הגיאורגיים ידועים בשמחה שלהם ואין כמו יין הגיאורגי משובח מהטוסקנה הגיאורגית – קאחתי. חבל קאחתי המרוחק שעות ספורות מהבירה טיביליסי , ואליו ניתן להגיע במונית , הוא ברשימת המקומות הראשונים שקל ורצוי להגיע אליהם. זהו אזור תעשיית יין אמיתי ושוכן ממש ממזרח מטביליסי - בין הקווקז הגדול מצפון, לאזרבייג'ן מדרום .בחבל זה יש אינספור יקבים, המייצרים סוגי יין שונים, ובדומה לחבל שבלי שבצרפת , בכל כמה דקות נסיעה תראו יקב וכרם עם סוגי יין שונים.

כדאי לעצור סתם כך ולחוות סיור אותנטי ביקב שנקלה בדרככם, ואם לא – כבר בעת סיור רגלי בעיירה סירנארי תתקלו במספר יקבים בהם תוכלו לסייר ולטעום יין וגבינות. כמו כן יש שלל אפשרויות לטיולים מאורגנים, השכרת נהג מונית לסיור במספר יקבים בסביבה וכמובן טעימת וקניית בקבוקי יין מהמשובחים של גאורגיה.

קאחתי היא ארץ גידול הגפנים של גיאורגיה. כחמישית מן הכרמים במדינה, נמצאים באזור הזה, ומתוך בציר הענבים הבוגרים בגיאורגיה, ענבי קחאתי מהווים כמחצית מהתוצרת.

אתם לא חייבים לשתות יין כדי להנות מיופיו של האזור ומהאתרים החשובים שבו, שכן בנוסף למאות הייקבים ,חבל קאחתי עשיר בהיסטוריה. בירת החבל היא תלאווי, שבנויה גבוה מעל לנהר אלאזני (Alazani). האטרקציה המרכזית בעיר היא המצודה המלכותית באטוניסציחה (Batonistsikhe) מהמאה ה-18, שבה יש שתי כנסיות, שרידי מרחצאות מהמאה ה-11 וארמון מלכותי שבו פועל מוזיאון אתנוגרפי גדול. ואם אתם כבר שם אל תפספסו את מתחם דוד גארג'ה (David Gareja). במתחם תראו 19 מנזרים ומערות התבודדות מצוירות מהמאה השישית. חוויה מרתקת ביחוד עם כוס יין או צ'צ'ה שזהו - המשקה הלאומי הגיאורגי. זו גרסה גיאורגית לגראפה האיטלקי או למאר הצרפתי. מדובר בתזקיק שקוף המיוצר מזיקוק של גפת ענבים, תוצר לוואי שנותר לאחר סחיטת היין בעל אחוז אלכוהול גבוה במיוחד .

אני מאוד אוהבת את הצ'צה שלי בטעמים שונים, בעיקר בערב על המרפסת מול הנוף והרוח הקרירה. . התושבים הידידותיים ומסבירי הפנים שלא משנה באיזו שעה שתגיעו, תוזמנו לטעום כוס של יין , ואוכל גיאורגי מגוון וטעים להפליא . מי לא אוהב חצ'פורי עמוס בגבינה ?חוויה מופלאה ומומלצת .