחרי עונת ה-Great Walks, גם בשולי העונה אפשר לתפוס ימים יפים וזה משמעותית יעלה לכם פחות.

מה הכי לא כדאי

הכי לא כדאי לצאת למסלול בתנאי מזג-אוויר לא טובים. מלבד העובדה שההליכה תהיה מאתגרת יותר והסיכוי שתראו נופים בבהירות הולך וקטן, הליכה במזג-אוויר בעייתי בסביבה אלפינית היא מסוכנת מאוד, בעיקר עבור הרבה תרמילאים ישראלים, שאינם מנוסים בהליכה ובהישרדות בתנאי שטח כאלו.

אם אתם לא בטוחים האם מזג האוויר מאפשר יציאה לטרק, פשוט תשאלו במשרדים של הדוק. אם אתם יוצאים לטרק במהלך עונת ה-Great Walks זו כלל לא בעיה – ה-DOC לא מאפשרים למטיילים לצאת לטרק אם מזג האוויר צפוי להיות מסוכן. במקרה של מזג אוויר קיצוני שכזה, תקבלו בחזרה את הכסף ששילמתם עבור מקומות הלינה.

אופי המסלול

מדובר במסלול אלפיני למיטיבי לכת שחוצה מעבר הרים יחיד בגובה של 1,255 מ', ולכן כמגמה, המסלול מתחיל בעלייה ומסתיים בירידה. בהליכה ממזרח למערב, המסלול מתחיל בתוואי של נחל צלול ויפהפייה אותו חוצים מספר פעמים באמצעות גשרים, ישנה הליכה במישורים פתוחים וטיפוס בתוך יער טרופי עד ההגעה לקו ההרים החשוף, ללא צמחייה, המאופיין באגמים, מפלים ונופים הרריים מרשימים. לאחר חציית האוכף המסלול הולך בתוואי של עמק ויורד דרך אגמים נוספים חזרה אל תוך תוואי של יער טרופי מרשים.

המסלול מסומן לכל אורכו באופן ברור והוא מאוד מתוייר במהלך עונת הקיץ, כך שלא תמצאו את עצמכם לבד, גם בקצוות של עונת הטרקים בניו-זילנד. הלינה לאורך המסלול היא בבקתות או באתרי הקמפינג (ראו פירוט תחת 'לישון').

הכנות לטרק

ציוד – מכיוון שהמסלול חוצה רכס הרים ומכיוון שאחרי הכל מדובר בניו-זילנד, מזג-האוויר עשוי להשתנות במהירות ומקצה לקצה, כך שמבחינת ציוד, חובה לצאת למסלול עם ציוד המתאים לגשמים, רוחות חזקות וטמפרטורות נמוכות (מעיל ומכנסי גשם, כיסוי לתיק, ביגוד חם, כובע חם וכפפות). המסלול אמנם חשוף רק בחלקו, אך עדיין מומלץ להביא כובע, משקפי שמש וקרם הגנה. כמובן, צאו עם נעלי הליכה טובות עם סוליה שמאפשרת אחיזה טובה בקרקע ומקלות הליכה יסייעו לכם ללכת את המסלול בקלות רבה יותר.

לאורך המסלול תפגשו את הסנדפלייז, יתושים מאוד לא אהובים בלשון המעטה, דאגו להצטייד בתכשיר דוחה יתושים שעובד בשבילכם. מכיוון שישנים בדרך-כלל בבקתות, יש להביא רק שק-שינה. כמובן, שאם אתם תשנו בקמפינג הביאו אוהל עמיד לגשם ומזרני שטח לבידוד. חובה לצאת עם פנס ראש.

לרשימת סניפי למטייל » 

מבחינת בישול, צריך להביא אתכם כלי בישול, ובעונת ה-Great Walks אין צורך להביא מיכל-גז מכיוון שהבקתה תספק לכם גז וכיריים. אם אתם הולכים מחוץ לעונה או ישנים במהלך העונה אבל בקמפינג – חובה להביא מיכל-גז לבישול.

השארת ציוד עודף – ככלל, צאו רק עם הציוד הנחוץ לכם, נסו לסחוב כמה שפחות משקל, והשתדלו להשאיר את שאר הציוד שלכם במקום בטוח (הוסטל עם שמירת חפצים, למשל) ושיהיה לכם נוח לחזור לקחת משם את הציוד. שימו לב: אם אתם צועדים ממערב למזרח, הסיכוי שתחזרו לאחר הטרק לאזור פיורדלנד בשנית הוא נמוך (זו נסיעה ארוכה), אז השתדלו לעשות את כל מה שאתם רוצים לעשות בפיורדלנד לפני היציאה לטרק והשאירו את הציוד שלכם הרבה זמן מראש באזור של סוף המסלול, שעבורכם יהיה אזור קווינסטאון (מזרח).

