תמונה מתוך אתר למטייל

בואו לגלות את כל צבעי הקשת ועוד ברג'סטאן, ארץ המלכים או "ארץ המהרג'ות" . מדינה מדברית, אבל פורחת וצבעונית מבין כל מדינות תת היבשת הודו .

רג'סטאן לא דומה לשום דבר אחר שתראו בהודו. זו מדינה יפה שמפנקת את התייר כמעט בכל דבר אפשרי - מנופים ציוריים ועד אוכל מצוין ומשמורות טבע ועד שווקים צבעוניים. האנשים מסבירי פנים וחברותיים מאוד . והאוכל טעים בטרוף . את הלאסי (יוגורט) הטעים ביותר אכלתי .

תמונה מתוך אתר למטייל

בקצרה על הערים המרכזיות ברג'סטאן ג'יאפור -"העיר הוורודה" - נצבעה בוורוד במיוחד לקראת ביקורו של נסיך וויילס והמלכה ויקטוריה בשנת 1876 בהוראתו של המהרג'ה של ג'איפור, כסמל להכנסת אורחים.

תמונה מתוך אתר למטייל

מבצר אמבר

בגו'דהפור - "העיר הכחולה" - התושבים שמרו על מסורת צביעת הבתים בכחול כפי שהיה בימי העבר. הכחול סימל את ביתם של הברהמינים.

תמונה מתוך אתר למטייל

אודאיפור מכונה בחיבה "העיר הלבנה", מכיוון שהארמונות הרבים בעיר צבועים בלבן בוהק המהפנט את הצופה.

תמונה מתוך אתר למטייל

ג'איסלמר - "העיר הזהובה" - קיבלה את שמה על שם המבצר וחומותיו הזהובות. זו עיר המבצר היחידה בעולם המאוכלסת במלואה מאז הקמתה ועד היום. פושקר – העיירה הכלכך מפורסמת לישראלים ואחת ממוקדי העליה החשובים ביותר להינדים. במרכזה אגם קדוש, סביב האגם נבנו מאות מקדשים וביניהם אחד השווקים הצבעונים ביותר בראג'סטן, יש האומרים עם הקניות הכי שוות בהודו . אני רכשתי אבנים יפיפיות בפושקר במחיר זעום יחסית לעולם. שווה לבוא.

תמונה מתוך אתר למטייל