הפיליפינים: טרסות בבטאד

מדרגות מדרגות של טרסות אורז ירוקות מפארות את ההרים סביב בטאד בצפון האי לוזון בפיליפינים, לאחר שנחצבו במשך למעלה מאלפיים שנה בכלים פרימיטיביים בסבלנות מרשימה.
צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: הפיליפינים: טרסות בבטאד
depositphotos/ Maugli

בנאווי - בסיס היציא לטיולים באזור

בנאווי (Banaue) שבצפון האי לוזון היא עיירה מקסימה, היושבת בגובה 1200 מטר והתברכה בנוף עוצר נשימה. היא מוקפת בטרסות אורז הנחשבות לפלא עולם, ולא בכדי. למעלה מ-2000 שנה לקח לבני שבט האיפוגאו (Ifugao) ליצור את הטרסות המרשימות, כשהם מצוידים בכלים פרימיטיביים ביותר. כיום, נכללות הטרסות ברשימת ה-World Heritage של UNESCO. בנאווי היא בסיס היציאה לטיולים באזור הטרסות והכפרים שמסביב לה. בחודשי שיא העונה היא מהווה מוקד עלייה לרגל להמוני מטיילים, המשתכנים בגסט האוסים הזולים (המרוכזים ברובם ברחוב אחד) ונהנים מהמסעדות המקומיות. תוכלו לפגוש בעיירה מטיילים רבים וכן את התושבים החברותיים וזהו מקום מצוין לנוח בו ופשוט ליהנות מהאווירה השלווה.

לתחילת הכתבה

הכפר בטאד וסביבתו

משום מה, למרות שהפיליפינים נבדלת באופן משמעותי משאר מדינות המזרח הרחוק הפופולריות (הודו, תאילנד ונפאל), דווקא פה בצפון לוזון, מכירים את הישראלים היטב- בגסט האוסים אחדים ואפילו במספר כפרים נידחים יפנו אליכם המקומיים בעברית וידקלמו בפניכם שירים בעברית. יעד פופולרי ביותר באזור, המצדיק כל מאמץ הכרוך בהגעה אליו הוא הכפר בטאד (Batad), הכפר היפהפה נמצא במרחק 16 ק"מ ממזרח לבנאווי והוא מוקף בהרים בהם חצובות טרסות אורז עצומות בצורת אמפיתיאטרון. מראה מרשים ביותר מתגלה כשהן מופיעות אט-אט מבעד לענני הבוקר העוטפים את הכפר. מהר מאד תגלו גם אתם כי בטאד הוא ללא ספק אחד המקומות היפים ביותר בפיליפינים ואולי בעולם כולו. תושבי הכפר חיים בתנאים פרימיטיביים למדי: לא תוכלו למצוא בכפר מכשיר טלפון, אין חשמל (בערב תשבו לאור נרות) ואת המקלחת (אם תתעקשו לעשות) תעשו באמצעות דלי מים קרים.

 בסמוך לכפר נמצאים מפלי Tapplya המרהיבים, במרחק של כשעה הליכה. מבטאד אפשר לצאת לטיול אל עבר הכפרים הסמוכים. במרחק שעתיים הליכה מבטאד נמצא קאמבולו (Cambulo), כפר איפוגאו קטן וטיפוסי, השוכן בלב טרסות האורז. משם, מסלול של כארבע שעות הליכה מוביל אל קינאקין (Kinakin), הנמצא בסמוך לכביש הראשי, שם גם תוכלו לעלות על הג`יפני הנוסע בחזרה לבנאווי, הנמצאת במרחק 8 ק"מ. הגישה מבנאווי לבטאד אינה פשוטה: את 12 הק"מ הראשונים תעשו באמצעות ג`יפני או אוטובוס מקומי היוצא מבנאווי מספר פעמים ביום. המשך הדרך מצריך הליכה רגלית מאומצת בשבילי ההרים, אשר נמשכת כשעתיים. מומלץ להקדיש לביקור בבטאד והסביבה יותר מיום אחד. תוכלו לשהות באחד מהגסט האוסים שמציע הכפר (רמה בסיסית ביותר, אך בהתאם גם המחיר הזול). מבנאווי תוכלו לחזור ישירות למנילה באוטובוס העושה דרך זו מדי יום. ומשם להמשיך אל שאר היעדים שמציע האי לוזון.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

מלונות ומקומות לינה בבטאד

מדריכים ונותני שירות בבטאד

נהגים בבטאד

הזמנת חופשה לבטאד

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי