עפתי לתרמילאים

סידני וההרים הכחולים

הגעה לעיר הגדולה ביותר באוסטרליה, התארגנות והתאפסות וקפיצה לשמורת ההרים הכחולים.
אסף כץ, יעל רגב ועמית עשהאל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: סידני וההרים הכחולים
© מאורי הירש

לינה

כבר בשדה התעופה של סידני תפגשו במרכזי ה-Information הידידותיים של אוסטרליה. כאן תמצאו לוח המפרט את אפשרויות הלינה השונות ומאפשר לכם להזמין מקום לינה באחת מיני האכסניות הרבות שיש לסידני להציע לכם (מרבית האכסניות יסיעו אתכם מהשדה עד לפתח האכסנייה- חינם אין כסף, רק תגיעו).
 שירותי האינפורמציה מתקדמים וענפים גם מחוץ לגבולות שדה התעופה וניתן למצוא אותם פזורים בנקודות רבות ברחבי היבשת בכלל ובסידני בפרט.

 באזור Kings Cross מרוכזות רוב האכסניות (שם גם מרוכזים שווקי הרכב) ומספר שיא של אכסניות אוסטרליות למטר מרובע. זהו אזור מצויין מבחינת מיקום, מפגש עם תרמילאים אחרים, אכסניות זולות וחיי לילה, אם כי חלק מהמטיילים מוצאים אותו מעט לא נעים בשל בעיות סמים, הומלסים וסתם משוגעים למיניהם. אזור אחר החביב על תרמילאי ישראל המצטופפים בו בהמוניהם, הוא ה-Bondi Beach, שמצטיין בחוף יפה ואווירה רוגעת, אך מרוחק מאד מהמרכז.
סידני, מעבר להיותה עיר מדהימה ביופייה, משמשת נקודה מצוינת להתארגנות לפני היציאה ל"כיבוש" היבשת. שם ניתן לפתוח חשבון בנק, לקנות רכב, למצוא שותפים למסע ובכלל להתרגל לאווירה ולהוויה האוסטרלית.

לתחילת הכתבה

מסלול טיול בעיר

אחרי התמקמות באחת מהאכסניות כל שנותר לעשות הוא להצטייד בתיק הקטן שהכינותם מראש ולצאת לכבוש את העיר (מאד מומלץ לצרף לתרמיל המסע גם תיק קטן יותר שיתאים יותר לסיורים בערים ולשיטוטים מקומיים. איך מסתובבים עם שני תיקים? רב הזמן תוכלו להסתובב אתם בנוהל "בבושקה", התיק הקטן יהיה בתוך התיק הגדול ובתוכו יכנסו שאר ירקות. לקראת סוף הטיול כשיהיה לכם ציוד עודף, תסתובבו כמו צב נינג`ה עם תיק קטן לפנים).

סידני עצמה יפהפיה, בנוייה בהתאמה מושלמת למפרצי הים הכחולים (מהמעבורת לחוף מנלי המפורסם תוכלו להתרשם מהשילוב הנפלא של העיר והים), וכיף פשוט לשוטט ברחובותיה, לספוג את האווירה, או סתם להימרח על מדשאות הגנים הבוטנים. ביומכם הראשון שלאחר ההתאוששות מהג`ט לג, לכו לאיטכם בין הרחובות לכיוון בניין האופרה ואזור ה-Rocks היפה סביבו. לפתע יתגלה הבניין המדהים מולכם ותתחילו לקלוט שסוף סוף, אחרי כל כך הרבה זמן, הגעתם באמת לאוסטרליה.
 בניין האופרה, אחד מסמלי היבשת לצד איירס רוק, הקנגורו והבירה, נבנה במשך 14 שנים תמימות בעלות עצומה שמומנה מכספי הגרלת הלוטו הלאומית. האדריכל, יורן אוטסון הדני, כל כך נואש מהבנייה הבלתי נגמרת, עד שעזב באמצעה את סידני, ומעולם לא חזר אליה שוב.
 אגב, מבט חטוף בציפורים המצייצות הטסות מעל ראשכם, יגלה לכם כי להקות הציפורים העירוניות אינן דרורים אפורים אלא תוכי הלוריקיט והגאלה הצבעוניים - מין טוויסט מעניין של חיי הבר מערוץ 8, בעיר הגדולה.