מים ואוכל – ניתן למלא מים בבקתות, אין אפשרות לקנות אוכל במהלך המסלול, כך שהגיעו מוכנים מראש עם כל האוכל שתזדקקו לו.

לינה לאורך המסלול – במהלך עונת ה-Great walks חובה להזמין מקום לינה מראש גם לבקתות וגם לקמפינג (פירוט תחת 'לישון'), זהו מסלול מאוד פופולארי, וצריך להתארגן ולהזמין לינה הרבה זמן מראש. לפני ואחרי הטרק נוח לישון בסביבת הערים הקרובות, קווינסטאון ממזרח וטה-אנאו ממערב, משם גם יוצאות רב הסעות לטרק.

מפות – ניתן לצאת לטרק באופן עצמאי, ללא מדריך. מפות של המסלול ניתן לקנות במרכזי המידע של DOC וב-i-sitess, אך במהלך עונת הטיולים לא חובה לצאת עם מפה למסלול. מחוץ לעונה מומלץ לצאת עם מפה, מכיוון שהמסלול פחות מתויר ובכל מקרה, הישארו תמיד רק על המסלול המסומן ואל תסטו מהשביל.

מסלול הטרק

אורך המסלול: 32 ק"מ

משך המסלול: יום עד שלושה ימים, בדרך-כלל הולכים אותו ביומיים או בשלושה

אם אתם רוצים להפוך את מסלול הרוטברן למעגלי יש אפשרות לעשות זאת על-ידי הוספת כמה ימי הליכה דרך אחד ממסלולי Greenstone and Caples (פירוט תחת 'טרקים נוספים'), המסלול המשולב נקרא The Grand Traverse.

תחילת המסלול: ניתן ללכת את המסלול בשני הכיוונים, ממזרח למערב או להפך. בהליכה ממזרח למערב, נקודת ההתחלה היא Routeburn Shelter, הנמצאת כחצי שעה נסיעה (25 ק"מ) בכביש לא סלול היוצא מהעיירה גלנורקי (Glenorchy), השוכנת בקצהו הצפון-מערבי של אגם וואקאטיפו (Lake Wakatipu). הנסיעה מקווינסטאון לתחילת המסלול אורכת כשעה ורבע.

סוף המסלול: נקודת הסיום נקראת The Divide, שזוהי חנייה לצד כביש מספר 94 בפיורדלנד, הכביש המחבר בין העיירה טה אנאו (Te Anau) למילפורד סאונד. נמצאת כשעה וחצי נסיעה (85 ק"מ) צפונית לטה אנאו.

טיול משנה: Key Summit – טיפוס לפסגה שממנה נשקפים נופים מטורפים, נמצאת בסמוך לנקודת הקצה המערבית של המסלול (שעה-שעה וחצי הלוך ושוב מנקודת הפיצול מהמסלול הראשי).

בקתות וקמפינג לאורך המסלול: ישנן ארבע בקתות ושני אתרי קמפינג לאורך המסלול (פירוט תחת 'לישון').

תיאור המסלול: המסלול יתואר כאן כמסלול הליכה בן שלושה ימים ממזרח למערב, ניתן לשנות את המקטעים ולהתאים את חלוקת הימים לרצונותיכם ויכולתכם.

היום הראשון

מ-Routeburn Shelter (גובה 550 מ') לבקתת Routeburn Falls (גובה 1,050 מ'): שעתיים וחצי עד ארבע שעות, 8.8 ק"מ

היום הראשון מתחיל בהליכה לצד נחל צלול בצבעי תכלת יפהפיים (Sugarloaf Stream), שאותו חוצים מספר פעמים בעזרת גשרים. לאחר מכן, יש טיפוס אל מפלים (Bridal Veil Waterfall) ומשם, לאחר חצייה של גשר תלוי נוסף, תגיעו למישור שבו נמצאת הבקתה והקמפינג הראשונים במסלול – Routeburn Flats, שלא נשארים לישון בהם (740 מ' גובה, שעה וחצי עד שעתיים וחצי מתחילת המסלול).

