קניות במלבורן

מלבורן היא עיר גדולה וכיאה לעיר גדולה, אפשר למצוא בה מגוון של מרכזי קניות וחנויות המתאימים לכל אחד. מדי סוף שבוע אפשר ליהנות מהשווקים המיוחדים שלה או לבלות יום שלם באחד מהקניונים הגדולים שלה. על מקומות מומלצים בהם כדאי לערוך קניות, בכתבה שלפניכם.
יעל מעוז - צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: קניות במלבורן
Thinkstock Imagebank ©

רחוב אליזבת`

אחד מרחובותיה המוכרים של מלבורן (נמצא ממש במרכזה). עמוס בחנויות, מסעדות, בתי קפה, רשתות למזון מהיר והרבה מאד תיירים. קשה לפספס אותו והוא נימצא בסמוך לכיכר פדרשיין (Federation Square). מגוון החנויות שתוכלו למצוא ברחוב זה מתאים לכל אחד: החל מחנויות בדולר ועד חנויות מעצבים. חנויות למזכרות (שימו לב- לעיתים המחיר בהן זול יותר מהדוכנים שבויקטוריה מרקט), חנויות בגדים, נעליים, תיקים... מכל וכל. תוכלו למצוא שם כמעט הכל ולהעביר יום שלם בשיטוט לאורכו ולרוכבו של הרחוב. רק זיכרו -; לעיתים הרחוב עמוס באנשים (תיירים ומקומיים), שכן נמצא בנתיב מרכזי וקרוב לתחנת הרכבת של העיר שברחוב פלינדרס (Flinders). אל בהלה. קחו נשימה עמוקה, התעלמו מעוברי האורח (הלא גם אתם חלק מהם) והתרכזו במשימת הקניות, שלשמה הגעתם לרחוב זה (אגב -; גם אם לא תרצו לקנות, שיטוט ברחוב, גם הוא חוויה נעימה. אפשר לראות פרצופים רבים, שונים, לעצור באחד מבתי הקפה ולהעביר את הזמן).

  • שעות פתיחה: החנויות ברובן פתוחות במהלך כל השבוע (במשך 7 ימים) מהשעה 10 בבוקר ועד 19 בערב (לעיתים מוקדם יותר, ב- 17, לעיתים מאוחר יותר, ב- 21. משתנה מחנות לחנות).

לתחילת הכתבה

הארכדות

הארכדה המלכותית (Royal Arcade), שנימצאת בפינת הרחובות סוונסטון (Swanston) ופלינדרס, מעין מרכז קניות מקורה, יפהפה, בסגנון ויקטוריאני ישן ומעוצב. החנויות שבה יקרות (ברובן) ומאד מיוחדות. תוכלו למצוא בו פרטי אמנות, בוטיקים, פריטים שונים ועוד. כדאי לבקר גם אם אין כוונה לרכוש (אם כי סביר שתוכלו למצוא גם פריטים זולים, או לפחות, כאלה במחירים סבירים).

 ארכדה נוספת היא ה- Block Arcade, שעל רחוב בורק (Bourke) מס` 355. גם זו ארכדה ישנה מאד (מהמאה ה- 19), מעוצבת ומצליחה לרגע "לזרוק" את המבקרים בה לאירופה הרחוקה. חנויות מיוחדות, בוטיקים, בתי קפה, מרכז קטן ונחמד.

לתחילת הכתבה

צ`ינה טאון

ברח` ליטל בורק (Little Bourke), בין הרחובות סוונסטון וספרינג, תמצאו את הצי`נה טאון של מלבורן (וכיאה לכל עיר גדולה -; גם מלבורן מתפארת במקום כזה). מלבורן היא עיר של מהגרים. רבים מהם הגיעו מאסיה ובמיוחד מסין. נציגות מרשימה אפשר למצוא בצי`נה טאון. חנויות קטנות, אוירה אותנטית, מוצרים זולים (אם כי לא כולם בהכרח יהיו איכותיים במיוחד) והרבה אפיונים סיניים. אפשר להסתובב ברחוב, ליהנות מניחוחות הבישול הסיני ולקנות, אף על פי שנימצאים באוסטרליה, גם מוצרים made in china מקוריים.

לתחילת הכתבה

קניונים

DFO -; Direct Factory Outlets -; מתחם קניות גדול (מעין קניון) של חנויות רבות, במחירי הנחות ומכירות מיוחדות (לעיתים 50% ואף יותר). איכות הסחורה טובה מאד (גם אם תוכלו להשיגה בהנחה משמעותית) ומותאמת, גם היא, לכל אחד. בגדי נשים, גברים, ילדים, נעליים, כלי בית, מטבח, ספרים וכו`. אפילו מתחם גדול של אוכל (רשתות מזון מהירות, בתי קפה קטנים וכו`). מקום נעים, לא עמוס (גם אם מלא באנשים, לא תרגישו את העומס) ונחמד להעביר בו יום גשום (וקחו בחשבון שודאי יהיו לכם, בביקורכם בעיר, כמה ימים כאלה).

 ישנם שני מתחמים בעיר: מתחם DFO אחד נמצא באזור ה- Docklands, צמוד לתחנת הרכבת המרכזית של מלבורן (לרכבות שיוצאות/ניכנסות מחוץ לעיר) שעל רחוב ספנסר (Spencer St), והמתחם השני - אסנדון (Essendon).

