פעמים רבות עולה בבפורום השאלה כמה עולה טיול לארה"ב. בפוסט הזה אני אנה לתת כמה דוגמאות מחיר.
כמו תמיד – זה עניין אישי מאד. כמו שכתב יחיאל מוהר "יש מי שגר בצריף רעוע, שני שוכן בתוך ארמון". העלויות נגזרות מההרכב המטייל (יחיד, זוג, ילדים קטנים, גדולים) איזור הטיול, רמת הטיול וכו'. וכמובן גם שמחירים ודברים משתנים.

 הפוסט הזה נסמך על הפוסט הקודם – הערכת עלות לטיול משפחתי. אם עוד לא קראתם אז תתחילו ממנו.

 כמו שציינתי בפוסט הקודם אני נוטה לחלק את העלויות לפי תקופות/איזורים – הכנה בארץ, כרטיסי טיסה, ניו יורק, לוס אנג'לס והאיזור, סיבוב פארקים ביוטה וכו'.

היות וכולכם רוצים קודם כל את השורה התחתונה - לא כולל טיסות בכלל, ולא כולל הכנות בארץ, טיול זוגי יעלה בממוצע 200-400 דולר ליום בעוד שטיול משפחתי יעלה בממוצע 350-600 דולר ליום.
 בואו נראה איך הגעתי למספרים האלא ומה הם הטווחים


הכנות בארץ: 

אל תשלו את עצמכם – ההכנות בארץ עולות הרבה כסף. נתחיל קודם כל מסעיף דרכונים ויזה לארה"ב שעולים כ-200 ש"ח ו-160 דולר לאדם (בכל גיל, כולל תינוקות). כתלות במספר הנפשות שנוסעות (ושאין להן ויזה או דרכון) זה יכול להגיע גם ל-3000 ש"ח למשפחה של 5 נפשות.
בסעיף ההכנה נספור כרטיסי זכרון וסוללות, ספרים ומפות, רשיון נהיגה בינלאומי, כרטיס חבר בממסי, וכו'. וכמובן כל הציוד המתכלה שלוקחים איתנו כמו מזון, תרופות, כלי רחצה, סוללות, צעצועים לילדים וכו'. רק סעיף הסופרפארם לפני כל נסיעה עולה לי כ-150 ש"ח. על מדריכי טיולים (ספרים ומפות) אין בעיה להוציא 100-300 ש"ח וכו'. אם הצטיידתם ב-GPS לכבוד הנסיעה יתכן שתספרו את עלותו כחלק מעלות הנסיעה.
 וכמובן לא לשכוח את ההגעה לנתב"ג שלחלק מהמשפחות מגיעה עד 1000 ש"ח הלוך ושוב (אם גרים מחוץ לתחום חדרה-גדרה ויש לכם 3 ילדים) או הדפסת תמונות למי שבעניין (אלבום מושקע גם יכול להגיע למאות שקלים).

טיסה: 

יש טיסות דרך אירופה ויש טיסות לילה ישירות. אפשר לטוס לחוף המזרחי ואפשר לטוס לחוף המערבי. יש גם הבדלים גדולים בין לטוס כשכולם רוצים (אוגוסט, חגים) לבין העונה השקטה (פברואר)
כלל אצבע פשוט – טיסה לחוף המזרחי דרך אירופה בחברות מובילות – מ-800 דולר בחורף ל-1200 דולר בקיץ. בטיסה ישירה – מ-1000 עד 1400 דולר.
טיסות הפנים עולות מ-100 ועד 300 דולר תלוי במרחק. ככלל אצבע – חצי איזור (ניו יורק->אורלנדו, ניו יורק->מפלי הניאגרה, סן פרנסיסקו->לאס וגאס) – כ-100 דולר. איזור שלם (מפלי הניאגרה->אורלנדו, סיאטל->לוס אנג'לס) כ-150 דולר, ובין איזורים (חוף מזרחי למערבי) 200-300 דולר. כל המחירים בטיסות הפנים הם לכל טיסה, ולא להלוך ושוב, וכמובן לכל אדם. לרוב אין הנחות ילדים (מעל גיל שנתיים מחיר מלא). כן כללתי כבר בהערכת המחיר מזוודה אחת לאדם.
כלומר טיסה לחוף המערבי היא בקירוב טוב טיסה לחוף המזרחי + 500 דולר (הלוך ושוב). אולי פחות בגלל הכרטיס המשולב.
תספרו כמה מקטעי טיסות יש לכם ותגיעו לחישוב מקורב.
 כל האמור לעיל בהתבסס על הטיסות הפופולאריות (ניו יורק, אורלנדו, לוס אנג'לס, לאס וגאס). אם תנסו להגיע אל/מ יעדים קטנים בהחלט יתכן שהטיסות יהיו יקרות בהרבה (פחות תחרות). בנוסף כמובן שמדובר על ימים רגילים ולא על חגים ובהזמנה מראש.
 ברור שבסופו של דבר יש הבדלים ניכרים בין הטיסות השונות, החברות השונות,האם הזמנו את כל הטיסות בכרטיס אחד או בכמה וכו'. אבל היות ורובנו נחפש מחיר אטרקטיבי אני מאמין שנגיע לסדרי גודל כאלה. אם רוצים תאריכים ושעות מסויימים המחירים יכולים לזנק. כבר יצא לי (למען הדיוק לעבודה) לשלם 350 דולר על טיסה של שעה כי התעקשתי על תאריך ושעה מסויימים בשדה קטן ובהתראה של 24 שעות.


