עפתי לתרמילאים

ויזה לתאילנד - מדריך להוצאת ויזה לתאילנד

תאילנד היא יעד פופולארי בקרב התיירים הישראליים וקל להבין מדוע. חופים משגעים, אתרים היסטוריים מעניינים, כפרים מסורתיים, אטרקציות שונות ועוד. אבל רגע לפני שהחלום מתגשם, כדאי לדעת מספר דברים לגבי ויזה לתאילנד ומידע חיוני נוסף
ליאור כהן - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: ויזה לתאילנד - מדריך להוצאת ויזה לתאילנד
© איתמר ברק

ויזה דרך שגרירות תאילנד בישראל

בעת הכניסה לתאילנד תיירים ישראלים מקבלים חותמת בדרכון, המאשרת שהייה ל-30 יום, ללא עלות ואין צורך לדאוג מראש לויזה. בעת ההגעה לשדה התעופה עליכם למלא טופס עם הפרטים שלכם וכוונות הביקור שלכם במדינה. עליכם להציג כרטיס טיסה, כשהיציאה מתאילנד היא במהלך 30 הימים הקרובים. במידה ואתם מגיעים לתאילנד דרך מעבר גבול יבשתי תקבלו ויזת כניסה ל-15 יום בלבד. המטיילים המתכננים לשהות בתאילנד לתקופה של למעלה מ-30 יום, צריכים להוציא ויזה מיוחדת.

שהיה מעל ל-30 יום: אם ידוע לכם עוד לפני הטיול כי תשהו מעל התקופה הנ"ל, ניתן להוציא מראש את הוויזה עוד מהארץ, דרך שגרירות תאילנד בישראל, שנמצאת בהרצליה בעלות של 150 שקלים. ניתן לבקש עד שלוש כניסות לתאילנד, כאשר כל כניסה עולה 150 ש”ח. בקשות לוויזה ניתן להגיש בימים שני עד שישי, בשעות 9:00-11:30 (מלבד בחגים לאומיים ישראלים ותאילנדים).

יש להצטייד ב:

  • דרכון בתוקף לפחות שישה חודשים מיום ההגעה לתאילנד
  • צילום של הדרכון ותעודת הזהות
  • שתי תמונות פספורט על רקע כחול או לבן (הצילום נעשה בחצי השנה האחרונה)
  • עותק של כרטיס הטיסה
  • עותק של הזמנת מקום הלינה הראשוני
  • מכתב באנגלית ממקום העבודה שמצהיר שאתם מועסקים שם ותלוש משכורת אחרון

שימו לב, כל המסמכים (מלבד תעודת הזהות ותלוש המשכורת) צריכים להיות בשפה האנגלית, אחרת לא יקבלו את הבקשה שלכם.

באמצעות השגרירות תקבלו ויזה שמאפשרת לכם לשהות בתאילנד למשך חודשיים, והיא תונפק עבורכם לרוב כבר ביום למחרת. הוויזה תקפה ל-90 יום מהנפקתה ומרגע הכניסה יתחילו להיספר 60 הימים עד שתידרשו לצאת.

הארכת ויזה בתאילנד

בעת השהות בתאילנד ולקראת מועד סיום הוויזה, ניתן לפנות למשרדי ההגירה ולבקש הארכת ויזה לעד 30 יום, בעלות של 1900 באט. חריגה מעבר לתקופה שניתנה, דינה קנס של 500 באט ליום.

במידה ואתם יוצאים מתאילנד הוויזה מבוטלת, גם אם לא ניצלתם אותה עד הסוף. כלומר, ברגע שתצאו מגבולות המדינה תחשב לכם אשרת השהייה שתקבלו, בעת הכניסה חזרה לתאילנד. אם הגעתם לתאילנד וקיבלתם אשרת שהייה ל-30 יום, ולאחר יומיים יצאתם מהמדינה בדרך יבשתית, למשל, התקופה של אישור השהייה לא "נשמרת", וכשתחזרו תקבלו אשרת שהייה חדשה רק ל-15 יום. 

האופציה הטובה ביותר היא לעשות ויזה מראש בארץ. לתיירים המעוניינים במספר כניסות ויציאות מתאילנד, רצוי להוציא ויזה שמאפשרת עד שלוש כניסות בשגרירות תאילנד. בתאילנד לא ניתן לשהות מעל 90 ימים בסך הכל, בתקופה של חצי שנה מהכניסה הראשונה למדינה. דעו, כי אם תעברו את תקופת הויזה תשלמו קנס על סך 500 בהאט, על כל יום שחרגתם מהזמן.

ואיך זה נראה במציאות? זה מה עשו רום ואלה בקוסמוי:

מעברי גבול בתאילנד

תאילנד גובלת בקמבודיה, בלאוס, בבורמה ובמלזיה. המעבר הראשי ללאוס הוא ה-Friendship Bridge, ליד ויאנטיין (Vientiane). מעברי גבול נוספים: בצפון – מעבר Chiang Kong-Huay Xai, מעבר אליו מגיעים מצ'אנג ראי. בדרום – מעבר Chong Mek, כשעה מ-Pakse בדרום לאוס. אם אתם נמצאים בלאוס ורוצים ויזה לזמן ארוך יותר בתאילנד (מעבר ל-15 יום שמקבלים במעבר גבול יבשתי) ולא הספקתם להוציא ויזה בשגרירות תאילנד בישראל, ניתן להוציא אשרת שהייה של 60 יום בשגרירות תאילנד בווינטיין שבלאוס עבור 1,000 באט. יש להגיש את טופס הבקשה לוויזה, למסור את הדרכון ושתי תמונות פספורט.

  • כתובת: No. 15 Home Phon Si Nuan Chan Lee lined streets of four cities accounted Ta otters. Vientiane
  • טלפון: 916 453 21 (856+) בין השעות 13:30-16:30
  • שעות הקבלה להוצאת ויזה: שני עד שישי: 08:30-11:30
  • אתר אינטרנט: vientiane.thaiembassy.org


*המידע נכון לינואר 2019.

יש לכם שאלות נוספות על ויזה לתאילנד או באופן כללי על טיול במדינה?
 מוזמנים להתייעץ עם החברים בפורום תאילנד באתר. לפורום >>

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על תאילנד