עפתי לתרמילאים

התנדבות בפרוייקט תרמילאים ותורמים בקמבודיה

הנה דרך טובה לעשות את הטיול שלכם במזרח, אפילו יותר מיוחד: בימים אלה יוצא לדרך פרוייקט תרמילאים ותורמים בקמבודיה. הפרוייקט מאפשר לישראלים לשלב בין פעילות התנדבותית חשובה לטיול במזרח. כל הפרטים לפניכם.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: התנדבות בפרוייקט תרמילאים ותורמים בקמבודיה

טיול התנדבותי במזרח - חוויה של פעם בחיים

מכירים את ההרגשה הזו כשאתם מטיילים -; שאין לכם מספיק זמן במקום מסוים, שהייתם רוצים להכיר טוב יותר את הקהילה סביבכם, שיפסיקו להתנהג אליכם כתיירים? אחת הדרכים הכי טובות לעשות את זה היא באמצעות התנדבות בקהילה. אחרי התנדבות קצרה אתם פתאום מתחילים להכיר את התושבים בשמם, להבין את השפה ואת המנהגים, להבין מה קורה סביבכם לסייע ולהרגיש את ההרגשה המשכרת של תרומה... פתאום הטיול שלכם הופך מסתם ביקור במקום זר לחוויה של פעם בחיים.

בימים אלה יוצא לדרך פרוייקט ההתנדבות החדש של "תרמילאים ותורמים" בקמבודיה. תרמילאים ותורמים הוא מיזם משותף של קבוצת "למטייל" ואירגון "לתת". הפרוייקט הוקם בעקבות פניה ממשרד החוץ, באמצעות שגרירות ישראל בבנגקוק הממונה גם על קמבודיה. השגרירות, יחד עם אירגון סיוע שפועל באיזור, זיהו שיש צורך מיוחד במתנדבים -; ובחרו לפנות ל"תרמילאים ותורמים" כמי שאירגנה משלחות כאלה בעבר לנפאל.

האיזור שבו תתבצע ההתנדבות הוא הכפר צ`י-פאט, בלב יער הגשם של הרי הקרדמום בדרום מערב קמבודיה. היער הוא מקום נהדר לטיולים, מהאחרונים מסוגו בדרום מזרח אסיה, עם חיות פרא ותחושה אמיתית של מקום ראשוני. באיזור ישנם מפלי מים, מסלולי טיול ועוד -; כולם תרם התגלו לתייר הממוצע, ומחכים לכם להכיר את האיזור.

וידאו: הכפר צ`י-פאט

צפיה בסרטונים דורשת תוכנת פלאש
 להורדת התוכנה ניתן ללחוץ כאן 

באדיבות אתר ynet


 הכפר ריכז אליו אנשים שבעבר עבדו בכריתת יערות, בנסיון לתת להם אפשרות מחייה אחרת, שלא תפגע ביער ועולם החי המקומי. הכפר הוא בראשיתי מאד מבחינת תנאים, ללא חשמל ומים, אבל כן ניתן לראות בו טלוויזיה שמופעלת על גנרטור... תושבי הכפר הם אלה שהביעו את הרצון לקלוט לתחומם מתנדבים, כדי לקדם את הכפר שלהם, ולאפשר להם להדביק את הפערים שנוצרו בינם, המבודדים, לבין שאר תושבי קמבודיה. עיקר מאמצי ההתנדבות באיזור יהיו בתחום החינוך -; לימוד אנגלית, כישורי חיים וכדומה. בנוסף, בגלל שמצב ההגיינה בכפר הוא ירוד, תרמילאים ותורמים תפעל לשיפור גם בתחום זה. הפרוייקט גם עתיד להקים באיזור גני ילדים, מה שיאפשר לנשים רבות לצאת לעבוד ולהעצים את עצמן.

לתחילת הכתבה

בואו להתנדב איתנו!

המשלחת הראשונה החלה לפעול באיזור בנובמבר 2008, ובימים אלה מתחילה "תרמילאים ותורמים" לגייס מתנדבים למשלחת השניה. המשלחת, שתמנה כ-10 מתנדבים, תצא לשטח בתחילת מרץ, ואחריה תצא משלחת נוספת מדי שלושה חודשים.
המתנדבים עוברים סדרה של מיונים בארץ, וכן הכשרה של מספר מפגשים, כדי להכין אותם למפגש עם המקום המיוחד בו מתקיימת הפעילות. לאחר ההכשרה, נפגשים כל החברים בתאריך שיוגדר מראש, בשגרירות ישראל בבנגקוק, ומשם יצאו כקבוצה, מלווים ברכז הקבוצה, אל איזור צ`י-פאט , ולהתנדבות עצמה.
מתנדבים: המתנדבים ישהו באתר ההתנדבות תקופה של שלושה חודשים, והם יעבדו באופן יומיומי על המשימות השונות, תוך מגע עם האוכלוסייה המקומית. חמישה ימים בשבוע- יוקדשו במלואם לצורך ההתנדבות והעצמת הקהילה המקומית ובסופי השבוע- יערכו טיולים, יתארחו בפעולות שיארגנו המקומיים או ינוחו. המגורים, הכלכלה ההעברות וכל שאר הוצאותיהם הנדרשות לצורך ביצוע ההתנדבות מכוסות. על המתנדבים מוטלות העלויות הכרוכות בהגעה מהארץ לבנקוק ובחזרה ודמי השתתפות בגובה של 200$, שנועדו לכסות את הוצאות המיון בארץ. לתפקיד זה אנחנו מחפשים מתנדבים בגילאי 21-40, עם רקע בהדרכה, נסיון בפעילות חברתית, ויחסי אנוש מעולים.

 מחכים לכם!!

עוד פרטים באתר: www.dogood.org.il/tarmil.


יוצאים לטיול תרמילאים בקמבודיה?
כל המידע החשוב לטיול שלכם באתר "עפתי" >>
מתעניינים בהתנדבות במהלך טיול תרמילאים?
 היכנסו לאיזור ההתנדבות ב"עפתי" >>

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על סיהנוקוויל