ציוד לא מתכלה וקניות 

סביר להניח שלכבוד הטיול הצטיידנו בציוד שישמש אותנו גם בעתיד בארץ או בחו"ל - מזוודות, ביגוד, מחשב נייד, מצלמה חדשה וכדומה. אלו לא עלויות ישירות של הטיול, אבל כן תביאו בחשבון שהוצאה שלהן סמוך למועד הנסיעה משאירים חור בכיס.
 במהלך הטיול (החל מהדיוטי פרי וכמובן בארה"ב) סביר שעשינו קניות והרבה. נכון, זו לא הוצאה ישירה לטיול. אבל זה נעשה באותו תזמון יחד אם הטיול אז נא להערך בהתאם.


הוצאות יומיות: 

ההוצאות היומיות מתחלקות ל-6 קטגוריות:
 לינה, תחבורה, מזון, אטרקציות,מזון ושונות. 5 הקטגוריות הראשונות הן תלויות איזור. האחרונה (שונות) די קבוע ונתייחס אליה תחילה. שימו לה שסעיף הקניות בכלל לא נספר פה.

עלות השונות

בסעיף השונות צריך לכלול הרבה דברים קטנים:
ביטוח – כדולר וחצי ליום לאדם בלי בעיות בריאות. 3-5 דולר לזוג, 6-10 דולר למשפחה.
כביסה – כחצי דולר לאדם ליום (נניח מכונה מלאה כולל ייבוש ואבקת כביסה בעלות של 5-10 דולר. לזוג פעם בשבוע, למשפחה פעם ב 3-4 ימים). כלומר דולר ליום לזוג, או 2-3 דולר ליום למשפחה
טלפוניה ואינטרנט – זה מאד תלוי מה הפתרון הנבחר. האם קונים מכשיר סלולרי? אחד או יותר? מכשירי קשר, אינטרנט סלולרי וכו'. חלק גדול מההוצאות פה הן קבועות (למשל מכשיר טלפון ב-20 דולר). אם הייתי צריך להמר הייתי מנחש שמדובר על 5-10 דולר ליום למשפחה. לזוג יעלה מעט פחות (לא הרבה פחות כי לרוב לא קונים סלולרי לכל ילד). לדוגמא, בטיול האחרון (2013) קניתי שני סימים עם שיחות מקומיות ואינטרנט ללא הגבלה לחודש ב-60 דולר כל אחד. כך שבפועל שילמתי 120 דולר לטיול של 18 יום שהם כמעט 7 דולר ליום
טיפים - למונית, לנהג השאטל, לחדרנית, לפקיד הקבלה וכו'. לא כולל למלצרים במסעדות שאת זה אני סופר בסעיף ארוחות, כן כולל למלצרים בארוחת הבוקר 'חינם' במלון (אם הם מגישים לשולחן). זה מאד תלוי בסוג המלון וההוצאות שלכם. יכול להיות 0, ויכול גם להגיע ל-10 דולר ליום. לרוב יותר קרוב ל-0. אם אתם בטיול ברמה גבוהה, במלון עם בלבוי וכו' הרי שמן הסתם תשאירו טיפים רציניים יותר. במוטלים אפשר להסתפק בדולר ליום לחדרנית.
עוד כל מני דברים קטנים – מזכרות, צעצועים לילדים (שוחד), קניות קטנות לטיול שאינן מזון (צידנית, מטריות,...) וכו' – עוד כמה גרושים
 סך הכל סעיף השונות כולל 10-30 דולר ליום לזוג, ו-20-50 דולר ליום למשפחה

עלויות מזון

פרוט עלויות המזון שלהלן מניח בעיקרו מסעדות מרמות כאלה ואחרות. שימו לב שיש גם שלל אפשרויות של אוכל מהסופר. אם זה אוכל מוכן לחימום במיקרו, ירקות, קורנפלקס וחלב וכו'. ברור שאם בחלק מהארוחות תתבססו על אוכל כזה העלויות עשויות לרדת מעט, כתלות בכמות הארוחות שתאכלו ככה.בכל מקרה, לרוב לא שיקללתי מסעדות טובות וודאי שלא מסעדות יוקרה. אלא בעיקר מסעדות פשוטות - נגיד ארוחה אחת של פיצה או מקדונלדס, ארוחה אחת במסעדה עממית, וארוחת בוקר קלה במלון (למשל קורנלפקס, ארוחת בוקר של המלון וכו').

