חברת התעופה האיסלנדית wow פתחה טיסה ישירה לריקאויק בירת איסלנד במחירים זולים יחסית, סיבה טובה לקפוץ על המציאה ולטוס לבקר באיסלנד. הזמנתי טיסה ל 23.9 וחזרה ב 4.10 , סה"כ 12 יום.

האי איסלנד נמצא בצפון האוקינוס האטלנטי בין נורבגיה וגרנלנד, מצפון מערב לאיי בריטניה ואירלנד. טיול באיסלנד מושפע ממזג האויר המשתנה כל הזמן ואף אחד באי לא מוכן להמר מה יהיה מזג האויר בעוד שעה. מזג האויר שונה בחלקי האי השונים . מזג האויר קר ואפילו האיסלנדים לבושים בהתאם.

מסלול הטיול באי מבוסס על כביש 1 המקיף את האי שממנו מתפצלים כבישים לעיירות ולאתרים השונים. הכביש, פרט לקטע קצר באזור ריקאויק, הוא חד מסלולי ללא שוליים. חלק מהכבישים הם דרכי עפר ( לא תמיד ברמה טובה) וחלק נוסף המסומן באות F הוא לרכב 4*4 בלבד. המהירות המותרת היא בדרך כלל 90 ולפעמים 70 ובדרכי העפר 80 ( לבעלי גב חזק).תחנות דלק נמצאות בכל עיירה ומומלץ לתדלק בכל תחילת נסיעה. מחיר הדלק אחיד בכל התחנות.

באיסלנד מספר תמרורים יחודיים: מעבר לדרך עפר, כבישים אסורים לנהיגה ברכב רגיל, מפגש עם כבשים או סוסים, הגעה לגשר צר, אי ראיית רכב ממול, ירידה מהדרך ועוד.( אולי ארחיב)

בעת קבלת הרכב מקבלים מנציגי החברה הסבר על מספר דברים שמהם צריך להיזהר בעת הנסיעה.

1. במעבר מכביש רגיל לדרך עפר צריך להאט. 2. כבשים המשוטטות בצידי הדרכים. 3. סכנה שרוח חזקה תטרוק את דלת הרכב או תפתח אותה בעוצמה.

בתחנות ההשכרה ממליצים על ביטוח נוסף המכסה נזקים לתחתית הרכב ולצמיגים.

חישוב זמן הנסיעה בג'י פי אס או בוייז אינו מדויק וצריך להוסיף די הרבה זמן הן בגלל מהירות הנסיעה והן לצורך עצירות בדרך. שירותים ומסעדות יש בכל תחנות הדלק ובחלקן יש גם ווי פי. חלק מהשרותים הם בתשלום.

ביגוד – מומלץ להתלבש בשכבות, להביא בגדים טרמיים, קפוצ'ון, כובע לחימום האזניים, גרבים חמות וכפפות. חשוב להביא נעלי הליכה ולקחת גרבים נוספות בכל יציאה להליכה.

לינה- מחירי המלונות מתחילים מ250 E .יש הוסטלים בכל עיירה וגם בכפרים לאורך הדרך ובהם מחירי חדר נעים באזור 70-80E ללא ארוחת בוקר. לכל כמה חדרים יש מקלחות ושרותים משותפים, בכל אלו שהייתי היה נקי ומסודר. בהוסטלים יש גם מטבח מאובזר בדרך כלל ולעיתים אפילו עם מזון בסיסי. בחלק היו גם מכונות כביסה ומיבשים.