לתחילת הכתבה

טרקים בהרים הכחולים

בסמוך מאד לסידני נמצאים ההרים הכחולים The Blue Mountains, המהווים חלק מהרכס החוצה הגדול, המפריד בין החוף למישורים במערב. בפארק נופים הרריים מדהימים ומסלולי טיול מדהימים. נקודת המוצא לרוב המסלולים והאטרקציות באזור היא העיר קאטומבה (Katoomba), שם גם מוקד הלינה העיקרי. בקאטומבה גם מרוכזות סוכנויות לספורט אתגרי - מסנפלינג וטיפוס ועד לשייט קאנו.

Blue Mountains National Park

 Princes Rock Walk
- דרגת קושי - קלה, אורך המסלול 1 קילומטרים, זמן מומלץ - 30 דקות

 המסלול/טרק לוקח אתכם לסלע הנסיכה, אחד מנקודות התצפית היפות ביותר באזור ההרים הכחולים, נקודת התצפית נבנתה לפני יותר מ 100 שנים בשנת 1890, נותנת נקודת תצפית למפלי Wentworth ו Kings Tableland מצד שמאל והר Solitary מימין, הטרק מתחיל מאזור הפיקניקים של Wentworth , לאחר כ 200 מטר תראו שלט ליד היציאה, בדרך ניתן לראות את מעיין השתייה הישן, אך מומלץ ביותר לא לנסות לשתות מהמים האלה

Weeping Rock-Fletchers Lookout Track - דרגת קושי - בינונית, אורך המסלול 1 קילומטרים, זמן מומלץ - שעה.

 הטרק מהווה נקודת משיכה לצלמים החובבים בינינו, במקום תמצאו מפל רחב ידיים, הנופל מצוק לעבר ערוץ Jamison , תוכלו לראות את השרידים של קיר בטון שהיה במקום ונועד לשלוט בזרימה של המפל, המסלול מתחיל בקצה Sir Henry Burrell Drive, ויש לעקוב אחר השילוט ל Weeping Rock, ניתן להמשיך לעבר הנקודה שהוקדשה לצ`ארלס דארווין שביקר במקום בשנת 1836, כדי להגיע למקום רדו מספר מדרגות מה Weeping Rock, תגיעו לצומת ופנו ימינה ושמאלה לנקודת התצפית על שם Fletchers , כדי לחזור לאזור הפיקניקים, תחזרו לצומת ותבחרו את המסלול האמצעי לכיוון צפון מזרח, פנו שמאלה ואחרי 100 מטר הגעתם.

Govetts Leap descent - דרגת קושי - קשה, אורך המסלול 1.3 ק``מ, זמן מומלץ - שעה וחצי.

בטרק המרהיב הזה ניתן לראות את המפל גם מלמטה וגם מלמעלה, המים צונחים מגובה של 180 מטר לתחתית הערוץ, כדאי לחשוב פעמיים אם לעשות את המסלול במידה ויש לכם פחד גבהים או בעיות כושר קלות...

הטרק נפתח לציבור בשנת 1899, מתחיל בנקודת התצפית עליו מלמטה, פנו שמאלה מהתצפית ולכו עד שתבחינו בשלט `Bridal Veil Falls` פנו ימינה ותעברו נקודת תצפית ומשם ימינה שוב בירידה חדה ותלולה מאד.

 שימו לב ! חלקים רבים במסלול רטובים ביותר, ולעיתים חלקים כתוצאה מקרח קפוא, זהירות, בעיקר עם ילדים, בתחתית המסלול תוכלו לנוח ולחשוב אם אתם רוצים להמשיך לעבר יער הגשם בעברו השני של הערוץ לפני שחוזרים חזרה ל Govetts Leap.


Glenbrook Gorge Track - דרגת קושי - קשה, אורך המסלול - 1.5 קילומטר, זמן מומלץ - 3 שעות.

 מה שמגודר טרק בריחה מהמציאות..., הטרק מתחיל מחניון המכוניות, עקבו אחר השילוט ל Glenbrook Gorge , אין מסלול מסודר לאורך הערוץ ולכן עליכם לפלס את הדרך בעצמכם, זהירות ! שימו לב למנהרות שנחפרו לצורך סלילת מסילת ברזל ב 1911, ניתן עוד לראות את ערימות העפר הגדולות לאורך הדרך, זמן חזרה - לפחות שעה וחצי, שימו לב, במידה ואתם יוצאים ביום גשום, יש חשש רב להצפות, מה שמהווה סיכון רב לשיטפון ולביטחון המטיילים, יש לבדוק במרכז המבקרים לפני שיוצאים לשטח.

Mount Banks Track דרגת קושי - בינוני עד קשה, אורך המסלול - 1.5 קילומטר, זמן מומלץ 1.5 שעות.

 החוקר ג`ורג` קליי טיפס בשנת 1804 עד לפסגת הר בנקס, כשהוא ראה את ההרים מסביב והצוקים של עמק גרוס הוא הרים ידיים וחזר לסידני מיואש כי לא הצליח לחצות את ההרים הכחולים, במקרה שלכם לא צפויה אכזבה...

 האדמה המחורצת יוצרת מראה נוף מדהים והנוף ממרום הר בנקס הוא אחד מהנופים היפים ביותר באזור ההרים הכחולים כולו, תחילת ההליכה מאזור הפיקניקים של הפארק, כדי להגיע לשם לכו בשביל הפעמונים עד שהשילוט מפסיק, אם מגיעים מריצ`מונד זה בערך שישה קילומטר מהר Tomah, משם מעבר קצר מוביל דרך סלע חשוף בעלייה לכיוון הפסגה, באמצע הדרך הטרק מתיישר ומאפשר תצפית טובה על עמק גרוס, משם הוא פונה צפונה ומעלה לכיוון הפסגה. כדאי לראות את ``סלע המטיף`` ותופעות כמו בגראנד קניון, לאחר שהגעתם תוכלו להמשיך עוד בדרך שלעיתים קרובות סגורה ממש לפסגה או לעשות אחורה פנה.

Blue Pool track - דרגת קושי - קלה, אורך המסלול 2 קילומטר, זמן מומלץ - שעה.

 הנוף באזור מקבל צבע ייחודי בעזרת מספר גורמים ובהם צבע האדמה המורכבת מחימר המשתקף עם קרני השמש, תחילת הטרק בחניון המכוניות מעל Glenbrook causeway , יש לעקוב אחר השילוט לבריכה הכחולה, בקשה מפורשת של פקחי השמורה - לא לקפוץ ולא לצלול למימי הבריכה, יש מדפי סלע שלא נראים מהגדה ויכולים להגרם פציעות עקב חוסר זהירות.

Euroka-Nepean River Track - דרגת קושי בינונית, אורך המסלול 2 קילומטר, זמן מומלץ - שעה.

 בטרק הזה המסלול עובר דרך ערוץ צר ואפיק נחל צר, הקירות הצמודים של הערוץ יוצרים אפקט הדומה לתנאי חממה, מה שמאפשר לבתי גידול רבים של צמחים וציפורים רבות ושונות, הטרק מתחיל מאזור הפיקניקים של Euroka מעבר לערוץ הנחל ומעליו, החלק הראשון הוא קליל עד שמתחילם לעלות לכיוון נהר Nepean, ניתן לעשות אחורה פנה אם לא רוצים להתאמץ בטיפוס.

