עפתי לתרמילאים

הפסטיבלים המומלצים בתאילנד

אם אתם מגיעים לתאילנד, בדקו אם באותה תקופה מתקיים בה פסטיבל. תהלוכות ססגוניות, תפילות המוניות טקסים רבי רושם והרבה אור וצבע הם המאפיינים המרכזיים של הפסטיבלים בתאילנד ואלה סוחפים את המשתתפים. כמה מהפסטיבלים של תאילנד ידועים בכל העולם, בהם פסטיבל הפרחים בצ'אנג מאי וחג המים, הסונקרן, שמסמל את תחילת השנה התאית.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: הפסטיבלים המומלצים בתאילנד
Thinkstock Imagebank ©

ראש השנה הסיני בבנגקוק

הקהילה הסינית בעיר בנגקוק מציינת את ראש השנה הסיני במצעד ענק, הכולל שלל תחפושות, ריקודים מסורתיים ומופעי פולקלור. ה-Yaowarat Road, הצ'יינה טאון של בנגקוק, הופך לאזור מסיבת ענק שאליו מתקבצים המונים. מוזיקה בוקעת מכל פינה, מבחר מסחרר של דוכני אוכל ואלפי חוגגים רוקדים ושרים על רקע להקות מקומיות וכלי נגינה מסורתיים. הערב מגיע לשיאו במצעד המרכזי של בובות הדרקון הענקיות, שהן מאפיין סיני מסורתי ומרכזי.

 • תאריכים: 27 בינואר 2017
 • מיקום: כל רחבי תאילנד

פסטיבל הפרחים בצ'אנג מאי

פסטיבל הפרחים של צ'אנג מאי (Chiang Mai Flower Festival) הוא אחד הפסטיבלים המפורסמים של תאילנד. פסלים של מקדשים מפורסמים, בעלי חיים וסצינות שלמות מסיפורי הרמאיאנה כולם מפוסלים ומעוצבים בקפידה ועשויים מפרחים בלבד! ה"פסלים" הצבעוניים מובלים ברחובות העיר ורבים מגיעים לחזות באירוע הססגוני והמיוחד הזה. סחלבים, חרציות, שושנים, ורדים ושפע של פרחים נוספים צובעים את העיר בצבעים עליזים ומשרים אווירה חגיגית. מלבד תהלוכת הפרחים מתקיימים בפסטיבל אירועים נוספים הכוללים תחרויות יופי, מופעי תרבות ועוד.

 • תאריכים: 3-5 בפברואר 2017
 • מיקום: מרבית אירועי הפסטיבל נערכים ב-Buak Hat Park

צפו בתהלוכת הפרחים המרשימה:

סונקראן - ראש השנה התאילנדי וחג המים

פסטיבל המים (Songkran) הוא אחד הביטויים היפים והשמחים ביותר לחגיגות ראש השנה התאילנדי, שמתקיימות בכל רחבי תאילנד. התחלת החגיגות עשויה להיות עדינה ולהסתכם בזרזיפי מים קלים, אך אלה מפנים עד מהירה את מקומם לתותחים הכבדים - רובי מים, אקדחי מים וכל אמצעי אחר שיבטיח שכל מי שנמצא בסביבה לא יצא יבש. ברחוב Khao San Rd בבנגקוק, למשל, יישפכו כמויות מים מחלונות הבניינים והמוני אנשים באמצע הרחוב ירטיבו איש את רעהו וכל אמצעי הוא כשר.

החגיגות לא נפסקות עם רדת החשיכה, ההפך הוא הנכון, כי אז מצטרפות לחגיגות המים גם מסיבות, ריקודים ואלכוהול. בפרבר Phra Padaeng מתקיימות תהלוכות ושלל חגיגות, מעבר להפצצת המים האינסופית ברחובות. הפן הדתי-טקסי של החג בא לידי ביטוי בפארק Sanam Luang בעיר, שבו רוחצים במים רבים את פסלו של בודהה ועורכים טקסים דתיים.

לאורך חופי פטאיה מתקיימות במהלך החג תהלוכות ומצעדים והאירוע המרכזי הוא התזת המים המסורתית, המציינת את סיום החג. במהלך החגיגות יוכלו המשתתפים לטעום משפע דוכני המזון שיוצבו ברחובות, לצפות בתחרויות היופי וממופעי זיקוקי דינור מרהיבים.

 • תאריכים: 13 באפריל 2017 (כל שנה זה באותו התאריך הלועזי)
 • מיקום: כל רחבי תאילנד

נוסעים לטיול בתאילנד? כדאי לבדוק אילו חיסונים צריך לקבל. ריכזנו עבורכם את כל הכל. היכנסו, המידע שאתם צריכים נמצא כאן »

פסטיבל פי טא חון

פסטיבל פי טא חון  (Phi Ta Khon Festival) מתקיים בפרובינציית לואי, אשר בחבל איסאן בתאילנד. מקורו של הפסטיבל באגדה בודהיסטית. היה היתה נסיכה ששמה Vessandara, אשר היתה בעצם, גלגול של בודהה. כאשר היא הגיעה אל עירו השמימית, קיבלו את פניה בתהלוכה מקסימה כל כך, שגם הרוחות לא עמדו בפני יופיה, והגיעו אליה.

פסטיבל זה נמשך שלושה ימים, אותם קובעים אנשי דת מקומיים, אחרי שהתייעצו עם רוחות מקומיות. במהלך ימי הפסטיבל מתחפשים התושבים לרוחות ועוטים על עצמם מסיכות עץ. האנשים נושאים בגאון את פסלו של בודהה, ומהתלים בתושבים שצופים בתהלוכה, כיאה לרוחות אמיתיות... התושבים עולים לרגל למקדשים השונים וכל האירועים מתקיימים לצלילי מוסיקה מסורתית ומחולות נהדרים.

 • תאריכים: 23 ביוני 2017 (תאריך משוער!)
 • מיקום: פרובינציית לואי (Loei), ב-Amphoe Dan Sai

פסטיבל הנרות

בעיר Ubon Ratchathani פותחים את תקופת הצום הבודהיסטי, ה-Khao Phansa, בתהלוכה צבעונית יפהפייה של נרות שעווה דולקים המובלים למקדשי העיר. הנרות מגיעים במבחר גדלים וצורות, כיד הדמיון הטובה של אמני העיר, הגדולים שבהם יכולים להגיע לגובה של מספר מטרים. בנוסף, נישאים בתהלוכה פסלי עץ של דמויות מהמיתולוגיה הבודהיסטית וההינדית. תהלוכת הנרות מלווה במוזיקה, תלבושות וריקודים מסורתיים.

 • תאריכים: 11 יולי 2017
 • מיקום: Thung Si Muang Park בעיר

בואו להתרשם מהחגיגות הצבעוניות שפותחות את הצום:

פסטיבל צמחוני בפוקט

הפסטיבל הצמחוני בפוקט (Phuket Vegetarian Festival) נשמע אולי כמו פסטיבל קולינארי עתיר מאכלים על טהרת הירקות, אך למעשה, זהו חג דתי, המתקיים מדי שנה בחודש התשיעי בלוח השנה הירחי הסיני. לפי האמונה, הטקסים המלווים את הפסטיבל יבטיחו מזל טוב לאלה שמקיימים אותם. במהלך הפסטיבל, תאילנדים ממוצא סיני שומרים על דיאטה צמחונית במשך עשרה ימים למטרות היטהרות ומחילה ובמקביל לכך, מתקיימים במקדשים השונים טקסים דתיים יוצאי דופן שמעניקים לביטוי "עינוי הגוף" משמעות אחרת.

ביום הראשון של החג פונים לרוחות ולאלים ומבקשים מהם סיוע ורחמים. בשעות הערב של הימים השישי והשביעי נאספים המאמינים ליד המקדשים ומבצעים מנהגים מוזרים ומפחידים, כמו הליכה על גחלים ומנהג שניתן לראות במקדש Bang Niau Temple שברחוב Phuket Road - טיפוס על סולם, ששלביו עשויים סכינים חדים....

ביום השמיני של החג מתקיימת תהלוכה ברחבי העיר, במהלכה נועצים אנשים שונים מחטים, סכינים וחניתות בחלקי גוף שונים. כל אלה הם סממני אמונה שלמה ודבקות רבה. טקסים אלה מציינים את תחילת הצום התאואיסטי, במהלכו אין אוכלים בשר, מתנזרים מאלכוהול, וכמובן ממין.

 • תאריכים: בספטמבר, עוד אין תאריכים
 • מיקום: מקדשים שונים בפוקט
 • אתר אינטרנט: www.phuket.com

השטת הסירות על נהר המקונג

מדי שנה מציינים בתאילנד את תום תקופת הצום הבודהיסטי Ok Phansa באירוע מדהים זה, המתקיים על מימיו של נהר המקונג. עם רדת החשיכה, נשלחות אל הנהר עשרות סירות מוארות ומקושטות, עמוסות במנחות מגוונות. בבוקר הפסטיבל הסירות מוצבות על גבי עגלות ונישאות בתהלוכה לאורך כל הרחוב הראשי, בליווי רקדנים מקומיים. בשלב זה מתקיימת תחרות שבה נבחרת הסירה היפה ביותר. התהלוכה מסתיימת ליד גדת נהר המקונג, ליד ביתו לשעבר של המושל.

לקראת שקיעה, לפני שמתחילים להשיט את הספינות, מתקיימים טקסים דתיים. הסירות המושטות עשויות מעלי בננה, במבוק, ושאר חומרים צפים, והאורך הכולל מגיע עד לשישה מטרים. שורת הסירות המוארות, לאורו של הירח המלא, היא ללא ספק מראה מדהים ומרתק. פסטיבל זה הוא הגדול והחשוב בפרובינציית Nakhon Phanom והוא מסמן את תחילת עונת הפסטיבלים.

 • תאריכים: 5 באוקטובר 2017
 • מיקום: האירוע מתקיים על גדת נהר המקונג ב-Mueang District, בפרובינציית Nakhon Phanom.

לוי קרא טונג - חג האורות התאילנדי

פסטיבל לוי קרא טונג (Loi Kra Tong) הוא אחד הפסטיבלים המרשימים ביותר בתאילנד, אם לא המרשים מכולם, שבמהלכו מפריחים התאילנדים לאוויר כדורים פורחים, המוארים באור נרות ומשלחים מנחות המונחות על גבי מעין סירות מעלי בננה או במבוק אל מימי הנהר. זהו פסטיבל בעל שורשים הינדים, שנחוג בסוף החודש הירחי האחד עשר ובסוף עונת המונסונים והוא נועד להודות לאלים על גשמי הברכה.

הפסטיבל נחוג בכל רחבי תאילנד ובכל מקום הוא נראה יפה ומרשים, המקום המומלץ ביותר לחוות בו את חווית הפסטיבל הוא צפון תאילנד, שבו השמים שלאחר המונסונים בהירים והאוויר קריר. מראה האורות המנצנצים הנישאים באוויר עוצר נשימה וכך גם טקס השטת המנחות על המים.

 • תאריכים: 4 בנובמבר 2017
 • מיקום: כל רחבי תאילנד

חשוב: לפני שיוצאים לטיול בתאילנד, כדאי לבדוק אילו חיסונים צריך לקבל. אז מה כדאי לדעת? היכנסו, כל המידע שאתם צריכים נמצא כאן »

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על תאילנד