כלל אצבע קטן לגבי עלות הדלק:

בנסיעות בין עירוניות רכב נורמאלי נוסע קצת יותר מ-100 קמ"ש ועושה קצת יותר מ-10 ק"מ לליטר (תלוי ברכב כמובן אבל הרכבים האמריקאים לרוב לא חסכוניים). דלק עולה מסדר גודל של דולר לליטר (תלוי באיזור). ומכאן שכל שעה נסיעה בין עירונית עולה מסדר גודל של 10 דולר. אם אתם מתכננים 3 שעות כביש ביום הרי שמדובר על 30 דולר.
מלונות 

בארה"ב חדרי המלון מרווחים יחסית לאירופה (לא במנהטן), ולרוב מחיר החדר הוא אחיד ללא תלות במספר הנפשות (למעט סוגיית המיסים שהיא די זניחה). כך שאם אתם זוג או זוג+2 תוכלו לישון בחדר רגיל, ובאותו מחיר כמו יחיד. מפשחות עם 3 ילדים יוכלו להצטופף בחלר מהמקרים (כולל מיטה מתקפלת), או שיוכלו ללכת על אופציות יותר מרווחות, כמו חדרי משפחה, סוויטות לסוגיהן (הרבה פחות יקר ממה שאתם חושבים), או זוג חדרים (עלות כפולה). גם למשפחות עם 2 ילדים שווה לפעמים לחשוב על האופציה המרווחת יותר.
 המחירים שפרטתי פה (אם לא צויין אחרת) הם לחדר רגיל.

ניו יורק: 

אין (כמעט) ישראלי שיוותר על ניו יורק. הבעיה היא שזו עיר יקרה.

תחבורה 

בניו יורק עצמה לא נשתמש ברכב אלא בתחבורה ציבורית.
 מונית או הסעה מוזמנת אל/מ שדה התעופה למנהטן תעלה כ-55 דולר לכיוון (תלוי בשדה, כמות המזוודות וכו'). אם אתם יותר מ-4 נוסעים (צריך רכב גדול) המחיר יעלה. לא לשכוח במחיר גם אגרה וטיפים (עוד כמה דולרים). לאחרונה שילמתי למשלפחה של 5 נפשות (עם שלל מזוודות) כ-80 דולר לכיוון כולל הכל.
נסיעה במטרו עולה 2.25 דולר. בהנחה של שתי נסיעות ביום לפחות מדובר על 4.5 דולר לאדם. כרטיס שבועי יעלה 29 דולר (4 דולרים ליום אם מנצלים את כל השבוע). ילדים עד גובה 110 ס"מ (בערך גיל 5-6) פטורים. מעבר לכך מחיר מלא.
כלומר משפחה של 4 נפשות תשלום 10-20 דולר ליום. זוג ישלם פחות כמובן. אם נכנסים לעיר במונית הרי שעלות זוג המוניות (100 דולר לזוג, יותר מזה למשפחה) צריכה להשתקלל פנימה.
 כך שנקבל עלות יומית ממוצעת של 20-40 דולר לזוג (תלוי במשך ובמספר המוניות) ולמשפחה של 30-60 דולר. ממש לא סכום זניח

לינה

לינה במנהטן מאד מאד יקרה. תלוי אם שכרתם דירה או מלון, טוב פחות או רע יותר. במנהטן גם מאד חשוב העיתוי ופערי המחירים יכולים להגיע ל-200% במקרה של חג המולד או ועידה גדולה של האו"ם. בארה"ב בכלל ובנהטן בפרט יש גם מיסים גבוהים על המלונות (המחירים המצויינים באתרי האינטרנט הם לרוב ללא מיסים).
בקיצור זוג ישלם לרוב 150-200 דולר. משפחה עם שני ילדים 250-350. משפחה עם 3 ילדים כבר עשויה לשלם הרבה יותר (חדרי המלון קטנים וצפופים ולרוב לא מתאימים ל-5). המחירים הללו ביום רגיל, ולא במחירי שיא.
אם תשנו מחוץ למנהטן המחירים ירדו כמובן אבל תשלמו בזמן נסיעה. אם תשנו בניו יורק אבל לא במנהטן (למשל ברוקלין), הרי שלפחות עלות התחבורה היא אחידה. אם תשנו בצד של ניו ג'רסי הרי שתוסיפו עוד 4-8 דולר לאדם נסיעה למנהטן ביום.
 אגב שימו לב שמחירי הלינה במנהטן לא בהכרח מושפעים מעונת התיירות. למשל דווקא בספטמבר שזה נחשב יחסית שפל תיירותי, יש ועידה גדולה של האו"ם שמקפיצה את מחירי המלונות עד פי 2!

אטרקציות 

במנהטן יש הרבה אטרקציות יקרות. כרטיס להופעה יכול לעלות בקלות 100 דולר (וגם יותר). זוג ישלם 200 דולר, משפחה 400-500 דולר בקלות. כרטיס לתצפית Top of the rock יעלה 25 דולר למבוגר ו-16 דולר לילד (כלומר עד 100 דולר למשפחה), האמפייר סטייט בילדינג גובה מחיר דומה. כרטיס לאוטובוס התיירים עולה סביבות 50 דולר ל-48 שעות. מוזיאון נושאת המטוסים אינטאפיד עולה 24 דולר למבוגר, מוזיאון אומנות מודרנית (MOMA) עולה גם 25 דולר (לפחות ילדים חינם), וכך גם המטרופוליטן. ביקור במדיסון סקוור גרדן יעלה 25 דולר למבוגר, בעוד שמשחק כדורסל יעלה עשרות עד מאות דולרים. פסל החירות סגור כרגע לביקורים, אבל אם יפתח שוב גם יעלה לא מעט.
בקיצור – 3 אטרקציות יקרות (תצפית + מוזיאון + עוד משהו) יעלו כ-75 דולר למבוגר ו-60 לילד. נוסיף עוד הצגה ב-100 דולר ונקבל 350 דולר לזוג, או 800 דולר למשפחה.
אבל שימו לב – אם אתם בעיר 3 ימים, אני מניח שתלכו ל-3 אטרקציות יקרות (אחת ביום) + הצגה. אם אתם בעיר 5 ימים תלכו אולי ל-4 אטרקציות ועדיין הצגה אחת כל שכל יום נוסף יהיה יותר זול.
 נניח לטובת העניין 50-150 דולר ליום לזוג, או 100-300 דולר ליום למשפחה

אוכל 

כמובן שאם אתם מתכננים על מסעדות טובות (ולא חסרות כאלה בניו יורק) אז תכינו הרבה כסף.
אבל גם אם לא, הרי שאוכל עולה כסף. רוב המלונות הזולים לא כוללים שום ארוחת בוקר (אולי קוראסון דלוח). קפה ומאפה בסניף סאטרבקס הקרוב יעלו לכם 3-5 דולר לאדם. דאנקן דונטס מעט יותר זולים. ארוחות במקדונלס או במעדניה (דלי) יעלו 3-10 דולר לאדם. אם תלכו למסעדה לארוחת ערב סיכוי לא רע שתשלמו 20-40 דולר לאדם.
בנוסף השיטוט ברחוב כל היום והזמינות הגבוהה של אוכל הרחוב (מבייגל, דרך סטארקבקס, ערמונים בעונה, גלידה וכו') מזמין הוצאה יומית די גבוהה של 'שטויות'. בייחוד לאור העובדה שאצל רבים ניו יורק היא בתחילת המסלול ואז אנחנו מאד מתלהבים ומפרגנים לעצמנו. אם בנוסף נקנה את האוכל בקפיטריה של האטרקציה הרי שהוא יהיה עוד יותר יקר.
 בסך הכל זוג 'קמצן' יוציא 40 דולר ליום. זוג משקיע יותר יכול גם להגיע ל-60-100 דולר. משפחה תדבר על 80 עד 200 דולר ליום. כל המספרים הללו ללא ארוחות במסעדות נחשבת. אלא סתם מסעדות.

מזכרות

מעבר לתקציב השונות הרגיל, בניו יורק יש פוטנציאל גבוהה לרכישת מזכרות לסוגיהן. בייחוד אם זו התחנה הראשונה בארה"ב, אבל גם אם לא. שריינו עוד 5 דולר לאדם ליום לצורך מטרה זו (10 דולר לזוג, 20-30 למשפחה).
סה”כ

350-530 דולר ליום לזוג, 420-850 דולר ליום למשפחה

אורלנדו 

תחבורה 

באורלנדו לרוב נשכור רכב. ככלל פלורידה הא אחד מהמקומות היותר זלים לשכירת רכב בארה"ב. על רכב לזוג נשלם 40 דולר ליום (כולל ביטוחים בהשכרה לשבוע). על מיניואן למשפחה נשלם 50-60 דולר. דלק לא יעלה הרבה כי לא נוסעים הרבה. נניח 5-10 דולר ליום. לעומת זאת חניה בפארקים די יקרה ומגיעה ל-15 דולר ליום. בתוך העיר עצמה אין כבישי אגרה.
סך הכל 60 דולר ליום לזוג, ו-80 דולר ליום למשפחה.
 אם בחרתם לישון במלונות של דיסני תוכלו לחסוך את עלויות הנסיעות כל עוד אתם במתחם של דיסני. אבל אז שאר העלויות (אוכל למשל) יהיו הרבה יותר יקרות, והיציאות מהמתחם יהיו 'מבצע'.

לינה

זוגות יכולים למצוא מוטלים בעלות של 50 דולר ליום. משפחות לרוב נוטות לשכור וילות בעלות של 100-150 דולר ליום. אם תשנו במלונות של דיסני תשלמו לפחות 100 דולר לזוג ו-150-300 למשפחה.
אטרקציות 

דמי הכניסה לפארקים מאד מאד יקרים. המחיר הרשמי הוא החל מ-80 דולר ליום (הנחה קטנה לילדים). אם קונים כרטיסים לכמה ימים המחיר יורד במקצת. תלוי כמובן כמה ימים תהיו, ומה הרכב הפארקים המדוייק (ואיזה הנחות תמצאו) , אבל סביר שלא תרדו מתחת ל-50 דולר ליום לאדם, ואולי תעלו עד 70 דולר. כלומר זוג ישלם 100-140 דולר ליום, ומשפחה 200-350 דולר ליום.
 חוץ מהמחיר הבסיסי של הפארקים יש עוד אטרקציות. יש כרטיסים משודרגים לפארקים (כרטיסVIP ליוניברסל למשל עולה כפול), מופעים, וגם המון אטרקציות קטנות כמו מיניגולף, באולינג, מוזיאון ריפלי וכו'. כך שגם אם תקחו יום חופש אחד מהפארקים ותעשו כמה אטרקציות קטנות, בזול לא תצאו.
אוכל 

הבעיה היא שאת כל היום אנחנו מבלים בפארקים, ומטבעם האוכל שם יותר יקר. זה לא שהמחיר הוא פי 4 ממקומות אחרים, אבל בהחלט ממוקם בקצה העליון של הסקאלה. לעומת זאת מחוץ לפארקים תמצאו הרבה מקומות זולים יותר, ואם שכרתם וילה הרי שגם נוח לבשל בה. מה שמשפחות רבות עושות זה אוכלות ארוחת בוקר בוילה (מרכיבים מהסופר), או באחת ממסעדות הבופה באיזור (3-8 דולר לאדם), מכינות סנדוויצים וחטיפים למהלך היום, אוכלים ארוחה קלה יחסית בפארק, וארוחת ערב שוב מחוץ לפארק. בכזה מקרה עלות הארוחות תהיה סבירה.
 בסך הכל, כולל החטיפים בפארק (קשה להמנע מהם) ואולי גם השתיה בפארק (מאד יקר, אבל יש הרבה מתקני מים בחינם), הרי שזוג יוציא 40 דולר ליום לפחות ואולי גם כפול, ומשפחה תוציא 120-200 דולר. שוב לא כללנו מסעדות יוקרה, סעודה עם כוכבי דיסני, או ארוחה ומופע.
מזכרות

קשה לצאת מאורלנדו בלי לקנות מזכרות. תלוי כמובן בגיל הילדים ובכמה תפרגנו להם. אבל 5 דולר לאדם ליום שוב נשמע סכום מינימאליסטי בקלות אפשר להגיע הרבה יותר. (זוג יסתפק ב-5 דולר. משפחה ב-20).

סה"כ

260-380 דולר ליום לזוג, 520-800 דולר ליום למשפחה

וושינגטון

תחבורה

בוושינגטון עצמה לא צריך רכב. יותר מזה באיזור המול החניה היא בעייתית (חנית רחוב מוגבלת לשעתיים) או יקרה, ופעמים רבות עדיף להשאיר את האוטו במלון.
וושינגטון יחסית קטנה ובחלק לא קטן ממנה ניתן ללכת ברגל. יחד עם זאת בסוף היום עייפים ובהחלט עשויים להעזר במוניות. כבר יצא לי להיות בעיר כמה ימים ולהוציא סך הכל 5 דולר על תחבורה (יום אחד התפנקנו וחזרנו למלון באוטובוס. שאר הזמן ברגל).
אם נלך על אוטובוס התיירים כאמצעי תחבורה (נוח אבל יקר) הרי שנשלם 25-40 דולר ליום לאדם (תלוי בגיל ובמשך)
אם אין רכב נשריין לעצמנו 0-40 דולר ליום לזוג, ו 0-100 דולר ליום למשפחה
 אם יש רכב נשלם קודם כל על עלות הרכב (50-80) ונשריין לעצמו עוד 15 דולר ליום חניה. הוצאות הדלק הן זניחות כי לא נוסעים הרבה.
לינה 

בוושינגטון יש הבדלי מחירים גבוהים בין אמצע שבוע לסוף שבוע. בסוף שבוע זוג יכול לרדת מתחת ל-100 דולר ומשפחה לאיזור ה-100+ דולר. באמצע שבוע המחיר יעלה בכמה עשרות דולרים. ניתן לשקול לישון בפרברי וושינגטון במקום שנגיש לרכבת התחתית (אבל אז נצטרך לשריין תקציב לרכבת של כמה דולרים לאדם ליום).
אטרקציות 

רוב האטרקציות בוושינגטון הן חינם. המוזיאונים של הסמיתסוניאן ואחרים, סיור בקפיטול, וכמובן השיטוט הרגלי בין האנדרטאות. בחלק מהמקומות (אנדרטת וושינגטון למשל) יש תשלום סמלי על הזמנת מקומות מראש. ניתן בהחלט לסיים יום בחינם לחלוטין. יחד עם זאת יש גם אטרקציות יקרות יותר כמו אוטובוס תיירים, מוזיאון הריגול, טיול אמפיבי וכו'.
באופן מיוחד בוושינגטון האטרקציות הבולטות הן דווקא בחינם, כך שלרוב דווקא בטיול קצר של יומיים לא נוציא כמעט כלום על אטרקציות, ורק אם נשאר יותר ימים נוציא כסף על האטרקציות היקרות יותר. בשאר המקומות בארה"ב (ובעולם כולו) זה הפוך.
 0-50 דולר ליום לזוג, 0-200 דולר ליום למשפחה.
אוכל 

