עפתי לתרמילאים

התנדבות באירגון Harnes Wild Life Foundation בנמיביה

התנדבות בחוות בעלי החיים במזרח נמיביה היא חוויה מענינת. מיכל עזרה בטיפול בחיות בר, ניקיון כלובים, הכנת אוכל והאכלה, ומספרת על חוויותיה.
מיכל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: התנדבות באירגון  Harnes Wild Life Foundation בנמיביה
tiagofernandez/Dollarphotoclub ©

שם הארגון: Harnes Wild Life Foundation

מדינה: נמיביה

כתובת הארגון באינטרנט: http://www.harnas.de/en

מתי התנדבתי:  2005

משך ההתנדבות: שבועיים (בדרך כלל מבקשים חודש אבל...)

סוג העבודה שנעשתה: עזרה בטיפול בחיות בר, ניקיון כלובים, הכנת אוכל והאכלה.

מחיר ההתנדבות (+מה זה כולל): 3300rand לשבוע --> הסעות משדה"ת לוינדוק-לילה 1 בוינדוק והסעות לחווה ובחזרה- שהייה בחווה כולל לינה ו-3 ארוחות ביום.

תנאי המחייה: לא רע + --> קיים "בית מתנדבים" בו תנאים לא רעים- מטבח שירותים, 4 חדרים של 2-3 אנשים בחדר, ואם זה לא מספיק לכולם - חלק מהמתנדבים גרים בבקתות עץ מצוינות 2-3 בחדר עם שירותים ומקלחת (בלי מטבח) והמון רעש של טבע מסביב (מומלץ מאוד!!!)

מה היה החלק הכי טוב בהתנדבות? לא כל יום יוצא לכל אחד לגדל גור צ`יטות או להאכיל זברה מבקבוק...

מה היה הכי קשה? האידאולוגיה שלי נגד החתמת חיות בר... בנוסף היחס של המשפחה למתנדבים הוא קצת כמו היחס שלהם ל sun-men (הידועים כבושמנים או עבדים...)

חוויה שכדאי שנדע: הגיע גור צ`יטה בן 4 חודשים מהטבע- שחקלאי מקומי ירה באמא שלו, במשך 6 ימים הוא לא אכל בכלל כל מה שהיה לו ריח של בן אדם, על פי הוטרינר הוא היה על סף מוות, הוא היה תוקפני ואגרסיבי מאוד- יום אחד ישבתי יום שלם ושרתי לו שירים בעיברית- ואחר הצהריים הוא בא לאכול לי מהיד....

שורה תחתונה: ממליץ/צה *או* לא ממליץ/צה: מתלבטת. אם סיבת ההתנדבות היא עבור עצמכם- כי לחבק נמר ולשחק עם סוריקטות (טימון) זה בדיוק המקום! אם אתם מחפשים ערך מוסף- תרומה לחיות הבר- בטוח תמצאו משהו הרבה הרבה יותר טוב ומועיל...

הערות נוספות: פעם בשבוע יוצא טיול למתנדבים (בתשלום נוסף) לכל מיני מקמות באיזור כמו עיירות של הררו וסאנ`ז, לקליניקה של המשפחה (יש להם בן רופא שבא פעם בחודש בהתנדבות לטפל חינם ב-"בושמנים" וגם הוא צריך את המתנדבים) טיול למיסיון הנוצרי באיזור וכד`... המשפחה נוצרים קתולים מאוד אדוקים ומממש ממש ממש אוהבים את ישראל - חוויה שמזכירה את ה-hit בניו זילנד. אם מטרת הנסיעה היא ההתנדבות- כדאי לשלב ולא לפספס נסיעה ל-Etosha Pen.

התנדבה וכתבה: מיכל

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על נמיביה