כתבות ומדריכים על ג'אמו וקשמיר למשפחות

קשמיר - לא מה שחשבת

קשמיר - לא מה שחשבת

על מה אתם חושבים כשאתם שומעים את המלה ``קשמיר`` ? הפגזות, פיגועי טרור, סכסוך בן עשרות שנים, גבול מתוח ? אז ככה: קאשמיר היא נופים שוויצריים, מטבח (כמעט) תורכי, בתי סירה בעיצוב אנגלי ומחירים הודיים! וכן אמא - הייתי בקאשמיר.

לה - ההגעה ללדאק והטרק לליקיר

לה - ההגעה ללדאק והטרק לליקיר

לאדאק שבצפון הודו מציעה למבקרים בה חוויה נפלאה הודות לטבע הנהדר וקבלת הפנים הלבבית. טרק באיזור הזה מזמן שלל הפתעות וחוויות בלתי נשכחות, אבל אם עושים זאת במשפחה - על אחת כמה וכמה. קדימה - מתחילים ללכת!

היציאה מ-לה בדרך למנאלי

היציאה מ-לה בדרך למנאלי

אחד היעדים הפופלאריים בצפון הודו הוא עמק נוברה. מרחבי טבע עצומים, דיונות חול, כפרים קטנים וקסומים והמון שקט. משפחת חן יוצאת לטיול בן שלושה ימים בג'יפ לאזור וממשיכה משם למנאלי. אתם מוזמנים להצטרף.

בדרך לקשמיר

בדרך לקשמיר

לא בלי חששות אבל לאחר בירורים רבים יוצאים הפלגים לקשמיר (kashmir), לבלות שבוע ימים על בית סירות מפנק באגם דאל בעיר סריניגר, באווירה לה זכו בעבר רק בני אצולה בריטים. מקור החשש במתיחות המלווה תדיר את האיזור.

מידע כללי על עמק זנסקר ופדום

מידע כללי על עמק זנסקר ופדום

למרות שממשלת הודו מטילה הגבלות על הסיורים אל Dah-Hanoo, Tsomoriri ועמק נוברה, זנסקר נשארה אחת הפינות המבודדות והמדהימות ביותר בלאדאק שהגישה אליהן די נוחה.

לדאק - בדרך למעלה והימים הראשונים בלה

לדאק - בדרך למעלה והימים הראשונים בלה

כמו כל דבר, גם שלב ההכנות מגיע לקיצו ומשפחת רוטר עולה על המטוס להודו. הטיסה של חברת אוסבקיסטאן דווקא עוברת בנעימים ושדה התעופה של דלהי מדהים את הרוטרים. משם הם ממשיכים בטיסה נוספת ללה. על ההתאקלמות למקום ולגובה, על הטיפוס לשנטי סטופה ושאר חוויות, בכתבה שלפניכם.

לדאק - מתגבשים בטרק ליקיר

לדאק - מתגבשים בטרק ליקיר

מהעיר לה אפשר לצאת לכל מיני טרקים מרתקים. משפחת רוטר יוצא לטרק בן מספר ימים, עוברת בין כפרים ונופים מתחלפים וצועדת הרבה ברגל. הצטרפו אליהם למסע!

לה  - שבועיים של הירגעות

לה - שבועיים של הירגעות

הבית היהודי בלה הוא מקום המפגש עבור הישראלים שמחפשים שותפים לטיול או ללינה, כאן גם חוגגים כולם שבתות וחגים. משפחת רוטר מבקרת ונהנית וחווה פן רוחני נוסף במבחר הקורסים המוצעים ללימוד באזור ולקינוח סיפור עם מוסר השכל.

מעמק נוברה למנאלי - חתיכת שמיים

מעמק נוברה למנאלי - חתיכת שמיים

יש נופים שפשוט כובשים אותך - הרים מכוסי שלג, מדבריות, כפרים קטנים בלב השממה. כאלה הם הנופים של עמק נוברה. גילי מטיילת בעמק, בין הרים וכפרים ומתרגשת מהמראות ומהאנשים. הודו אחרת מזו שחושבים עליה, בכתבה שלא כדאי להחמיץ.