באיזור המול עצמו אין מבחר אפשרויות קולינריות. יש מעט דוכנים של חטיפים וכמה קפיטריות בתוך המוזיאונים. והיות וזה מרכז העיר אז המסעדות שכן יש באיזור הן די יקרות. מה שגורם לכך שרוב המשפחות יסתפקו באוכל רחוב זול יחסית במהלך היום, וגם לא יהיה להן הרבה על מה להוציא תקציב חטיפים (אין סטארבקס וכדומה כל שני מטר). אז גם אם נצא לארוחת ערב טובה (אבל לא יוקרתית) תקציב הארוחות יהיה סביר.
 40-80 דולר ליום לזוג, 60 עד 160 דולר ליום למשפחה
מזכרות

ברור שבכל המוזיאונים יש חנות מזכרות עם מחירים בהתאם. אבל יחסית קל להמנע מהן (בכל זאת זה לא אורלנדו). בהחלט אפשר להשאר על האפס או קרוב.
סה”כ

150-280 דולר ליום לזוג, 220-600 דולר ליום למשפחה

מפלי הניאגרה 

תחבורה 

במפלים עצמם נהיה לרוב עם רכב. אם זה רכב שהגענו איתו מניו יורק, או ששכרנו אותו בשדה התעופה של באפולו (או אפילו של טורונטו). הרכב יעלה לנו כ-50-60 דולר לרכב זוגי, וכ-60-80 דולר לרכב משפחתי. במפלים עצמם לא נסע הרבה כך שהוצאות הדלק נמוכות. לחניה נשריין עוד כמה דולרים
 סה"כ 60-80 דולר לזוג, 70-100 דולר למשפחה
לינה 

זוג שייוותר על נוף למפלים ישלם 50-80 דולר. משפחה שתרצה גם נוף טוב תגיע ל-150 דולר ויותר.
אטרקציות 

מסחטת כספים רצינית. שריינו לכם 50 דולר לאדם
אוכל

מזכרות 

סה"כ


פלורידה (ללא אורלנדו)

סיבוב בפלורידה כולל את מיאמי, קי ווסט, האוורגליידס, קייפ קנברל ועוד.

תחבורה 

על רכב לזוג נשלם 40 דולר ליום (כולל ביטוחים בהשכרה לשבוע). על מיניואן למשפחה נשלם 50-60 דולר. דלק יעלה 15-40 דולר ליום.
חניה בחלק מהמקומות היא חינם אבל בעיר תעלה יותר. נניח 5 דולר ליום בממוצע.
 סך הכל 60 דולר ליום לזוג, ועד 100 דולר ליום למשפחה.
לינה 

בפלורידה מגוון מלונות זולים יחסית. ברור שבלב מיאמי נשלם יותר ובקי ווסט עוד יותר, אבל בפרברי מיאמי, לאורך הדרכים, ואפילו בעיר מרתון שליד קי ווסט מחירים יותר עממיים.
 מוטל לזוג ב-50 דולר ואפילו פחות לפעמים. משפחה תשלם 50-60 דולר אם תצטופף בחדר אחד במוטל, ועד 150 דולר לתנאים קצת יותר טובים.
אטרקציות 

בפלורידה מטיילים בעיקר בגלל האטרקציות. בין אם זה סיור ביצות (15-50 דולר לאדם תלוי בסיור), ספורט ימי (מ-5 ו-10 דולר לשנירקול והשמיים הם הגבול לצלילות), מרכז החלל (25 דולר) וכו'.
אז נכון, זה לא המחירים של הפארקים של דיסני. אבל זול זה לא.
 נניח 50 דולר ליום לזוג, ו-100-200 דולר ליום למשפחה
אוכל 

האוכל בפלורידה יחסית זול. אפשר בהחלט להסתדר עם תקציב של 30 דולר לאדם ליום (אם מתאמצים אפשר גם פחות). 60 דולר לזוג, 100 דולר למשפחה
 מזכרות הסיבוב בפלורידה דווקא לא יקר לרוב בקטגוריה הזו (בייחוד אם התחלתם באורלנדו ושם גמרתם את התקציב)
סה"כ

250 דולר לזוג, 360-600 למשפחה

טיול רכוב בצפון מזרח 

הדרך למפלי הניאגרה או סיבוב בניו אנגלנד

תחבורה

טיול רכוב אומר רכב. רכב לזוג יעלה כ-50 דולר ליום, ורכב משפחתי יטפס עד 80. באיזור הצפון מזרחי יש כביש אגרה רבים אז שריינו עוד 5-10 דולר ליום לאגרות. דלק תלוי כמובן בקילומטרז' היומי, אבל ממוצע של כ-30 דולר ליום נשמע סביר. בחלק מהמקומות נצטרך לשלם גם חניה. לרוב לא מדובר על סכומי עתק אלא על דולרים בודדים.
 75-100 דולר לזוג, 100-120 דולר למשפחה

לינה 

המלונות וגם המוטלים באיזור יקרים יחסית. מוטל לזוג מחוץ לעיר יעלה 50-80 דולר. חדרים מרווחים יותר למשפחה וממוקמים טוב יותר יגיעו גם ל-120 דולר. סוויטות כמובן יהיו יותר יקרות.
אטרקציות 