מהבקתה, המסלול מטפס ומתפתל בלב יער גשם ומתחיל להיפתח הנוף לעבר רכס הרי Humboldt שמדרום. עם ההגעה לקצה קו היער תגיעו לבקתת Routeburn Falls, שבה מעבירים את הלילה הראשון. בסמוך לבקתה נמצאים מפלים מרשימים, ששווה ללכת אליהם וגם לטבול בבריכות הטבעיות אם הגעתם ביום חם (Routeburn Falls Cascade).

היום השני

מבקתת Routeburn Falls (גובה 1,050 מ') לבקתת Lake Mackenzie (גובה 900 מ'): ארבע שעות וחצי עד שש שעות, 11.3 ק"מ

ביום זה, לאחר טיפוס קשה של כשעה-שעתיים תגיעו לנקודה הגבוהה ביותר במסלול (1,255 מ'), שנקראת אוכף האריס (Harris Saddle), שמשם נשקף נוף אלפיני מרהיב, ויתגלו בפניכם הרי Darran ועמק הוליפורד (Hollyford Valley), השוכנים ממערב. לאחר האוכף, המסלול הינו במגמת ירידה ותראו מספר אגמים בדרככם. היום השני מסתיים באגם מקנזי, כאשר ישנים בלילה בבקתת מקנזי השוכנת בצמוד לחלקו הדרומי של האגם.

היום השלישי

מבקתת Lake Mackenzie (גובה 900 מ') עד The Divide (גובה 600 מ'): ארבע שעות עד חמש שעות וחצי, 12 ק"מ

המסלול מתחיל במישור פתוח קצר, לפני שתכנסו לאורך מרבית המסלול ליער טרופי סבוך ומקסים. החלק הזה של המסלול הוא בדרגת קושי קלה-בינונית. יש בו כמה עליות וירידות, אך באופן כללי הוא במגמת ירידה מתונה. בדרך תגיעו למפלים היפים Earland Falls הנופלים מגובה של 174 מ'ים.

לאחר כשלוש-ארבע שעות הליכה תגיעו לאגם ולבקתת Howden (גובה 700 מ'), שם יש פיצול של המסלול אל עבר מסלולי Greenstone and Caples. כרבע שעה הליכה לאחר הבקתה יש פיצול נוסף במסלול אל עבר Key Summit. זהו טיפוס קצר ומאוד מומלץ אל פסגה שממנה נשקפים נופים מדהימים של 360 מעלות לעבר רכסי ההרים שבסביבה (שעה-שעה וחצי הלוך ושוב מנקודת הפיצול). המשך המסלול נמשך כשעה-שעה וחצי והוא במגמת ירידה עד סופו ב-The Divide. זה הזמן לטפוח לעצמכם על השכם, סיימתם את אחד המסלולים היפים בעולם.

לישון

לאורך המסלול יש ארבע בקתות ושני אתרי קמפינג (לפי הסדר ממזרח למערב):

 • Routeburn Flats Hut & Campsite (מקום ל-20 איש בבקתה ו-15 מקומות לקמפינג)
 • Routeburn Falls Hut (מקום ל-48 איש בבקתה)
 • Lake Mackenzie Hut & Campsite (מקום ל-50 איש בבקתה ותשעה מקומות לקמפינג)
 • Lake Howden Hut (מקום ל-28 איש בבקתה)

אם אתם מתכננים לישון באוהל לאורך המסלול שימו לב כי חלוקת הימים שונה מתיאור המסלול המוצע בכתבה זו.

בכל הבקתות יש מזרנים ללינה, עצים להסקה, שירותים, מים זורמים, תאורה סולארית בחלל המרכזי של הבקתה, אך אין חשמל ואין מקלחות. במהלך עונת ה-Great Walks הבקתות מצוידות בכיריים עם גז (כן צריך להביא כלי בישול), וכמו כן, יש ריינג'ר של DOC בכל בקתה. 

באתרי הקמפינג עומדים לרשותכם אספקת מים, עמדת מחסה לבישול ושירותים, אך אין אפשרות להשתמש במרחב של הבקתה. מחוץ לעונת ה-Great Walks יש מים זורמים רק מחוץ לבקתה וצריך להביא מכלי-גז אישיים לבישול.

הזמנה מראש ועלויות – במהלך עונת ה-Great walk, החל מסוף-השבוע השלישי בחודש אוקטובר ועד לסוף אפריל, חובה להזמין מקום מראש, וניתן להזמין באינטרנט דרך האתר של DOC, ומומלץ להזמין הרבה זמן מראש בגלל הביקוש הגבוה.

אם אתם ספונטניים ולא תכננת מראש לצאת לטרק, שווה להיעזר ב-TreksTracker, אפליקציה שמסייעת לכם למצוא מקומות פנויים ב-Great Walks באופן נוח וקל. לינה בבקתה עולה 130$ לאדם וקמפינג 40$ לאדם. מחוץ לעונת ה-Great walks הלינה היא על בסיס מקום פנוי, ללא הזמנה מראש ובמחירים מוזלים, 15$ בבקתה לאדם ללילה ו-5$ בקמפינג.

לינה לפני ואחרי המסלול – הערים הקרובות ביותר לקצוות המסלול הן קווינסטאון ממזרח וטה אנאו ממערב, שבהן יש הרבה אפשרויות לינה. בסמוך לנקודת הקצה ממערב, לאורך כביש 94 בפיורדלנד, יש הרבה אתרי קמפינג של DOC.

אוכל

עליכם להצטייד מראש באוכל לכל המסלול, אין אפשרות לקנות אוכל בדרך. מומלץ לקחת אוכל משביע, שלא יכביד יותר מדי על התיק ושלא מייצר הרבה אשפה – אין פחים בבקתות וצריך לסחוב אתכם את כל האשפה שייצרתם עד סוף המסלול. מותר לבשל בבקתות ובאתרי הקמפינג, ומומלץ להביא אתכם כלי בישול בשביל להכין ארוחה חמה בסוף היום ולהתפנק על קפה או תה.

טרקים נוספים

מלבד שני ה-Great Walks הנוספים בפארק הלאומי פיורדלנד, טרק המילפורד וטרק הקפלר, יש עוד כמה מסלולים ששווה לכם לבדוק.

Key Summit – מסלול משנה שפשוט חובה לעשות! זהו טיפוס קצר, ברמת קושי קלה-בינונית לפסגה, שממנה נשקף נוף פנורמי מהמם של 360 מעלות לעבר כמה מרכסי ההרים שבסביבה. מדובר בסה"כ בהליכה של שעה הלוך ושוב (3.4 ק"מ הלוך ושוב) מהפיצול במסלול, ומומלץ מאוד להגיע לשם כי זהו נוף אחר לחלוטין משאר הנופים שתראו לאורך הרוטברן.

השביל מסומן, וכאשר הולכים את הרוטברן ממזרח למערב, נקודת הפיצול במסלול תהיה כרבע שעה אחרי בקתת Howden, כאשר הולכים לכיוון סוף המסלול (The Divide). למידע נוסף אודות המסלול ל-Key Summit היכנסו ללינק הזה באתר של DOC »

Greenstone And Caples Tracks – אם אתם רוצים להפוך את מסלול הרוטברן למעגלי (מה שנקרא The Grand Traverse) יש אפשרות לעשות זאת על-ידי הוספת שניים-שלושה ימי הליכה במסלולי Greenstone ו-Caples, אזור שנמצא דרומית לטרק הרוטברן. Greenstone ו-Caples הם שני עמקים גדולים עם נחלים המקיפים רכס הרים סאב-אלפיני שמגיע לגובה מקסימאלי של 2,096 מ'.

יש שלושה מסלולים עיקריים: מסלול עמק Greenstone (המסלול הדרומי), מסלול עמק Caples (המסלול הצפוני) ומסלול נוסף, המחבר בין שני העמקים וכולל בתוכו מעבר הרים (McKellar Saddle). שני מסלולי העמקים מתחברים בחלקם המערבי עם בקתת Howden, שנמצאת על מסלול הרוטברן, ומגיעים בחלקם המזרחי למקום בשם Greenstone Station, על גדת אגם וואקאטיפו, מעט דרומית לעיירה גלנורקי.

לאורך המסלולים יש כמה בקתות של DOC שלא צריך להזמין אליהן מקום מראש ומשלמים באמצעות כרטיסי בקתות (Backcountry Tickets) או פאס תקופתי (Hut Pass), שאותם צריך לרכוש מראש במרכזי המבקרים של DOC. שימו לב, כי בבקתות הללו אין גז וכיריים לאורך כל השנה. ישנן שתי בקתות נוספות, ששייכות למועדון מטפסים מקומי ואליהן צריך להזמין מקום מראש (בקתת Upper Caples ובקתת Mid Greenstone) באמצעות אתר האינטרנט של המועדון.