לה, לדאק - גן עדן, סוף העולם

לה, לדאק - גן עדן, סוף העולם

כבר כשנוחתים לה, בירת לדאק, מרגישים את האוויר הנקי והצח. המחסור בחמצן גורם לקושי בטיפוס על הסטופות האדירות, אבל במקביל, אי אפשר להפסיק ליהנות מהנופים המדהימים.

זנסקר - שישה ימי טיול שלא יישכח לעולם

זנסקר - שישה ימי טיול שלא יישכח לעולם

מלה אפשר לצאת למסע של כמה ימים בעמק זנסקר, שעובר בעיר קרגיל ובעוד כפרים קטנים בדרך, אבל הנופים המרהיבים לא מבטיחים שהטיול יזרום על מי מנוחות. דרך היסורים הפרטית שלנו לזנסקר וחזרה.

קשמיר - בבית סירה על האגם

קשמיר - בבית סירה על האגם

בבתי הסירות בקשמיר אפשר להעביר את היום בישיבה אינסופית על המרפסת ובעשיית ``כלום``. כשנמאסת הישיבה אפשר לצאת לטרק בהרים הקשמירים ולחזות בנופים המדהימים.

עמק נוברה ולה - מה שעובר עליי...

עמק נוברה ולה - מה שעובר עליי...

כי בכל סיפור יש עניין מעשי מחיי היום יום. רוגע, שמחה, אהבה, שלמות, פיוס, ללא קנאה, ללא כעס, ללא עצבים, ללא מסכות... וכן, כנראה שאנשים מתחברים למסרים הללו. אחרי הסיפורים מתחילים לנגן, יש גיטרות, חלילים, ואנשים טובים שיושבים על הרצפה, בפשטות, בגובה העיניים, שרים ומנגנים, עוצמים עיניים, ואולי אף מתפללים. מתפללים לשלום ואהבה לא רק פה בהודו, אלא בכל מקום, גם בארץ.

מסע בהודו

מסע בהודו

קוראים לי רותי כחלון, אני בת 25 וחזרתי לא מזמן מטיול ארוך של שנה בחצי יבשת המדהימה, איפשהו במזרח אסיה שנקראת הודו. התכנון המקורי היה לחצי שנה כדי להירגע קצת מכל הלחץ- הלימודים, העבודה, החברים, פשוט הכול.

קצת קשה אז נשברים?

קצת קשה אז נשברים?

כשיוצאים לטרק לבד צריך לקחת בחשבון שקרוב לודאי שהלבד ישתנה ושיהיו מפגשים מעניינים. לפניכם סיפור על אחד כזה.

משפחת שפירא ב-לה

משפחת שפירא ב-לה

רגע לפני שמשפחת שפירא עוזבת את לאדק היא מספרת על לה. הקסם של לה הוא החנויות והמסעדות הקטנות המתחבאות בה, פינות חמד עם תעלות מים זורמים ואוכל הודי טיבטי ומערבי. בלה שוק טיבטי קטן מציע בגדים, תכשיטים ותשמישי קדושה.

הכפר ליקיר

הכפר ליקיר

משפחת שפירא מגיעה לליקיר משתכנת בבית ספר לנזירים ומבקרת בכפר Yang Tang. מקלחת מי קרח, מזרונים מאובקים ומשאית נושאת זפת מצטרפים לחוויה יחד עם הנוף המדהים, האנשים, תה עם חלב ודל-באט...

טיולים בלאדק

טיולים בלאדק

משפחת שפירא מטיילת בלה ובסביבותיה. עולים לשנטי סטופה מאזינים לפוג`ה ונהנים מהנוף המרהיב. מבקרים בגומפות לה וצ`מו ובפסטיבלים באזור. ואי אפשר בלי כמה מילים על הנסיעה החוויתית באוטובוס המקומי...

ימים ראשונים בהודו

ימים ראשונים בהודו

משפחת שפירא מגיעה ללה. הגובה הרב דורש הסתגלות ובהתאם לכך שלושת הימים הראשונים מועברים במנוחה, בהתאוששות, בפיקניקים ובקבלת שבת... ובנתיים, הדיגדוג של לצאת ולטייל הולך וגובר..

טרק ליקיר - האתגר

טרק ליקיר - האתגר

החלטנו לצאת לטרק מליקיר לכפר אנג. 4 ימים באזור הכפרים, 3 ימי הליכה, 3 מעברי הרים מתאגרים, נשיאת כל הציוד על הגב וארבעה ילדים שהלכו את כל הדרך בעצמם.

