עפתי לתרמילאים

יום טיול במדבר

מרבית שטחה של אוזבקיסטן מכוסה מדבר. מאות קילומטרים של אדמה שטוחה חסרת חיים המגיעה בקיץ לטמפרטורה של כ60 מעלות ובחורף צונחות הטמפ` מתחת לאפס והכל עוטה מעטה שלג.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: יום טיול במדבר

מרבית שטחה של אוזבקיסטן מכוסה מדבר. מאות קילומטרים של אדמה שטוחה חסרת חיים המגיעה בקיץ לטמפרטורה של כ60 מעלות ובחורף צונחות הטמפ` מתחת לאפס והכל עוטה מעטה שלג. מרחבי ערבות מדבר מרכז אסיה היוו שטח סגור לאנשי המערב ואוכלסו על ידי השבטים הנודדים אשר נעו ממקום למקום כשהם ישנים ב"יורטות"- אוהל הנוודים המרכז אסייאתי. ביורטות ישנו חיילי ג`ינגיס חאן. ביורטות ישנו לוחמי האמיר טימור, וביורטות אני מציע לכם לישון אם יש ביכולתכם להקדיש יומיים בין סמקרנד לבוכרה בדרך למדבר כדי לחוות חוויה אחרת..

אנו נצא מהדרך הראשית סמרקנד- בוכרה בעיר Navai ונכנס למדבר. כיוון הנסיעה צפון-מזרח. לאחר 80 קילומטר נחלוף על פני העיר המדברית Nurata (לא משהו שיש טעם לכתוב עליו הביתה), נפנה צפון מערבה עד למקום קטן שנקרא Yangiqazghan שם אסף אותנו בחור בשם רדיק ברכב 4X4 רוסי בדרך למאהל היורטות הנמצא בשטח.

התוכנית המוצעת לתיירי ה"אקו טוריזם" המערביים כוללת טיול גמלים במדבר , ארוחת ערב הכוללת גם אפשרות ל"קורס בישול מזורז" של המאכלים המוגשים במקום, וודקה ויין ללא הגבלה, וכוכבים בשמים ללא הגבלה. במקרה של קבוצה של מעל ל-8 אנשים ניתן גם להביא זוג נגנים שמגיעים מאיזה חור במדבר - שינגנו ליד המדורה בתמורה לתשלום טיפ נדיב..,לאחר המדורה- לינת לילה ביורטה (הם מספקים סדינים נקיים).

 בבוקר- ארוחת בוקר ביורטות ו... נסיעה לאגם Aydarkol הנמצא במרחק נסיעה של כחצי שעה מהמאהל. אגם אידרקל הינו אגם ע נ ק שנוצר בתחילת המאה הקודמת כתוצאה מהצפה וכמויות מים עצומות שהוזרמו מנהר צ`רווק המגיע מסין וקירג`יסטן ויצרו אגם מדברי שגודלו כפול משטח הכינרת. כיום האגם שמימיו מתוקים/מרים/מלוחים משמש בעיקר לדיג. את שעות הבוקר והצהריים מציעים לכם לבלות בשחיה ודיג משותף עם הדייגים המקומיים. התוכנית מסתיימת בארוחת צהרים על גדת האגם - וחזרה לכביש הראשי סמרקנד/בוכרה במטרה להגיע ליעד הבא בשעות אחה"צ.

חשוב לדעת:
הכניסה למדבר מומלצת למטיילים בעלי רכב צמוד ולא לאלו המשתמשים בתחבורה ציבורית מקומית.
המקומיים המפעילים את הפרוייקט אינם מדברים מילה באנגלית לכן אם יש לכם מלווה שיכול לשמש כמתורגמן- עדיף ומומלץ לצרפו לחבורה.
מחיר העיסקה הכולל: אירוח במאהל היורטות, שלוש ארוחות, והאגם עומד על 35 דולר לאדם שבקבוצה של בין 2-7 אנשים ו-30 דולר בקבוצה של החל מ-8 אורחים.
חשוב לתאם את הביקור מראש (רצוי עוד מארץ) באמצעות סוכן הנסיעות המקומי או אצל המפעילים המקומיים (דוברי רוסית בלבד): רדיק או קלאודיה
טלפון: 998-79-223-80-81

 נכתב ע"י: יובל לימון
yuval@lametayel.co.il

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על סמרקנד