למידע נוסף אודות מסלולי Greenstone ו-Caples היכנסו ללינק הזה באתר של DOC »

Rees-Dart Track – מסלול מעגלי בפארק הלאומי אספירינג (Mount Aspiring National Park) של ארבעה-חמישה ימים (53 ק"מ) ברמת קושי קשה, כשש עד עשר שעות הליכה ביום, בנוף הררי ומושלג, עם מגוון צמחייה ולאורך שני עמקים עם נחלי קרחונים (עמק Rees ועמק Dart).

זהו מסלול אלפיני מאתגר, עם טיפוס למעברי הרים, שהולך ונהיה פופולארי יותר ויותר ומהווה אלטרנטיבה לטרק הרוטברן, כאשר הוא בתפוסה מלאה. המסלול אינו Great Walk, מה שאומר שאין צורך להזמין מקום מראש בבקתות והמחירים נמוכים יותר משמעותית. מי שנמצא בכושר טוב, עם ציוד מתאים ומגיע בתנאי מזג-אוויר שמאפשרים זאת, יכול להאריך את המסלול ביום נוסף של 20 ק"מ הלוך ושוב מ-Dart Hut (שמונה עד עשר שעות) ולטפס ל-Cascade Saddle ו-Dart Glacier.

ניתן לעשות את המסלול בשני הכיוונים, נקודת הקצה המזרחית היא של Rees Track בחנייה של Muddy Creek, ונקודת הקצה המערבית היא של Dart Track ב-Chinamans Bluff. שני קצוות הטרק נמצאים בסמוך לעיירה גלנורקי, כך שאפשר לישון לילה לפני בעיירה או בקווינסטאון, שנמצאת במרחק של כ-70 ק"מ. כבישי הגישה לתחילת/סוף המסלול מיועדים לרכבי 4X4 מכיוון שהם חוצים נחלים, אפשר לנסוע שם רק במזג-אוויר טוב, מחשש להצפות, וצריך לארגן מראש הסעה הלוך ושוב.

לאורך המסלול יש שלוש בקתות של DOC עם מזרנים, מים ואח עם עצים לחימום, צריך להביא אתכם כלי בישול וגז, והתשלום נעשה באמצעות Backcountry Hut Tickets או Annual Hut Pass, שאותם יש לרכוש מראש במרכזי המידע של DOC. ניתן לישון באוהל בסמוך לבקתות בתשלום סמלי או באזורים מסוימים לאורך המסלול בחינם. לעתים חלקים במסלול נסגרים בגלל תנאי מזג-אוויר או תנאי השטח ויש להתעדכן מראש. למידע נוסף אודות טרק Rees-Dart היכנסו ללינק הזה באתר של DOC »

טרק ההוליפורד (Hollyford Track) – מסלול של ארבעה ימים (או שמונה ימים אם עושים את המסלול מעגלי) ברמת קושי קלה-בינונית, המחבר בין החלק הצפוני של פיורדלנד לבין חלקו הדרומי של אזור החוף המערבי. המסלול הולך בנתיבו של נחל הוליפורד הנשפך אל הים במפרץ מרטינס (Martins Bay). תחילת המסלול בעמק הוליפורד (End of Lower Hollyford Road) השוכן לרגלי רכס הרי Darren המרשימים, כשעה וחצי-שעתיים נסיעה צפונית מטה-אנאו לכיוון מילפורד סאונד.

המיוחד במסלול הוא השינוי הדרמטי בנוף, בצמחייה ובאווירה, מסביבה הררית ומחודדת עד לחוף הים. המסלול לא עובר רכסי הרים ולכן אפשר לטייל בו לאורך כל השנה. מכיוון שהמסלול אינו Great Walk, הוא משמעותית פחות מתוייר ויאפשר לכם חוויית טיול ייחודית ומבודדת, יחד עם תנאים טובים ללינה בבקתות. למידע נוסף אודות טרק ההוליפורד היכנסו ללינק הזה באתר של DOC  »

איך להגיע

טרק הרוטברן אינו מסלול מעגלי ולכן יש להיערך אליו מבחינת הגעה ואיסוף.

חברות הסעה

ישנן חברות המציעות שירות הורדה בתחילת המסלול ואיסוף מסופו (לפי הכיוון שתרצו ללכת את המסלול), וכדאי להירשם להסעה מוקדם ככל שתוכלו, על מנת להבטיח את מקומכם. שימו לב, כי ההסעות יוצאת מספר פעמים לאורך היום, ממספר נקודות.

Tracknet – חברת הסעות מוכרת, שמפעילה בין היתר, הסעות לטרק הרוטברן מקווינסטאון, טה אנאו, מילפורד סאונד וסוף כביש הוליפורד (שמתחבר לטרק ההוליפורד, Hollyford). לוח הזמנים המפורט מופיע באתר האינטרנט. החברה מאפשרת לשלב גם ההסעות עם ביקור או שייט במילפורד סאונד.

המחיר נע בין 39-119$, תלוי בסוג ההסעה שתבחרו. ההסעות הזולות יותר תהיינה של כיוון אחד בלבד, מטה אנאו ל-The Divide או מקווינסטאון ל-Routeburn Shelter, אך ישנן כמה אפשרויות ושווה לבדוק טוב מה הכי מתאים לכם בהתאם המסלול הכללי שלכם בניו-זילנד. ניתן להירשם טלפונית או דרך האתר.

 • כתובת: Te Anau Lakeview Kiwi Holiday Park & Motels, 77 Manapouri – Te Anau Highway, Te Anau
 • שעות פתיחה: נובמבר-אפריל 7:00-19:00, מאי-אוקטובר, שני-שישי 8:30-16:00
 • טלפון: 64-3-2497777+ או שיחת חינם בתוך ניו-זילנד 0800-483262
 • מייל: [email protected]
 • אתר אינטרנט: www.tracknet.net

Kiwi Discovery – חברת שאטלים שמציעה שלוש אפשרויות הסעה: המסלול הכחול – הסעה מקווינסטאון לנקודת התחלה לבחירתכם (The Divide/Routeburn Shelter) ואיסוף מנקודת הסיום לקווינסטאון (119$), המסלול האדום – עם תוספת של נסיעה לשייט במילפורד סאונד (199$) והמסלול הצהוב – הלוך ושוב מקווינסטאון ל-Routeburn Shelter עבור 90$, מתאים למי שרוצה לעשות טיול יום או רק ללילה אחד.

Info & Track – חברת טיולים שמוציאה טיולים מודרכים וגם מפעילה הסעות לכמה טרקים באזור, כולל טרק הרוטברן. במהלך עונת ה-Great Walks ההסעות פועלות כל יום מספר פעמים ביום, לוח הזמנים המפורט מופיע באתר האינטרנט. ההסעה מקווינסטאון ל-Routeburn Shelter או בכיוון ההפוך עולה 47$, מקווינסטאון ל-The Divide או בכיוון ההפוך עולה 79$, מגלנורקי ל-Routeburn Shelter או בכיוון ההפוך עולה 21$, וישנן עוד אפשרויות למסלולי הסעה, כמו למשל מנקודת הקצה של מסלולי Greenstone, למי שמעוניין לעשות מסלול מעגלי.

שירות הסעת רכבים (Car Relocation Service)

יש חברות שמשלמים להן בעבור הסעת הרכב שלכם מתחילת המסלול לנקודת הסיום שלו. זוהי אופציה מאוד נוחה, שתאפשר לכם להמשיך בטיול באופן עצמאי ונוח מיד עם סיום המסלול, אין צורך להיות לחוצים להגיע בזמן להסעה בסוף המסלול או מצד שני לחכות להסעה הרבה זמן.

Trackhopper – חברה עם ניסיון של הרבה שנים בהעברת רכבים במסלול הזה, ניתן להעביר רכב שהוא שלכם, קרוואנים וגם רכבים שכורים. האחריות על ביטוח הרכב בזמן שהם מעבירים אותו הוא על החברה ואפשר לבטל, ללא עלויות, עד ערב לפני היציאה לטרק בשעה 17:00. המחיר מ-The Divide ל-Routeburn Shelter עולה 230$ + דלק, מ-Routeburn Shelter ל-The Divide עולה 265$ + דלק.

Easy Hike – חברה מומלצת נוספת, שתסיע את הרכב שלכם מתחילת המסלול ולסופו, מציעה את השירות הזה גם עבור טרקים אחרים באזור. המחיר מ-The Divide ל-Routeburn Shelter עולה 265$ + דלק, מ-Routeburn Shelter ל-The Divide עולה 285$ + דלק.