מנאלי והדרך אליה

מנאלי והדרך אליה

מנאלי מתחלקת ל-3 אזורים: אולד מנאלי וואשישט וניו-מנאלי, את השניים הראשונים אפשר לתאר כישראל הקטנה והאחרון הוא יותר אותנטי. מסביב לעיר יש טבע נפלא ופינות חמד נסתרות שאפשר לגלות בטיולים רגליים באזור.

קשמיר ללא הפסקה

קשמיר ללא הפסקה

אחרי שמתמקמים בסירה שעל האגם בסרינגר, נכנסים במהירה לשגרת חיים נעימה: משכימים מוקדם ויושבים במרפסת, מתעוררים ביחד עם האגם לצלילי הציפורים וחיות אחרות המתחילות יום חדש, שומעים מוזיקה וגם לומדים. בכתבה שלפניכם תקראו איך זה לקום כל בוקר בסירה מפוארת, כשברקע הנוף הרגוע והאנשים החמים.

עמק נוברה ושאר פרפראות

עמק נוברה ושאר פרפראות

עמק נוברה הוא עמק מדהים ביופיו- מכל צדדיו הרים משוננים ומושלגים, במרכזו נחל רחב ידיים אשר מתקיימת בו זרימה קבועה וביניהם לא תאמינו - דיונות חול ים וגמלים!

חוויות מהעמק הקסום

חוויות מהעמק הקסום

רוצים לתור את עמק נוברה? אתם צפויים לחוות את הסיפורים על הנהיגה ההודית על בשרם, ללמוד את חשיבותו של הצופר, לצאת לטיול גמלים ובעיקר לשפר את הכושר.

חסימות צמתים בעמק נוברה

חסימות צמתים בעמק נוברה

נסיעה בג'יפ לעמק נוברה פירושה מעבר בפס הגבוה בעולם לכלי רכב. לפניכם סיפור על טיול בן שלושה ימים שהפכו לארבעה עקב חסימת צמתים (תאמינו או לא), שכולל השתכשכות במעיינות חמים, רכיבה על גמלים והשתוללות בדיונות.

ועוד נדאג שהזקן יהיה שמייח ! - עמק נוברה, מדבר פורח

ועוד נדאג שהזקן יהיה שמייח ! - עמק נוברה, מדבר פורח

בשישה ימים במדבר הפורח של עמק נוברה אפשר לבקר בכפרים המקסימים וליהנות מכל אחד מהם. הלו``ז כולל רחצה יומית במים קפואים לבוקר, הרים מכוסי קרח, צ`אי לצהריים ושמיים זרועי כוכבים. עוד לפני נוברה אסור לפספס את חגיגות הפתיחה של פסטיבל לאדאק!

בקצה ההר - ביקור בקשמיר ולאדאק

בקצה ההר - ביקור בקשמיר ולאדאק

הודו מזמנת כל מיני סוגים של טיולים - תיירותים יותר ופחות. גילי מטיילת בקשמיר, אבל מרגישה תיירת ולכן מצפינה ללאדאק. שם היא חווה מפגש עם בודהיזם, יציאה לכפרים, ואת פסטיבל האמיס השנתי. היא מגלה מה עושה אותה תיירת ומה נותן לה להרגיש בנוח.

חבל לדאק

חבל לדאק

חבל לדאק הוא חבל ארץ מנותק, שהגישה הקרקעית אליו אפשרית רק במשך שלושה חודשים בשנה. לתושבים מנהגים ותרבות ייחודיים ומיוחדים. לה היא עיר הבירה ומסביב לה כפרים ציוריים יפהפיים והיא גם נקודת המוצא לטיול בעמק נוברה המרהיב.

נוחתים בלה

נוחתים בלה

סיור של כמה ימים בדלהי מגלה שמדובר בעיר ירוקה ומלבלבת, עם אתרים מעניינים. מדלהי החמה אפשר לטוס צפונה לחבל לדאק, בעל הנופים המדהימים שמזכירים את ההר הגבוה בסיני... לפניכם כתבה משפחתית עם כמה טיפים נוספים על הכנות נדרשות ועל לה.