בטיול כזה יש שונות עצומה במחירי האטרקציות. אפשר לטייל רק באתרי טבע בחינם או במחירים נמוכים, ובקיצוניות השניה אפשר לשלב אטרקציות מאד יקרות כמו באנג'י, ראפטינג, סיורי ג'יפים ועוד.
אז נתייחס לאמצע - מן הסתם לרוב לא מדובר על אטרקציות יקרות במיוחד (את הניאגרה וניו יורק ספרנו בנפרד). הסיור הבסיסי בהרשי הוא בחינם. ביקור בקורנינג (ללא סדנא) למשל יעלה 15 דולר למבוגר וילדים חינם. סיור בכרכרה באיזור האיימיש יעלה פחות מ-50 דולר למשפחה. רכבת הקיטור של שטרסבורג תעלה עד 15 דולר לאדם לרוב. חלק גדול מסיורי המפעלים בצפון הם חינם. היות והאטרקציות לא כאלה קרובות סיכוי לא רע שלא תעשו שתיים באותו היום.
שימו לב שחלק מאתרי הטבע באיזור אינם באמת בחינם. באיזור הזה יש הרבה אתרי טבע בתשלום. אם זה כביש פרטי עם נוף יפה, עליה לתצפית, רכבל וכו'.
 כך שתקציב יומי של סביבות 30-60 דולר לזוג, ו-50-100 דולר למשפחה יהיה סביר (אם לא בחרנו באטרקציות המאד יקרות)
אוכל 

שלב הטיול הרכוב מתמקד לרוב בקילומטרז' גבוה יחסית, כך שחלק מהארוחות אוכלים במסעדות דרכים זולות יחסית, וגם ארוחת הערה לרוב לא יהיו במסעדה יקרה במיוחד. 20-50 דולר לאדם, כלומר 40-100 דולר לזוג, 80-150 דולר למשפחה
מזכרות 

לרוב לא משהו מיוחד. ברור שאפשר לקנות שטויות באיימיש, כלי זכוכית בקורנינג, או מזכרות מכל סיורי המפעלים. אבל זה ממש לא חובה.
סה”כ

240-380 דולר לזוג, 320-550 דולר למשפחה

לאס וגאס

תחבורה

בלאס וגאס נהיה לרוב עם רכב. לא כי הוא חובה, אלא כי לרוב וגאס היא חלק מהטיול שלנו. במלונות עצמם החניה היא חינם. מרחקי הנסיעה קצרים כך שאין כמעט הוצאות דלק, והרכב במערב די זול. כך ש-סדר גודל של 50-60 דולק לזוג ו-60-80 דולר למשפחה יהיו הוצאות הרכב.
 אם אין לנו רכב נצטרך קודם כל מונית אל/מ שדה התעופה בעלות של סביבות ה-20 דולר לכיוון. מעבר לכך ניתן להעזר במוניות לדילוגים לאורך הסטריפ. אגב לעיתים לעזר במוניות לדילוג גם אם יש לנו רכב.
 10-60 דולר ליום לזוג, 10-80 דולר ליום למשפחה.
לינה 

לרוב נישן באחד מהמלונות הענקיים לאורך הסטריפ. בלאס וגאס מחירי המלון מאד נמוכים ביחס לתמורה. יש הפרש גדול בין מחירי אמצע השבוע הזולים לסוף השבוע. זוג ישלם 40-100 דולר ללילה ומשפחה תשלם לרוב 60-160 דולר ללילה. לא לשכול מיני תוספות שמאד נפוצות בוגאס כמו resort fee. מקובל מאד גם לתת טיפ לפקיד הקבלה כדי לשדרג את החדר.
אטרקציות

יקר יקר יקר. ברור שאפשר רק לשוטט לאורך הסטריפ ולשטוף בעיניים את המלונות המדהימים. אבל לרוב נרצה לנצל חלק מהאטרקציות הרבות שבעיר. באופן כללי וגאס היא מסחטת כספים (למה אתם חושבים שהמלונות זולים כלכך). למי מהמר – השמיים הם הגבול. רבים שלא מהמרים עדיין מקצים לעצמם כמה עשרות דולרים להימורים ובפועל משחקים עד שמפסידים את כולם (סוג של בילוי). אבל בלי קשר להימורים – יש שלל אטרקציות רחב שקשה להמנע מהפיתויים.
וכמובן ההופעות המדהימות של וגאס (בעלות כרטיס ממוצעת של 100 דולר), שמתחרה רק בניו יורק על ה'חובה' לראות הופעה.
 30-200 דולר לזוג, 50-300 דולר למשפחה ליום
אוכל 

בוגאס יש ארוחות בופה מפורסמות, יקרות אבל מדהימות ברמתן. האוכל לא זול, אבל תקבלו תמורה מלאה לכסף.
 60-100 דולר ליום לזוג, 100-250 דולר ליום למשפחה
מזכרות

מן הסתם שוב סעיף שתוציאו עליו כסף. 5 דולר לאדם ליום נשמע סביר.
 5 דולר ליום לזוג, 10-30 דולר ליום למשפחה.
סה"כ