Furber Steps-Scenic Railway - דרגת קושי בינונית קשה, אורך המסלול 2 ק``מ, זמן מומלץ - 45 דקות.

הייחוד של המסלול הזה הוא טעימה מכל מה שיש להרים הכחולים להציע למטייל מבחינת נוף, המסלול מתחיל בצעידה במעלה מדרגות חצובות, עד ליער הגשם, חוצה מפלים בדרך וצוקים תלויים וגבוהים.
 מתחילים את הצעידה בפארק הקרוואנים של מפלי Katoomba , פונים שמאלה ויורדים לנקודת התצפית על יער הגשם, זו נקודת תצפית טובה, ניתן לשמוע באויר סוגים שונים של ציפורים המקננות באזור, ניתן לחתוך במעין מעקף של 10 דקות לתצפית מדהימה על מפלי Katoomba, כאשר חוזרים, פנו לכיוון התצפית על שם המלכה ויקטוריה, פנו ימינה ורדו, לכו כ 200 מטר דרך יער הגשם לנקודת תצפית מדהימה, אגב, אם אתם לא מעוניינים בהליכה - יש רכבת העוברת מסביב לאזור בין השעות 9 בבוקר ו 16:50 אחר הצהריים, כמובן שהיא לא מטפסת לגובה...

לתחילת הכתבה

Rocket Point Lookout Track - דרגת קושי בינונית קשה, אורך המסלול 2 ק``מ, זמן מומלץ - שעה.

 הזמן המומלץ לטרק הוא בחודשים ספטמבר ואוקטובר, ולמה ? כי לאורך הטרק יש פריחה מדהימה בדיוק בזמנים האלה, המסלול מתחיל בחניון המכוניות ליד הדרך על שם Sir Henry Burrell., עקבו אחרי השילוט לכיוון Wentworth Falls, ניתן לחצות את הנהר באשד המלכה אבל יש לנקוט במשנה זהירות, לעולם אל תחצו את המים אם הם עברו את גובה הסלעים שהונחו במקום, לאחר היובל האחרון פנו לכיוון Rocket Point, שם תוכלו לראות את אחת מנקודות התצפית הטובות ביותר על Wentworth Falls, לאחר סיבוב קצרצר במקום חזרו בדרך בה באתם לחניון.


Cliff Top Track - דרגת קושי בינוני עד קשה, אורך המסלול 3 קילומטרים, זמן מומלץ 1.5 שעות

ההליכה דרך שדה בור צפוף ומוכה רוחות על ראש הצוק, צמחים בעלי צבעים שונים כאשר שיא הפריחה היא בסביבות חודש נובמבר.
 הטרק מתחיל בתצפית Govetts Leap, לכו ימינה ועקבו אחרי השילוט, אתה בכיוון הנכון אם אתם עוברים בצומת עם Braeside Track, המשיכו ללכת עד שתגיעו לקצה שלו בנקודה הנקראת תצפית Evans, תוכלו למצוא שם גם שרותים, מים זורמים ונוף יפהפה.

Fairfax Heritage Track - דרגת קושי - קל, אורך המסלול 3 ק``מ, זמן מומלץ - שעה.

המסלול מאפשר לכם לתת מבט מעמיק בצמחייה ובמספר צוקים מהם נשקף נוף מדהים, הטרק מתחיל ממרכז המורשת Blackheath, ויוצאים או מהחניה או ממרכז המבקרים הצמוד, הטרק עובר סמוך לביצה עומדת ולאחר מכן לאזור יערי פתוח עם דומיננטיות ברורה לאקליפטוסים, באזור נובמבר תוכלו לראות פריחה מרהיבה של פרח בצבע אדום בשם waratah.

 לבסוף מגיעים לקצה הצוק, בתצפיות על שם George Phillips ו Govetts Leap תוכלו לראות תצפית טובה על ערוץ Govetts Govetts Leap, היערות ומפלי Horseshoe, ניתן לחזור לנקודת ההתחלה באותה דרך או לקחת טרק מקביל בדרגה בינונית, לא מתאים לאנשים עם מוגבלויות.

Jack Evans Track - דרגת קושי - בינוני עד קשה, אורך המסלול - 4 ק``מ, זמן מומלץ - שעתיים.

 הטרק התגלה ע``י ג`ק אוונס שעבד על הסכר במקום בשנת 1945, מתחיל בנקודת התצפית על שם Erskine, (ליד נקודת התצפית Nepean וכחמישה קילומטר מהצומת עם מסילת הברזל), ומסתיים באפיק הנחל Erskine, הערוץ מאד תלול אבל מזכה את המטפס בו בנקודות תצפית מרהיבות על ערוצי נחל שונים ותצורות סלע ומראה של בריכות צלולות של מים.

Overcliff-Undercliff Track - דרגת קושי - קלה, אורך המסלול - 4 ק``מ , זמן מומלץ - שעתיים.

מסלול עם נופים מרהיבים מסוגים שונים המשתרע בין בקתת Waters Conservation, ועד לאזור הפיקניק של מפלי Wentworth.
מהבקתה רדו במדרגות לעבר הצומת השניה, פנו שמאלה ותתחילו בצעידה מישורית למדי לאורך ביצה מעוטרת בשיחים ועד לנקודת התצפית של ארוחת הבוקר...שנמצאת בערך במחצית הדרך, בהמשך תוכלו לראות את מה שמוגדר הבקע הכחול המרהיב.
 כדאי להבחין בצמחייה המגוונת והמתחלפת לאורך הדרך ומשם הדרך קצרה חזרה לחניית המכוניות ובקיצור דרך קליל אם רוצים חזרה לבקתה.

לתחילת הכתבהDardanelles Pass - דרגת קושי - קשה, אורך המסלול - חמישה קילומטרים, זמן מומלץ - 3 שעות.

ניתן להגיד על המסלול הזה שהוא באמת מכסה את כל האפשרויות, מצמחייה מגוונת ויפה, ועד ל``שלושת האחיות``, רוב הדרך עוברת תחת קו המצוקים של עמק Jamison, צפונית לשלושת האחיות, הטרק נבנה בשנת 1915, כדי לציין את תרומתם של חיילי אוסטרליה וניו זילנד במלחמת העולם הראשונה.
 תחילת המסלול בירידה הענקית במדרגות מ Echo Point, בתחתית פנו שמאלה למעבר Dardanelles, לכו בטרק היפהפה של יער Leura, שם תראו מראה מרהיב של עצי ענק, לאחר שתעברו את העצים תגיעו לצומת ופנו שם שמאלה, במהלך המסלול תעברו פעמיים ערוץ נחל זורם, לכו לאורך ערוץ הנחל עד למפל Marguerite, חצו את הגשר מתחת ל מפלי Linda, פנו שוב שמאלה ותתחילו בטיפוס הארוך מאד על למפלי Lila, לבסוף תגיעו למעין מחסה, משם יש תצפית יפה, ניתן ללכת לעוד מספר מסלולים קרובים כדי לראות נקודות תצפית נוספות (Prince Henry Cliff - שיפורט בהמשך הכתבה) ומשם הדרך לנקודת ההתחלה לא רחוקה.

Grand Canyon Track - דרגת קושי - בינונית עד קשה, אורך המסלול - חמישה קילומטרים, זמן מומלץ - 3.5 שעות

לרוב יש צורך בציוד מיוחד כדי לחקור קניונים ממש כמו שצריך, אבל פה תצטרכו רק את ציוד התרמילאים הרגיל שלכם כדי לחקור עד עומק הקניון, התקופה המומלצת להליכה - הקיץ, יש אפשרות לצל ויש מפלים רבים בדרך - זהירות, לא לשתות מהמים - הסיכוי לכך שהם מזוהמים - גבוה, גם אם תהיו באזור ביום מעונן - אין בעיה לעשות את הטרק.

הטרק מתחיל ליד הטרק הסיבובי של הגרנד קניון ליד חניית המכוניות, הולכים לכיוון גיא Neates, יורדים במורד הגבעה לעבר שטח יער פתוח ועד שמגיעים לשטח של יער גשם, שם הטרק למעשה מתחיל, תעברו את ערוץ הנחל בתחתית, הצוקים מתנשאים למעלה מ 100 מטר מעליכם.

רדו במדרגות עד `Rotunda`, זו נקודת מנוחה מצוינת, לאחר מכן לכו בעקבות הנחל במורד, ומתחת למפל המים - זהירות הסלעים שם די מחליקים, עכשיו אתם באמת בתחתית הקניון, תוכלו לראות הרבה צמחייה המורכבת משרכים ואזובי קיר, המשיכו ללכת לאורך ערוצי נחל רבים, הדרך קצת לא מסודרת במקום ולעיתים קשה למצוא את הנתיב הנכון.
לאחר מכן התחילו לטפס לכיוון Evans Lookout , כשתגיחו אל פני השטח תוכלו לשים לב עד כמה האוויר בחוץ יבש וחמים לעומת השעות שביליתם בתחתית הקניון.
 החורש דומיננטי ביותר עם האפר של ההרים הכחולים, כשתגיעו לפסגה לנקודת התצפית תוכלו לראות נוף מרהיב לכיוון עמק גרוס, פה גם יש מקום לשירותים ולמלא מים בבקבוקים, לאחר שסיימתם תוכלו לחזור לכיוון המכוניות.

Perrys Lookdown to Blue Gum Forest - דרגת קושי - קשה, אורך המסלול - חמישה קילומטרים, זמן מומלץ 5 שעות.

 היער הזה מובדל פשוטו כמשמעו מאחרים ומהסביבה, ניתן לראות את קצות עצי האקליפטוס שלו מנקודת התצפית על שם אוונס, האזור הוכרז כמקום לשימור כעשרים שנה לפני ששמורת ההרים הכחולים הוכרזה ככזאת, היער נקנה על ידי אגודת המטיילים והיערנים של סידני וטופל מאז על ידם, החל משנות השלושים של המאה העשרים.

טרק signposted שמתחיל מ Perrys Lookdown - מאד מאד תלול, לאחר שעוברים ביצה גדולה הוא מתחיל לרדת במהירות לאורך קו הצוק, ניתן לראות עשרות סוגים של ציפורים בקטע הזה כולל תוכים מסוגים שונים ואפילו סוג מסוים של נשרים. המשיכו ללכת לאורך העמק עד שהוא מסתיים ליד יער הפנינה הכחולה (נשמע ממש כמו באגדות...), המקום מאופיין בעצי ענק וזוהי נקודת מנוחה מצוינת כדי להתרשם מהמקום.

 עכשיו בחרו אחת משתי אפשרויות, או לטפס את כל הדרך חזרה לעבר נקודת התצפית או לישון בלילה בקמפינג כ 500 מטר משם, הלינה בקמפינג ביער הפנינה הכחולה - אסורה בהחלט

National Pass - דרגת קושי - קשה, אורך המסלול 5.4 קילומטרים, זמן מומלץ 4 שעות.

שימו לב ! במהלך שנת 2005 הטרק יהיה סגור במהלך ימי השבוע עקב שיפוצים ותחזוקה של המסלול - יש לברר מול הכתובת הבאה פרטים לגבי הנגישות אליו:

 http://www.nationalparks.nsw.gov.au/parks.nsf/dec_contacts/C003?Opendocument

 כעקרון ובקיצור על המסלול - מדובר במסלול מרשים מאד, העובר דרך קו מצוקים, תוכלו לראות בו מגוון גדול של צמחייה - פרטים מלאים על הטרק יתווספו למאמרים ברגע שהוא יהיה רלוונטי עבור המטיילים ויתעדכנו שינויים במסלול שלו באם יהיו.

לתחילת הכתבה

Federal Pass - דרגת קושי - קשה, אורך המסלול - חמישה וחצי קילומטרים, זמן מומלץ 3 שעות.

מהמקום בו מסלול ההליכה שעל הצוק על שם הנסיך הנרי עובר, הטרק הזה עובר מתחתיו (מתחת לצוק), ממפלי קטומבה ליער לאורה, הטרק מכסה שטח רב ומעורבים בו לא מעט מדרגות...אבל הייחוד שלו שניתן להעריך את הנוף המרהיב גם מלמטה וגם מלמעלה, נוף שכולל צוקים ומפלים, אם אתם סובלים מבעיה של סחרחורות - הימנעו מלעשות את הטרק הזה !

תחילת המסלול הוא במרכז המבקרים בנקודת Echo, הולכים אחרי השלטים לכיוון נקודת התצפית Lady Game, התצפית נותנת אפשרות לראות את ``שלושת האחיות``, לאחר שתסיימו במקום, עקבו אחרי הסימונים לעבר מדרגות הענק, מדרגות שחיבצן התחילה בשנת 1909 והסתיימה ב 1932 ! (העיכוב בגלל בעיות תקציב), עדין ניתן לראות את הסימנים של החציבה של כלי העבודה של תחילת המאה.

 הירידה במדרגות לוקחת כעשרים דקות, למטה פנו ימינה ועקבו אחרי השביל, עברו את שלושת האחיות והמשיכו לכיוון מפלי קטומבה, אחרי כ 45 דקות הליכה תחצו את ערוץ הנחל של קטומבה, הנוף שם אגב, מאד יפה. הגיעו לצומת, פנו שמאלה ולכו כ 200 מטר עד הבסיס של Scenic Railway, שם תוכלו לקחת רכבת שוב לראש הצוק, הרכבת האחרונה יוצאת ב 16:50 , אפשרות אחרת אגב, היא לעלות את כל הדרך ברגל - יקח לכם עוד 45 דקות, בכל דרך שתבחרו לאחר שתגיעו לפסגה ותתרשמו מהנופים היפים, הצטרפו לטרק Prince Henry Cliff אשר לבסוף יקח אתכם חזרה לנקודת אקו.

Red Hands Cave Track - דרגת קושי - בינוני עד קשה, אורך המסלול - שישה קילומטרים, זמן מומלץ - 3 שעות.

 הטרק קיבל את שמו כתוצאה מציורי הקיר של האבורג`ינים שמלווים את כל אורכו, הנופים נראו לראשונה בשנת 1913 כאשר נערכו חיפושים באזור אחרי ילד שהלך לאיבוד, הטרק מתחיל ליד גשר Glenbrook (יש חניית מכוניות משני צידי הכביש), לאחר כ 2 קילומטר הליכה, הטרק מתפצל, קחו את הנתיב הימני, ועלו במעלה הגבעה עד למערה, ניתן להגיע לאזור גם ברכב, אבל זה כבר לא נחשב כטרק נכון ?

Wentworth Pass - דרגת קושי - קשה, אורך המסלול - שישה קילומטרים, זמן מומלץ - חמש שעות.

היער הוא נקודת הייחוד של הטרק הזה שיורד לנקודה הנמוכה באזור ההרים הכחולים, יער פתוח עם סוגים שונים של עצים ובהם אקליפטוסים כמו גם האפשרות להירגע בבריכה טבעית החצובה בסוף המסלול ומתחת למפלים.

 תחילת המסלול בבקתה Waters Conservation Hut, ועד לנקודת התצפית על שם Empress, רדו במדרגות הברזל ופנו שמאלה עד לצומת עם טרק Nature, חצו את הנחל של מפלי Empress ולאחר מכן את מפלי Lodore, כשתגיעו לצומת הקרובה פנו ימינה (ליד שלט המציין את השם מעבר Wentworth), חצו את הנחל מעל למפלי הסלעים השטוחים, וכאשר ערוץ הנחל משמאלכם , לכו לעבר העמק, וחצו שוב את ערוץ הנחל ליד מפלי סלעים האדומים, בצומת הבאה קחו שוב שמאלה לעבר מפלי Wentworth, ולאורך קו המצוקים עד שתגיעו לבריכה, הטרק הוא טרק מעגלי, והדרך חזרה מלווה בטיפוס ניכר (ועוד קצת טיפוס) עד לאזור הפיקניקים של Wentworth.

Pierces Pass to Blue Gum Forest - דרגת קושי - קשה, אורך המסלול - 8 קילומטר, זמן מומלץ - 7 שעות.

הטרק לוקח אתכם לעבר העמק, לפני הסופר ירידה (לא טעות) תעמדו ותסתכלו על הנוף המדהים ותשקלו את ההליכה, מדובר על הליכה למטיילים מנוסים בלבד ! תשאירו לעצמכם כשלוש שעות לירידה ותזכרו שהדרך חזרה למעלה לרוב ארוכה יותר בהרבה !

 מתחילים מחניון Pierces , ההגעה אליו מהישוב בל מיד לאחר הפניה אל דרך הר וילסון, הטרק מלווה בצמחיה עבותה, בקצה העמק, יער הגשם נפסק לפתע, והמסלול פונה שמאלה עד לקו המצוק, חצו את נהר גרוס לאחר מכן ופנו שמאלה, ניתן לעשות קמפינג ולישון באזור Acacia, כחמש מאות מטר בצד השביל.

Pulpit Rock Track - דרגת קושי - בינוני קשה, אורך המסלול - 8 קילומטרים, זמן מומלץ - 3 שעות.

הטרק הוא טרק מבודד על פסגה מרוחקת ממרכז העניינים המורכבת מסלעים על גבי סלעים, ניתן להגיע אל המקום מ Govetts Leap, ולהנות ממגון נוף נדיר שכולל הכל.

הטרק מתחיל משמאל ל Govetts Leap, רדו במדרגות עד המחסה הקרוב, מפה חצו את הגשר והמשיכו במסלול עד קצה הצוק, תעברו לא מעט נקודות תצפית יפות עד שתגיעו לנקודת התצפית על שם Horseshoe.
 לאחר מכן הטרק ממשיך לאורך קו המצוקים, שימו לב לפריחה באזור נובמבר, יש מספר נקודות תצפית לאורך Pulpit Rock, אשר נותנים אפשרות לזוית ראיה של 280 מעלות על עמק גרוס וההרים המרוחקים, לאחר מכן ניתן לחזור על העקבות חזרה לנקודת ההתחלה.

Prince Henry Cliff Walk דרגת קושי - קל, אורך המסלול - תשעה קילומטרים, זמן מומלץ - שעה וחצי

 אם אתם חובבים נקודות תצפית (ומדובר על יותר מ10 נקודות) , זה המסלול עבורכם, מסלול מקטקומבה ועד למפלי גורדון על קו הצוק, הזמן המשוער לא כולל את זמן השהייה בנקודות התצפית....

Six Foot Track - דרגת קושי - קשה, אורך המסלול 42 קילומטרים, זמן מומלץ יום ורבע.

 הטרק עוקב אחר מסלול הסוסים המקורי שהוביל מקטומבה ל מערות Jenolan בשנת 1884, בדרך כלל לוקח כשלושה ימים לעשות את כל המסלול, אבל ניתן לעשות אותו גם בקטעים קטעים. מידע מלא על הטרק בכתובת :www.lands.nsw.gov.au

סידני לתרמילאים - כל מה שחייבים לדעת באתר "עפתי" >>

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על סידני