עפתי לתרמילאים

המלצות רפואיות ליוצאים למיאנמר - בורמה

מידע רפואי לכל מי שנוסע למיאנמר - בורמה: מחלות טיפוסיות, חיסונים מומלצים, דרכי התגוננות ועוד. רק שנהיה בריאים ושיהיה טיול מוצלח.
ד"ר אנט - מנהלת פורום בריאות באתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: המלצות רפואיות ליוצאים למיאנמר - בורמה
Depositphoto/Mazzur

מחלות המועברות דרך מזון ושתייה:
שלשול המטייל קיים בשכיחות גבוהה. על כן מומלץ להמנע משתיית מי ברז או אכילת מוצרי חלב. לפני אכילת פירות וירקות חשוב לרחוץ אותם עם חומר חיטוי. מומלץ להביא תכשיר אנטי ביותי מסוג ציפרוקסין או טריביד לטיפול בשלשול חריף. שלשולים כרונים נגרמים לרוב ע"י טפילים.

 צהבת מסוג A נפוצה ועל כן מומלץ לקבל חיסון. צהבת מסוג E נפוצה מאוד. אין נגדה חיסון והיא מסוכנת במיוחד לנשים בהריון. טיפוס הבטן נפוץ ומומלץ לקבל חיסון. טפילי מעיים מאד נפוצים.

מחלות המועברות ע"י עקיצות יתושים:
מלריה: קיים סיכון להדבק במלריה בכל המדינה. הסיכון המרבי אופייני לעונת הגשמים- ממאי עד דצמבר ובאזורים מיוערים הנמצאים מתחת לגובה 1000 מטר. הסיכון קיים גם בערים מחוץ לרנגון ובמרכזים העירוניים של Mandalay, Magwe, Pegu, ו- Sagaing. קדחת הדנגי נפוצה מאד בכל המדינה אבל בעיקר במרכזים עירוניים. הסכנה בשיאה בחודשי שיא מאי-דצמבר. לא קיים חיסון למחלה והיא הנגרמת ע"י נגיף כך שאין גם טיפול יעיל. 86% מהמקרים נמנים על הזן המסוכן פלזמודיום פלציפרום. טיפול מונע בלריאם מומלץ לאנשים המטיילים באזורים כפריים. בגבול עם תאילנד טיפול זה לא יעיל ומומלץ להשתמש בדוקסילין.

 דלקת מוח יפנית: הסיכון קיים גם במקומות כפריים וגם במקומות עירוניים. הסיכון הגבוה ביותר קיים באזורים כפריים, באזורים שמגדלים אורז וחזירים. החודשי המסוכנים ביותר הם מאי-דצמבר אבל יש מקרים בודדים במשך כל השנה. חיסון מומלץ למטיילים אשר ישהו באזורי הסיכון המצויינים לעיל מעל ארבעה שבועות.


פילריה -נפוצה
 כלבת - נפוצה

חיסונים נדרשים:
 חיסון נגד קדחת צהובה נדרש ממטיילים שמגיעים מארץ בה המחלה קיימת.

יוצאים לטיול תרמילאים במיאנמר? כל המידע החשוב לטיול שלכם באתר "עפתי" >>

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על מיאנמר (בורמה)