עפתי לתרמילאים

התנדבות באירגון Volset באוגנדה

במרכז אוגנדה, לא רחוק מקמפלה, פואל אירגון Volset, שעוסק בהעצמה קהילתית. מעין מספרת על ההתנדבות באירגון, שמאפשר למתנדבים מגוון גדול של פעילויות.
מעין
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: התנדבות באירגון Volset באוגנדה
dvrcan/Depositphoto ©

שם הארגון: volset

מדינה: אוגנדה

כתובת הארגון באינטרנט: http://volsetuganda.tripod.com

מתי התנדבתי: ינואר - פברואר 2008

משך ההתנדבות: חודשיים

סוג העבודה שנעשתה: וולסט הוא ארגון שנמצא בכפר אינטנג`רו שבמחוז מוקונו באוגנדה. הארגון נותן מענה למספר צרכים של הקהילה המקומית. מתנדבים יכולים להתנדב בדרך הטובה ביותר בעיניהם ולפי כישוריהם. הארגון מאוד פתוח ליוזמות ורעיונות חדשים. הרעיון הוא שכל אחד יתרום לקהילה המקומית בדרך שבה הוא יכול לתרום בו בצורה הטובה ביותר. אפשר ללמד בבתי ספר מקומיים, לעזור בפרויקטים קיימים ועוד... הארגון מקדיש זמן רב להעלאת המודעות בנושא HIV.

מחיר ההתנדבות: 250$ לחודש. כולל מגורים ומזון.

 תנאי המחייה:
המתנדבים גרים בכפר אינסומבה. הבית שבו שוהים המתנדבים הוא הבית של מנהל הארגון פסטוס באזירה, שנולד וגדל באיזור. מכיוון שהארגון קטן, בדרך כלל כל מתנדב מקבל חדר. במקום יש גם פנימייה לנערים ונערות. יש אוירה משפחתית ונעימה, וזוכים להכיר באמת מקרוב את הקהילה ואורך החיים המקומי.

מה היה החלק הכי טוב בהתנדבות? האנשים. לראות שהתרומה שלי גורמת לשינוי.

מה היה הכי קשה? הבדלי תרבות. דברים שלא ניתן לשנות.

שורה תחתונה: ממליץ/צה *או* לא ממליץ/צה ולמה: ממליצה מאוד. יש אפשרויות רבות לעשייה, כל אחד בתחום שבו הוא חושב שהוא יכול לתרום הכי הרבה. הארגון מאוד פתוח ושמח לקבל רעיונות חדשים. זוכים להכיר מקרוב את האנשים ואת אורך החיים שלהם. העובדים בארגון (הם לא רבים - זה ארגון קטנטן) הם אנשים נהדרים שרק בשביל להכיר אותם שווה להתנדב שם. רובם עובדים ללא משכורת בהתנדבות ומקדישים את חייהם לכך.

הערות נוספות: כדאי, כדאי, כדאי.

התנדבה וכתבה: מעין

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על קמפאלה