רכב – עצמאית

אם ברצונכם להימנע מהתשלום על הסעות לטרק, תוכלו להתארגן כמו שעושים תרמילאים רבים, באופן הבא: אתרו חברים אשר מתכננים להתחיל את המסלול במועד שלכם, אך בכיוון ההפוך, החליפו רכבים לפני כן, והשאירו זה לזה את הרכב בחנייה שב-Routeburn Shelter או ב-Divide (לפי הכיוון), תפגשו את חבריכם במהלך המסלול להחלפת מפתחות. כשתגיעו לסיום הטרק, הרכב ימתין לכם. על אף החיסכון המשמעותי בהוצאות על השאטלים, קחו בחשבון כי החניות בשתי הנקודות אינן מאובטחות.

טרמפים

נקודת הקצה במערב, The Divide נמצאת על כביש מספר 94 המחבר בין טה אנאו למילפורד סאונד, כשעה וחצי נסיעה (85 ק"מ) צפונית לטה אנאו, ויחסית קל לתפוס לשם טרמפים מטה אנאו או ממילפורד סאונד. קצת יותר קשה לתפוס טרמפ משם, מכיוון שהחנייה נמצאת בסמוך לעיקול על הכביש ותוכלו לתפוס טרמפ רק עם מישהו שיוצא מהחנייה עצמה, אין אפשרות בטוחה לעמוד לצד הכביש ולתפוס טרמפ.

נקודת הקצה המזרחית של טרק הרוטברן, Routeburn Shelter, נמצאת בסופו של כביש לא סלול וללא מוצא, כך שדי קשה לתפוס לשם טרמפים, ויש סיכוי כלשהו שכן תצליחו לתפוס טרמפ משם עם מישהו שהולך גם הוא במסלול והרכב שלו מחכה בסוף המסלול. לסיכום, במקרה הזה של טרק הרוטברן, עדיף שלא להסתמך על טרמפים קלים.

מזג אוויר

החודשים הטובים ביותר לטייל בטרק הם בחודשי הקיץ, דצמבר עד מרץ, שבהם מזג-האוויר הוא בדרך-כלל הטוב ביותר לטרקים בניו-זילנד. ניתן לעשות את המסלול גם בשולי הקיץ, רק צריך לשים לב יותר לתנאי מזג-האוויר לפני היציאה למסלול. יש אפשרות לצאת למסלול במהלך החורף, מאי עד אוקטובר, כאשר הוא מושלג ברובו, אבל אם אין לכם ניסיון מקצועי בטיפוס והליכה בשלג בררו אם ניתן להצטרף לטיול מודרך. לפרטים נוספים על טרק החורף היכנסו ללינק הזה באתר של DOC »

באופן כללי, מזג האוויר ברחבי הפארק הלאומי אספירינג והפארק הלאומי פיורדלנד הוא הפכפך ומרבה להיות גשום לאורך השנה, לכן חשוב להיערך עם ציוד מתאים (פירוט תחת 'הכנות לטרק') ולהקפיד להתעדכן על תנאי מזג-האוויר לפני היציאה למסלול ולוודא כי אכן ניתן לצאת למסלול בבטחה. ניתן להתעדכן במרכזי המבקרים של DOC ודרך השירות המטאורולוגי של ניו-זילנד (Met Service):

אם אתם הולכים לצאת למסלול במהלך עונת ה-Great Walks אין לכם הרבה תמרון בשינוי תאריכי המסלול, בגלל הזמנת הבקתות מראש, וצריך להגיע מוכנים לצאת למסלול גם במזג-אוויר לא שמשי ומסביר פנים.

נותני שירותים

לשכת תיירות

מרכז המבקרים של הפארק הלאומי פיורדלנד – מידע על המסלול, מפות, קניית כרטיסי בקתות, ייעוץ מנציגי ה-DOC ועוד.

Fiordland i-SITE Visitor Information Centre – מידע אודות מסלולים באזור, אטרקציות בעיר, אפשרויות לינה ועוד.

 • כתובת: 19 Town Centre, Te Anau
 • שעות פתיחה: 8:30-18:00, בחגים פתוח עד 17:00 וסגור בחג המולד
 • טלפון: 64-3-2498900+
 • מייל: [email protected]
 • אתר אינטרנט: www.fiordland.org.nz

מרכז המבקרים של DOC בקווינסטאון – מידע על מסלול באזור, מפות, קניית כרטיסים לבקתות, ייעוץ מנציגי DOC ועוד.