160-480 דולר ליום לזוג, 350-750 דולר ליום למשפחה

הערים הגדולות במערב: לוס אנג'לס/סן דייגו/סן פרנסיסקו

תחבורה 

בלוס אנג'לס וסן דייגו די חייבים רכב. בסן פרנסיסקו אפשר לוותר, אבל הרבה פעמים יותר נוח עם כי זה באמצע הטיול. לוס אנג'לס היא ענקית ולכן יהיו גם הוצאות דלק.
אם יש רכב חשוב לזכור את נושא החנייה (יקר). אם אין רכב (בסן פרנסיסקו) נצטרך להוסיף את עלות המוניות (קודם כל לשדה התעופה, אבל לא רק).
 60-80 דולר ליום לזוג, 60-100 דולר ליום למשפחה.
לינה 

סן פרנסיסקו יקרה יחסית וזוג ישלם 130 דולר ויותר, משפחה תשלם אולי טיפה יותר. במחיר כזה נקבל מוטל ברמה לא גבוה בעיר (למשל במעלה רחוב לומברד)ף ונצטרף להסתייע באוטובו
 הערים האחרות זולות יותר (בייחוד אם ישנים במוטלים) ואפשר להסתדר גם עם 50-60 דולר לזוג או לזוג+2 בחדר, אם לא נתעקש על מיקום מרכזי (כלומר לא במרחק הליכה מדיסנילנד למשל). עם שלושה ילדים או רמה מעט יותר גבוה עדיין נסתדר ב-100 דולר בערך. אם נרצה מיקום מרכזי נצטרך לעלות במחיר.
אטרקציות 

פארקים (דיסני, יוניברסל, סי וורלד, לגולנד, סיקס פלגס וכו') – כ-60-90 דולר ליום לאדם.
שאר האטרקציות קצת יותר זולות, אבל עדיין עולות. סיור באלקטרז יעלה 25-30 דולר, גן החיות של סן דייגו יעלה ל-40 דולר, נושאת המטוסים מידווי בסן דייגו כ-20 דולר, שכירת אופניים בסן פרנסיסקו תעלה סביבות 30 דולר לאדם, וכפול אם נשכור אופניים חשמליות
 כלומר 60-150 דולר ליום לזוג, 100-300 דולר ליום למפשחה
אוכל 

בערים עצמן יש מגוון אפשרויות קולינריות. ממקודנלדס ועד מסעדות ברמה גבוהה יחסית. בסן פרנסיסקו שבה מטיילים ברגל יש הרבה פיתוי לאוכל רחוב. בשאר הערים שמתניידים ברכב הפיתוי קטן יותר. 60-100 דולר ליום לזוג, 100-200 דולר ליום למשפחה
מזכרות

כן, אבל לא דרמטי (למעט דיסני)
סה"כ

260-430 דולר ליום לזוג, 380-650 דולר ליום למשפחה

טיול רכוב דרום מערב 

אתרי הטבע של קליפורניה נוואדה ויוטה

תחבורה

טיול רכוב אומר רכב. רכב לזוג יעלה כ-35 דולר ליום, ורכב משפחתי יטפס עד 60. באיזור אין כמעט כבישי אגרה. דלק תלוי כמובן בקילומטרז' היומי, אבל ממוצע של כ-30 דולר ליום נשמע סביר. לרוב לא נשלם חניה (למעט בערים)
 60 דולר לזוג, 100 דולר למשפחה
לינה 

המלונות וגם המוטלים באיזור לא יקרים. מוטל לזוג מחוץ לעיר יעלה 40-70 דולר. חדרים מרווחים יותר למשפחה יעלו מעט יותר. אם מדובר על לישון בתוך שמורות הטבע (יוסמיטי, גרנד קניון) המחיר יהיה גבוה בהרבה
אטרקציות 

בטיול כזה יש שונות עצומה במחירי האטרקציות. שמורות טבע עצמן הן ברובן בתשלום מאד נמוך (למשל 80 דולר למנוי שנתי לרוב השמורות או 20 דולר לשמורה)., למעט אלו שבשמורות האינדיאנים שאליהן הכניסה עשויה להיות יקרה יותר. משפחות לרוב תסתפקנה בזה. לעומת זאת יש המון אטרקציות מאד יקרות גם בטבע. ראפטינג, סיורי ג'יפים עם האינדיאנים וכו' בתקציב של 100 דולר לאדם בקלות.
לאורך קו החוף של קליפורניה יש אטרקציות קצת יותר יקרות כמו סיור בטירת הרסט (25 דולר למבוגר, 12 לילד) או האקווריום של מונטריי (35 דולר למבוגר, 22 לילד)
 20-40 דולר לזוג, 20-80 דולר למשפחה
אוכל

שלב הטיול הרכוב מתמקד לרוב בקילומטרז' גבוה יחסית, כך שחלק מהארוחות אוכלים במסעדות דרכים זולות יחסית, וגם ארוחות הערב לרוב לא יהיו במסעדה יקרה במיוחד. 20-40 דולר לאדם, כלומר 40-80 דולר לזוג, 80-130 דולר למשפחה
מזכרות

לרוב לא משהו מיוחד.

סה"כ 

200-300דולר לזוג, 280-500 דולר למשפחה