  • שעות פתיחה: שני מרכזים אלה פתוחים שבעה ימים בשבוע, מהשעה 10 בבוקר ועד 18 לפנות ערב.
  • אתר אינטרנט: אתר מרכז הקניות (בו תוכלו לקבל פרטים על מיקומו המדוייק, החנויות ועוד) www.dfo.com.au

קניון נוסף -; Westfield Southland (ידוע גם בשם "Southland") . במבט ראשון נידמה שקצת יוקרתי מאחרים, אבל משיטוט בו מגלים שניתן למצוא גם חנויות זולות, רשתות גדולות ומוכרות ולא רק בוטיקים יקרים. תוכלו למצוא בו חנויות בגדים, נעליים, תיקים, ספורט, ספרים, אביזרי בית, מטבח וכו`.

  • שעות פתיחה: הקניון פתוח שבעה ימים בשבוע, בימים שני עד רביעי מהשעה 9 בבוקר ועד 1730, חמישי עד שישי מהשעה 9 בבוקר ועד 21 בערב, בשבת מהשעה 9 בבוקר ועד 17 ובראשון מהשעה 10 בבוקר ועד 17 אחר הצהריים.
  • אתר אינטרנט: אתר מרכז הקניות: westfield.com/southland

קניון קטן, או ליתר דיוק מעין מרכז קניות נחמד, גם כן במרכז העיר, בו תוכלו למצוא חנויות המוכרות מוצרים אוסטרלים בלבד, הוא מרכז הקניות Australia on Collins. המקום נמצא ממש במרכז העיר (רח` קולינס) ואפשר למצוא בו חנויות בגדים, מזכרות, צעצועים, נעליים וכו`. המגוון לא רב (בשל היותו מרכז קטן, יחסית), אך האיכות טובה וטווח המחירים נוח (אם כי ניתן למצוא גם מוצרים יקרים מאד).

לתחילת הכתבה

שווקים

השוק של ויקטוריה (Queen Victoria Market) - נמצא בפינת הרחובות אליזבת` וויקטוריה, אחד השווקים המוכרים והעמוסים של העיר. שוק גדול ונעים (יחסית לשוק...), ואפשר למצוא בו כמעט הכל מהכל. אוכל (פירות, ירקות, בשר, מאכלי ים מכל הסוגים, גבינות, מאפים, סלטים מיוחדים ועוד ועוד), בגדים, צעצועים, מזכרות (לא בהכרח זולות יותר מאשר אלו הנמכרות במרכז העיר, ברח` אליזבת`. כדאי לבדוק לפני שקונים), הרבה אנשים, מוסיקה, ריחות, טעמים וצבע. כדאי להגיע לשוק גם אם לא מתכוונים לקנות ולהקדיש לו כמה שעות. אפשר ואף רצוי להתמקח על המחיר (בגבולות ה"טעם הטוב" כמובן). השוק נמצא ברחוב אליזבת` מס 513 ויש בו מעל 1000 דוכנים. שוק ישן (מסוף המאה ה-19), מה שבא לידי בעיצוב הכללי של השוק. בשוק מתקיימים סיורים מודרכים למעוניינים (אפשר לבדוק במרכז המידע של העיר, שנימצא בכיכר פדריישן, בנוגע לשעות ומחירי הסיורים).

  • שעות פתיחה: השוק פתוח בימים שלישי וחמישי מהשעה 6 בבוקר ועד 14 בצהריים, ביום שישי מהשעה 6 בבוקר ועד 18 בערב, ביום שבת מהשעה 6 בבוקר ועד 15 בצהריים וביום ראשון מהשעה 9 בבוקר ועד השעה 16 אחרה"צ (שימו לב -; בימי ראשון השוק עמוס במבקרים. בעיקר תיירים. קחו זאת בחשבון... סביר שיהיה לכם קצת צפוף...).
  • אתר אינטרנט: www.qvm.com.au/home.php

השוק של יום ראשון (Sunday`s Market) שבמרכז לאומנויות (מתחת לגשר, בסמוך לנהר היארה, לא רחוק מכיכר פדריישן). במקום עשרות דוכנים, בעיקר של אומנים או יוצרים מקומיים. תוכלו לראות שם החל מעבודות אומנות מיוחדות, בגדים, אוכל, מזכרות, והכל בנגיעה אישית ויוצאת דופן. המחירים -; סבירים, והאוירה מצויינת. מומלץ מאד שלא לפספס ולהגיע לבקר בשוק (וגם אם גשום - אל דאגה. השוק נמצא מתחת לגשר).

  • שעות פתיחה: מתקיים מדי יום ראשון מהשעה 10 בבוקר ועד 17 בערב.

השוק של סט קילדה (St Kilda Esplanade Art & Craft Market). נמצא בשכונת סט. קילדה, בסמוך לטיילת שעל חוף הים. אפשר למצוא בו עבודות אמנות, מזכרות מיוחדות, תכשיטים ועוד. שוק קטן, צבעוני ויפה. כדאי לשלב בו טיול באזור, שכן ביקור בו מסתיים, בדרך כלל, תוך זמן קצר.

  • שעות פתיחה: השוק מתקיים מדי יום ראשון מהשעה 10 בבוקר ועד 17 אחר הצהריים.

לתחילת הכתבה

 >> 

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה למלבורן

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם