עפתי לתרמילאים

סיביר - רקע כללי

שטחי סיביר העצומים מכילים יערות, אגמים וכפרים. בניגוד לדיעה השכיחה, מזג האוויר אינו תמיד קשה ואתרי התיירות באזור מתרבים ומושכים יותר ויותר טיילים.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: סיביר - רקע כללי
© גיל חן

אזור סיביר הוא אזור של יערות אין סוף, כמיליון אגמים, נהרות וכמויות עצומות של אוצרות טבע. מזג האויר באזור די נוח אך ענף התיירות התחיל להתפתח רק בשנים האחרונות. Khabarovsk הוא אזור התעשייה הגדול ביותר במזרח סיביר וצומת תחבורה חשוב. העיר, שנוסדה בשנת 1858, מאופיינת ע"י בתים הבנויים מלבנים אדומות ולגגות צורה המזכירה עצי אורן מחודדים. במקום מוזיאון אזורי. העיר Irkutsk, שנוסדה לפני 300 שנה, שימשה עיר מעבר למסחר עם מונגוליה וסין. בסוף המאה שעברה קיבלה העיר תאוצה כלכלית בזכות זהב ופרוות. עיר זו היא ללא ספק המרכז הגדול ביותר בעולם לפרוות.

אגם Baikal הוא האגם העמוק ביותר בעולם, שטחו כשטחם של בלגיה והולנד ביחד ומעריכים שהאגם קיים כבר 25 מיליון שנה. המים הנקיים באגם הם ביתם של אלפי סוגי דגים וחיות ים. בעונת החורף האגם קפוא והרוחות במקום יכולות להטביע ספינות ולעקור גגות בתים. באזור בודהיסטים רבים.Yakutsk, שהוקמה כעיר צבאית, היא כיום מרכז מדעי לחקר תרופות יער. מכרות הזהב משכו מתיישבים רבים למקום. Redirastock הוקמה כנמל צבאי שנפתח למבקרים בשנת 1990

לפני כמה שנים לעבור את הגבול לבריה"מ הייתה הרפתקה בפני עצמה. רק אנשים עם פריבילגיות מיוחדות יכלו להיכנס למדינה ולראות את סודות היופי של הארץ שתופסת כשישית משטח כדור הארץ. כיום נערכים סיורים ברכבת מיוחדת, שבעבר שימשה את מנהיגי המפלגה הקומוניסטית והמקורבים להם. הרכבת עוברת דרך הרי panir, העמקים הפרחוניים בסיביר והיערות. לבעלי רישיון טייס יש אפשרות לערוך טיסה במטוס קרב, שמהירותו פי שניים ממהירות הקול. הטיסה נערכת עם טייס, שתוך כדי טיסה מאפשר אפילו לך לאחוז בהגה. ניתן לערוך נסיעה בטנקים של הצבא הרוסי, ששימשו בעבר לאימונים או לבקר ב- STAR CITY, שנמצאת מחוץ למוסקבה. במקום עורכים קוסמונאוטים סובייטיים אימונים לטיסות חלל. המקום פתוח למבקרים.

 ברכבת BOLSHA EXPRESS אפשר לנסוע דרך הערים סנט פטרסבורג, מוסקבה וסיביר. ברכבת, המוכרת כאוריינט אקספרס של הצפון, אפשר לראות כיצד נהנו מנהיגי המפלגה הקומוניסטית של המאה הזו ממותרות ולוקסוס בשנות החמישים בזמן שהאזרחים עמדו בתור ללחם. בעיר PREM במרכז הרי אורל אפשר לראות ינשופים ועיטים בצבעים שונים. להרפתקנים כדאי להגיע לסיביר ולאגם BAIKAL. האגם העמוק בעולם (1637 מ`) מציע שייט קנו ומחנאות. עתה כשרוסיה נפתחה למערב, אזורי תיירות ומקומות שאליהם בעבר לא ניתן היה להגיע פתוחים לתיירות. אין סוף אפשרויות לסיורים, טיולים ומקומות בילוי מוצעים לתייר.


יעדי הכתבה