הכרות עם סינגפור

סינגפור רבתי כוללת את האי סינגפור ועוד חמישים ושמונה איים קטנים שסביבו. חצי משטחה של סינגפור מאוכלס בערים, והמחצית השניה מוקדשת לשמורות טבע נהדרות ופארקים מטופחים. האי סינגפור נמתח על 42 קילומטרים לאורך, ורוחבו 23 קילומטרים. שטח מצומצם, אך עמוס מבנים, אטרקציות, נופים ועוד. ממש נקודת חן בתוך יבשת אסיה.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: הכרות עם סינגפור
© גיל חן

רקע לסינגפור

בסינגפור אפשר למצוא מגוון רחב של תרבויות ועמים כמו סינים, הודים, יפנים, ערבים ואירופאים, אשר כל אחד מהם השאיר את חותמו על המסורת המקומית, סגנון הבניה והתרבות המקומית. הדרך הטובה ביותר לחוות ולספוג מהתרבויות השונות היא טיול רגלי, שבאמצעותו נחשפים לארכיטקטורה המסורתית, למנהגים, למסעדות המעניינות, לרחובות המיוחדים ולמרכזי הקניות. בסינגפור רבתי כוללת את האי סינגפור ועוד חמישים ושמונה איים קטנים שסביבו. חצי משטחה של סינגפור מאוכלס בערים, והמחצית השניה מוקדשת לשמורות טבע נהדרות ופארקים מטופחים. האי סינגפור נמתח על 42 קילומטרים לאורך, ורוחבו 23 קילומטרים. שטח מצומצם, אך עמוס מבנים, אטרקציות, נופים ועוד. ממש נקודת חן בתוך יבשת אסיה.

האזור המסחרי והעסקי ממוקם בדרום האי, ליד שפך נהר סינגפור. צ`יינה טאון, צמודה לאזור זה מדרום מערב, ואילו מצפון לנהר ישנו רובע קולוניאלי, בו ניכר חותם האימפריה הבריטית. צפונה משם נמצא רובע "ליטל אינדיה", ורחובות Arab St. Orchard Rd, שמובילים אל הרובע הערבי ונמתחים מצפון מערב לו. ממערב שוכן רובע Jurong, בו אטרקציות תיירותיות רבות.

האקלים בסינגפור די סטטי- לאורך כל השנה חם ולח, נדיר שהטמפרטורה יורדת מעשרים מעלות, אך כדאי לציין כי חודשים נובמבר עד ינואר גם גשומים, ואילו בין מאי ליולי נמשכת העונה היבשה.

לפי אגדה אסיתית מפורסמת, קסמה של סינגפור נחשף כשנסיך מסומטרה התמודד עם אריה (סמל ודאי למזל טוב וכוח), שהאיץ בו לחפש את "עיר האריה", היא סינגפור. לא משנה שאריות אף פעם לא דרכו על אדמת סינגפור, האגדה משמשת עד היום הסבר להשתלטות הממלכה הסומטרית Srivijaya והאימפריה Majapahit על האי, באמצע המאה השלוש עשרה. בראשית המאה התשע עשרה (משנת 1819) הפך סר רפלס הבריטי את סינגפור ממאחז ימי מסחרי קטן וחסר משמעות, לנקודת מסחר חשובה ומרכזית שמשכה מהגרים רבים מהאזור כולו.

מאז, לא פסקה סינגפור להתפתח ולצמוח. בשנות החמישים של המאה העשרים התבסס כאן שלטון עצמאי. Lee Kuan Yew שימש כראש ממשלה שלושים שנה (עד 1993), והאיץ את המודרניזציה והפיתוח הכלכלי של האי.

