בהמשך לסיכום הטיול שלי (סיכום טיול הולנד - טיפים) הנה מסקנות נוספות שהיו לי:

טיסה מדיסלדורף:
אנחנו טסנו מדיסלדורף, וזו היתה טעות רצינית. לא מצאנו שום דבר מעניין לעשות בדרך הלוך ושוב.
הטיסה נחתה בסיסות 11:30 בבוקר, אבל עד שיוצאים מהשדה עם האוטו זה כשעתיים, עצירה לארוחת צהריים (עוד קרוב לשעה), ונסיעה להולנד, גרם לכך שהגענו לארמון בהאט לו ב-16:00, וכבר לא נתנו לנו להיכנס.
ראיתי הרבה שאלות בפורום משפחות לגבי מה לעשות בדרך לדיסלדורף, ולמרות שיש מספר המלצות, בסופו של דבר הן מעטות ומוגבלות. ה
תוצאה היא שמבזבזים את היום הראשון והאחרון. מתוך טיול של שבוע עד 10 ימים זה הרבה. ה
מלצה חד משמעית שלי -; לטוס לאמסטרדם. באיזור אמסטרדם יש הרבה מה לעשות. כמובן שאם ההפרש בכסף הוא מאד גדול זה שיקול אחר. אבל עם ההפרש הוא קטן, לדעתי חבל.

 עגלה

לא נתקלנו בשום קושי להסתובב עם עגלה. לא יותר מדי מדרגות וכו'. כמובן שבטחנות רוח וכדומה משאירים את העגלה למטה.

 אנגלית

נקודה כואבת. אומנם כמעט כל ההולנדים מדברים אנגלית, וברמה יותר טובה מהישראלים, אבל אין כמעט שילוט באנגלית. השילוט יהיה בהולנדית, ולפעמים גם בגרמנית.
כך למשך לחדר הכביסה בראביט היל, היו הוראות בהולנדית ובגרמנית, התפריט במסעדה כתוב בהולנדית, שלטי הרחוב וכו'. ועוד בעיה -; גם ההסברים על החנייה והמדחנים ברובם לא באנגלית!
אז נכון שתמיד אפשר לשאול, אבל זה יותר קשה.
 הסתבכנו מאד בסופר מרקט בנסיון להבין מה זה חלב, ומה זה חלב דל שומן. פעמיים קנינו יוגורט במקום חלב. זה לא נורא, אבל הילדים מאד התבאסו בבוקר בלי חלב לקורנפלס.

כפרי נופש
אנחנו ישנו בראביט היל, שלדעתי ממוקם באיזור לא טוב. לנו יצר שרבים מהטיולים שלנו קרובים (יחסית) לאמסטרדם. גם מראש וויתרנו על כמה טיולים רחוקים יחסית (כמו איזור האג). לדעתי צריך מיקום יותר מרכזי.
מבחינת מיקום בתוך הכפר -; רצינו קרוב לכניסה (וזה מה שהזמנו וקיבלנו). בדיעבד -; לא ממש משנה, כי רק פעם אחת הלכנו ברגל. כל שאר הפעמים עם האוטו. ההתרשמות שלי הייתה שרוב הישראלים נוסעים עם האוטו. ה
זמנתי את הלינה לסוף אוגוסט (4 חודשים מראש!). כבר לא היה את הביקתה שרצינו (רצינו בקתה 'מפוארת', ונשאר רק רגילות). כנראה שאף פעם זה לא מוקדם מדי.
אחרי שהזמנתי ושילמתי גיליתי שלנויה תיירות יש 3% הנחה לאמריקן אקספרס (למעלה מ-200 ש"ח). לא ידעתי ולא ניצלתי.

לתשומת הלב -; רוב הימים שהיימו שם הילדים נרדמו בדרך חזרה לכפר (ילדים קטנים). מאד שמחנו על החנייה הצמודה לחדר. רבים מהימים גם ירד גשם -; שוב ברכנו על האוטו הצמוד.

 מכשירי קשר

פריט חובה שמאד עזר לנו. היו שלבים רבים שהתפצלנו (לדקות בודדות). מאד עזר לשמור כל הזמן על קשר. למשל היה שלב שטיילנו ברחוב חנויות. אישתי והילדה נכנסות לחנות תכשיטים, אני והבן (וכרטיס האשראי!) ממשיכים הלאה.

 תוכניות מפורטות למרות שהיה לי הרבה זמן להיערך, איכשהו לא סגרתי מספיק פינות, וקצת התברברנו בגלל זה.
 דברים ששכחתי:
1.מיקום בתוך העיר -; למשל אלקאמר. איפה בעיר חונים? איפה זה השוק? כמה הליכה יש? מה לקנפג ב-GPS
2.לחפש מראש תחנת דלק ליד שדה התעופה (בדיסלדורף יש בתוך השדה, אבך לא ידענו ושוב התברברנו)
3.איפה חונים באוטרכט?
4.מה עושים בימי גשם -; היו לי תוכניות, אבל לא מספיקות. תכננתי על יום גשם אחד, יצא חמישה ויותר.