 • כתובת: 50 Stanley Street, Queenstown
 • שעות פתיחה: 8:30-16:30, סגור בחג המולד
 • טלפון: 64-3-4427935+
 • מייל: [email protected]

i-site Visitor Center Queenstown – מידע אודות מסלולים באזור, אטרקציות בעיר, אפשרויות לינה, אירועים בסביבה ועוד.

 • כתובת: Clocktower Building, Corner of Camp and Shotover St, Queenstown
 • שעות פתיחה: 8:00-20:00/21:00, סגור בחג המולד
 • טלפון: 64-3-4424100+ או שיחת חינם בתוך ניו-זילנד 0800-668888
 • מייל: [email protected]
 • אתר אינטרנט: www.queenstownisite.co.nz

משטרת תיירים

בטלפון החירום 111 ניתן לפנות לעזרת המשטרה. תחנות המשטרה הקרובות ביותר לטרק הרוטברן בעיירה טה אנאו בכתובת: 196 Milford Road, ובטלפון: 64-3-2497600+, ובקווינסטאון בכתובת: 11 Camp Street, ובטלפון: 64-3-4411600+

חברות טיולים

מרבית התרמילאים יוצאים עצמאית למסלול ללא הדרכה מכיוון שהוא מאוד פופולארי ומסומן היטב. אם אתם יוצרים לטרק חורף מומלץ מאוד לעשות זאת כחלק מקבוצה עם מדריך. יש כמה חברות טיולים שמוציאות טיולים מודרכים בטרק הרוטברן:

Kiwi Discovery – חברה שמארגנת טרקים מודרכים, בין היתר לטרק הרוטברן, שייט וחבילות סקי, כמו גם שאטלים לטרקים.

Ultimate Hikes – חברה המוציאה טיולים מודרכים בטרק הרוטברן, טרק המילפורד (Milford), מסלולי הגרינסטון (Greenstone) וה-Grand Traverse, שילוב בין מסלולי הגרינסטון והרוטברן.

Glenorchy Journeys – חברה שמארגנת טיולים מודרכים בטרק הרוטברן, טרק Rees-Dart ובמסלולי Greenstone & Caples. כמו כן, היא מארגנת טיולי שטח 4X4 והסעות למסלולים.

כסף

לאורך המסלול אין לכם על מה להוציא כסף אבל תמיד כדאי שיהיה עליכם מזומן, בעיקר אם אתם מסיימים ב-The Divide וממשיכים ישירות למילפורד סאונד, שם אין אפשרות למשוך כסף. הכספומטים הקרובים ביותר למסלול נמצאים בקווינסטאון ובטה אנאו.

בית חולים

Lakes District Hospital – בית חולים ציבורי, הקרוב ביותר לטרק.

בעיירה טה אנאו אין בית חולים אך יש בית מרקחת אם צריך לקנות תרופות.

בטיחות ואזהרות

כמו בכל מסלול שתעשו בניו-זילנד, אתם חייבים להגיע כמה שיותר מוכנים למסלול מבחינת הידע שלכם על המסלול והאתגר הפיזי העומד בפניכם, רישום מוקדם (אם יש צורך), בדיקה מקדימה של תחזית מזג-האוויר והכנת כל הציוד הדרוש.

שימו לב, כי כל זמני ההליכה המצוינים בכתבה זו הנם משוערים, ללא עצירות והפסקות לאורך הדרך, והם כמובן תלויים בקצב ההליכה שלכם ובכמות ההפסקות שתעשו בדרך.

בהליכה במסלול הישארו תמיד על השביל, אל תסטו ממנו ואל תנסו לעשות קיצורי דרך, כמובן שאין ללכת בשעות החושך ועדיף לא לצאת למסלול לבד. בכל מקרה, גם אם אתם יוצאים כחלק מקבוצה, תמיד תדאגו להודיע לאדם אחר שלא יוצא אתכם למסלול מה התכניות שלהם.

לכל בעיה במסלול, אזהרה או עניין בטיחותי, ניתן להתקשר בחינם לקו החירום של DOC במספר: 0800-362468

וככה נראה המסלול כולו בקצת פחות משלוש דקות:

קישורים רלוונטיים

לתחילת הכתבה

תודה למאורי הירש על העזרה בהכנת הכתבה.

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על קווינסטאון

אטרקציות בקווינסטאון

מלונות ומקומות לינה בקווינסטאון

מדריכים ונותני שירות בקווינסטאון

נהגים בקווינסטאון

הזמנת חופשה לקווינסטאון

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

יוצאים לטיול הגדול: בר ושני עפים על העולם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי