הר פוג'י או פוג'יסאן כפי שהיפנים מכנים אותו הוא ההר המקודש והגבוה ביותר ביפן.הוא ממוקם על האי העיקרי הונשו וגובהו 3,776 מטר. זהו הר געש שמוגדר כפעיל אך כרגע הוא רדום, ההתפרצות האחרונה של הר פוג'י התרחשה בשנת 1707. הוא נטוע חזק במסורת, בציורים ובטקסים הדתיים ביפן. ואפילו בקולינריה.  ההעפלה להר נחשבה במשך מאות שנים טקס דתי חשוב ויש כתות ביפן הסוגדות להר עצמו.בימים בהירים ניתן לראות את ההר מטוקיו ומיוקוהמה. כמו כן אם תקחו את רכבת השינקסן מטוקיו לכיוון קיוטו ואוסקה תהנו מיופיו.  כיום, הר פוג'י הוא אתר תיירותי פופולרי ביותר ביפן, ונחשב לסמל חשוב ביפן ואתר מורשת עולמית של אונסק"ו.אמרה יפנית ישנה אומרת:"טיפש יהיה מי שלא יטפס על הר פוג'י פעם אחת בחייו וטיפש מי שיטפס עליו פעמיים".

חמשת האגמים למרגלות הר פוג'י נמצאים חמשת האגמים. אגמים אלו נוצרו בפעם האחרונה שהוא התפרץ בשנת 1707. אגם מוטוסו, שוג'י, סאיקו, קוואגוצ'יקו,יאמנקה כולם יחדיו מכונים חמשת אגמי הר פוג'יסאן.ההר מחולק ל 10 תחנות כשהתחנה הראשונה נמצאת למרגלות ההר והעשירית- בפסגה.נקודת ההתחלה הפופולארית ביותר , אליה ניתן להגיע ממרכז טוקיו ומאזור חמשת האגמים היא "פוג'י סובארו ליין".

התחנה החמישית עלו בכביש הסרפנטיני במעלה הר פוג'י עד לתחנה החמישית שנמצאת בגובה 2300 מטר. כאן תוכלו להרגיש את עוצמתו ואצילותו של הר פוג'י. בקרו במקדש שינטו סנגן-היפנים מאמינים שתפילה במקדש מגינה עליהם בעת הטיפוס על ההר . במקום חנות נוחות גדולה ומאפיה שבה תוכלו לרכוש עוגה בצורת הר פוג'י . העוגה טעימה להפליא.

אקונה– HAKONE זועיירת נופש פופולארית (גם עבור תיירים וגם עבור היפנים) השוכנת למרגלות הר הפוג'י ומפורסמת  בזכות המעיינות החמים שנובעים בה מן האדמה.בעיירה אפשר למצוא הרבה אונסנים (אמבטיות יפניות עגולות) וכן מקומות לינה בסגנון יפני מסורתי רצוי להתנסות ברחצה באמבט יפני ולינה מסורתית.בנוסף תוכלו לעלות ברכבל שממנו ניתן לצפות על הר הפוג'י.

העיירה פוג'י-מקום המומלץ ביותר לישון בו באיזור חמשת האגמים העיירה פוג'י מפני שהיא הגדולה והמתוירת ביותר כך שיש בה הכי הרבה מקומות לינה, מסעדות, חנויות נוחות ועוד.

Fuji Qביאמאנאשיפארק שעשועים גדול הנמצא ביאמאנאשי למרגלות הר הפוג'י שממנו אפשר ליהנות מהמראה של ההר תוך כדאי נסיעה פרועה באחת מהרכבות המהירות והארוכות ביפן. בפארק דוכני מזון רבים ומגוונים וניתן להנות מארוחה טעימה ולעיתים מערבית.

אגם  קאוואגוצ'יק  אגם זה הוא חלק מאזור חמשת האגמים הנמצאים למרגלות ההר. הוא נחשב ליפה מבין האגמים וממנו בשעות מסוימות של היום השתקפות ההר על האגם נחשבת לאחת המראות המרגשים ביותר ביפן.התצפית של הר פוג'י באגם זה מפורסמת מסיבה נוספת, אחת מיצירות האומנות היפניות המפורסמות ביותר היא "36 מראות של הר הפוג'י" שנוצרו ע"י האמן קצושיקה הוקוסאי בהם נראה הר הפוג'י בעונות שונות של השנה וממקומות שונים ביפן.

אזור אגם אשינוקו Ashinoko אגם אשינוקו או אשי בפי המקומיים ממוקם בחלקו המערבי של האקונה, באגם עצמו ניתן לצאת לשייט קצר על סירת פיראטים יפה היוצאת ממרגלות תחנת הרכבל התחתונה. חצו את הכביש וממול תראו תור ארוך לרכבל שעולה להר קומאגאטאקה – קומה. הנוף שנשקף במעלה ההר עוצר נשימה, במקום גם מקדש שמגן ל מטפסי ההרים.

באזור האגם טיולים רבים. אחד מהם הוא רכבל להר קומאגאטאקה (בקיצור- הר קומה), אשר ממנו נפרשים נופיו של הר פוג’י והאגמים שסביבו. את הרכבל יש לקחת מאגם אשי, מרחק נסיעה קצרה מתחנת הרכבל שמגיעה מהעמק

הכפר יאשינו סאטו בכפר תוכלו לבקר במוזיאון באוויר הפתוח ותוכלו להכיר את התרבות והחיים של יפן העתיקה, כמו גם לצלול לטקס תה, לנסות ללבוש קימונו או אפילו סמוראי.

פסטיבל פוג'י שיבזקוּרָה זהו אחד הפסטיבלים המרגשים ביפן שנועד לצפיה בפריחת השיבָּזאקוּרָה הפורחים בדרך כלל מאמצע אפריל ועד תחילת יוני. אלו מרבדים של פרחי צמח השיבָּזאקוּרָה הפורחים בחודשים אפריל-מאי באזור חמשת האגמים של הר פוג'י שביפן.הם צובעים את האיזור בגווני ורוד, לבן וסגול , וברקע מתנשא הר פוג'י.הפסטיבל נערך במרחק כשלושה ק"מ מדרום לאגם מוֹטוֹסוּ (Motosu), האגם המערבי ביותר מבין חמשת האגמים של הר פוג'י.

 תחבורה - מומלץ ביותר לקחת טיול יום מאורגן (יש רבים) מטוקיו. אם תרצו לשכור רכב קחו בחשבון את כבישי האגרה היקרים ביפן . אפשר גם להגיע מטוקיו מתחנות שיבויה ושינג'וקו לתחנת Kawaguchiko באוטובוס (כ- 2,000¥) או ברכבת (2 החלפות, כ- 3,000¥) ומשם, אוטובוס לתחנה החמישית, 1,540¥.

 הכותבת: ענת גרוס לאור מדריכה וותיקה ביפן בכל שאלה התקשרו