טיביליסי בירת גיאורגיה, מהווה נקודת יציאה נהדרת לטיולי כוכב קצרים ליעדים רבים כשכל אחד מהם במרחק נסיעה של כשעתיים מטיביליסי . אז ריכזתי לכם מספר טיולים קצרים כאלה שרובם לאורך הדרך הצבאית ורצוי לעשות אחד או שניים בביקור ..אז בואו נתחיל .

תמונה מתוך אתר למטייל

מנזר הצלב ג'ווארי (Jvari) – ממוקם בראש צוק ומשקיף אל נוף של חיבור הנהרות ארגווי וקורה. מהמנזר תקבלו תצפית אל העיר מצ'חתה. 

העיר מצ'חתה (Mtskheta) – נחשבת לעיר הבירה הראשונה של גיאורגיה. היא יושבת על צומת החיבור בין הנהרות ארגווי והקורה. האטרקציה הבולטת בעיר היא קתדרלה - סוויטיצחובלי . העיר מכונה גם בשם ירושלים השנייה, בגלל עוצמתה הרוחנית .

תמונה מתוך אתר למטייל

סכר מאגר ז'נוואלי (Zhinvali Dam) –כשעה נסיעה מטיביליסי תוכלו לראות את הסכר על נהר האראגווי . מפעל המים הזה מספק מים וחשמל לטיבילסי. הסכר והעמק הירוק סביבו , נחשבים לאחד המקומות היפים שציירים וצמים ימצאו בו המון עבודה. 

אנאנורי Ananuri – מבצר הוא אחד הטירות שנותרו מימי הביניים בגיאורגיה. הכפר הקרוב קרוי על שם המבצר, השוכן על הדרך הצבאית הגיאורגית, מצפון לעיר טביליסי, ובסמוך לעיירה ז'נואלי .מבצר זה השתמר היטב, לכן שימש במקור להגנה צבאית על האזור, ורק אחר כך, במאה ה- 13 , הפך למקום מגורי הדוכס של אראגווי. לאחר הביקור סעו לעיירה לטעום חצ'אפורי חם וטרי.