 סינגפור העיר Singapore City נוסדה בשנת 1819 ובמשך השנים נהרו לעיר קבוצות אתניות שונות, אשר נטמעו זו בזו במובנים מסוימים, אולם בכמה אזורים בעיר עדיין ניתן לזהות מאפיינים של תרבויות נבדלות כגון ברובע הסיני China Town, ברחוב הערבי וברחוב סרנגון Serangoon, שם נמצא מרכז החיים של הקהילה ההודית. "ליטל אינדיה"- עמוסת דוכני מזון, מקדשים צבעוניים, מעוטרים בעושר, מביאה ניחוחות ייחודיים אל המבקר בה. מרכז Zhujiao Centre בו מתקיים שוק הומה,מלא חיים, חנויות תבלינים, וכדאי גם להתרשם מהמקדשים- Veerama Kali Ammam, Sri Srinivasa Perumal, ו-Temple of 1000 Lights.

לתחילת הכתבה

אתרים מעניינים

Arab St. הוא מרכז הרובע הערבי בעיר. סממנים ערביים אפשר לראות גם ברחוב בגדאד, רחוב Bussorah וכיכר הסולטן היא המרכז למסחר בבגדים וטקסטילים אקזוטיים בעיר. כיפת הזהב של מסגד הסולטן בולטת ביופייה. לא רחוק משם אפשר לבקר בשני אתרי קבורה מוסלמים עתיקים. הרובע הסיני הוא אזור ססגוני עם חנויות, מסעדות וכמה מקדשים כגון Fuk Tak Ch`i ומקדש הים השקט Temple of The Calm Sea. בשפע החנויות הקטנות ברובע אפשר להשיג עבודות יד עתיקות, ציורי קיר (קליגרפיה סינית), עבודות נייר, חפצי אומנות ישנים ומגוון רחב של מזכרות אחרות.

רחוב סרגון (Serangoon) הוא מרכז הרובע ההודי. למגיעים לביקור ברובע מומלץ לא להסתפק רק ב"יום קניות" ואכילה במסעדות המקומיות, אלא שווה גם להגיע לביקור במקדש Sri Veeramakalimman, באתר ההנצחה של מהטמה גנדי Mahatma Gandhi, שב-Race Course Lane ובפארק פרר Farrer.

טיול בסינגפור לא יהיה מושלם אם לא יכלול ביקור במלון רפלס, אחד מבתי המלון המפורסמים ביותר בעולם. על גדת נהר סינגפור הוצב פסלו של סר רפלס, מייסד העיר, ובקרבת מקום ישנו בנין הפרלמנט, שהוקם ב- 1820. לא רחוק ממלון רפלס ברחוב Hill נמצאת הכנסייה הארמנית, זכר למיעוט הארמני שתרם רבות לאופי הקוסמופוליטי של העיר.

מי שמתעניין בסגנונות ארכיטקטוניים שונים ייהנה משפע מרהיב של מסגדים, כנסיות, קתדרלות ומקדשים בודהיסטים והודים. הדוגמאות הבולטות ה קתדרלת St Andrew, קתדרלת "הרועה הטוב", המקדש ההינדי Chettiar ומקדש אל-אבר

המרכז לחקר המדע נמצא ב-Jurong (ממערב למרכז העיר) ובו מאות תצוגות, תערוכות מתחלפות וגלריות שונות. באזור זה כדאי לבקר גם ב-Jurong Bird Park, Chinese & Japanese Gardens. כפר מינג Ming, החדש נמצא ברחוב Panden ומושך אליו תיירים רבים, המעניינים ברכישת פורצלנים סינים מתקופות שושלת צ`ינג ומינג.

אתרים מעניינים נוספים בעיר כוללים את המוזיאון הלאומי לאומנות, פארק Merilon, המוסד הרפואי על שם Thong Chai והגלריה למטבעות. מידי יום ראשון נערכת בעיר תחרות שירת הציפורים הלאומית.

 מי שרוצה להתרגע ולנפוש- יסע אל Sentosa Island, בה יימצאו חופים מקסימים, מתקני נופש וספורט משוכללים, מוזיאונים, בתי מלון ואתרי קמפינג לרוב.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על סינגפור

הזמנת חופשה לסינגפור

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם