קפלוניה הוא אחד האיים הגדולים בצידה המערבי של יוון . הוא שוכן בסמוך לקורפו . אי עם נופי טבע עוצרי נשימה .וחופים חוליים ארוכים עם כל הנוחות והשקט . טיול בו מתאים ליחידים , משפחות או קבוצות וכל אחד ימצא בו מה שהוא אוהב . האי קפלוניה יוון אז מה יש לראות באי :

ארגוסטולי בירת האי קפלוניה השוכנת על מפרץ ארגוסטולי.עיר/כפר מודרנית עם חנויות , מרכזי קניות , ואפילו שדה תעופה קטן ההרגשה היא של עיר מודרנית אבל עם אופי וניחוח יווני . עיר תוססת ונעימה . לאסי הכפר לאסי נמצא במרחק של כ-3 ק"מ מהבירה ארגוסטולי (Argostoli) . כפר שמאוד חביב על נופשים בשל מגוון האפשריות להנות בו .החופים פלאטיס גיאלוס ומקריס גיאלוס נמצאים במרחק קצר ממרכז הכפר לאסי. (Lassi) . חופים פופולריים שיש בהם יש ברים, טברנות וספורט ימי.לאורך הרחוב הראשי בכפר לאסי תמצאו חנויות ומסעדות רבות . לאסי היא גם בסיס מצויין לטיולים ברחבי האי . רצוי לשכור רכב ופשוט לתור את האי . מעניין לבקר גם במערה שבה חי הפטרון המגן של קפלוניה - אגיוס גרסימוס.
האי קפלוניה יווןהאי קפלוניה יוון אסוס Assos כפר מרתק הבנוי על גבעה טובל בירוק כשברקע טורקיז הים בוהק זה – אסוסהכפר Assos, נמצא כ 35 ק"מ מצפון לבירה ארגוסטולי. הבתים צבועים בצבעים מרהיבים והתושבים חמים ומסבירי פנים . אז צאו לשוטט בכפר ובקרו בטירה הוונציאנית מהמאה ה -15שנבנתה כדי להדוף מתקפות של פיראטיים , הנוף מהטירה עוצר נשימה .חוף מירטום הידוע מהווה גם הוא אטרקציה לבילוי ומנוחה . אל תפספסו את הכנסייה של אגיוס מרקוס והנמל קטן. מערה ואגם מליסאני מערת נטיפים מרשימה שבמיתולוגיה היוונית נחשבה למערת הנימפות. האגם של מליסאני היה בעבר אתר דתי לאל פאן שבמיתולוגיה היוונית נחשב כמי שקיבל את הנשמות בעולם התחתון. בתוך המערה על סלע נמצאים פסלים עתיקים וכן פסלו של האל פאן.
אסוס Assos האי קפלוניה יווןאסוס Assos

חוף פיטאני צאו לכיון חצי האי פאלקי, 35 ק"מ מעיר הבירה ארגוסטולי.ותגיעו לחוף פיטאני הפופולרי בקרב נופשים. הנסיעה אל חוף פיטאני היא לאורך סלעים לבנים ותלולים מרתקת ויפה . החוף מאופיין בחלוקי אבן. לאורכו תמצאו מסעדות וברים עם אוכל יווני מצויין וכמובן לא לפספס טעימה מיין הרובולה המפורסם של האי .חוף פיטאני האי קפלוניה יווןחוף פיטאני האי קפלוניה יוון
בקפאלוניה ישנם 3 כפרי דייגים שכדאי לבקר בהם:

הכפר פיסקרדו-הוא כפר דייגים קטן ובצפון קפלוניה.

אגיה אפימיה – כpר תוסס עם המון מקומות בילויי שווים

הכפר קאראבומילוס - שניכר בטיילת המרהיבה שממנה תוכלו להגיע לכפר סמי . טיול באי היפיפיה הזה מתאים ליחידים , משפחות או קבוצות וכל אחד ימצא בו מה שהוא אוהב . תוכלו להגיע בטיסה ישירה מישראל . מאוד מומלץ לשכור רכב ולצאת לתור ברחביי האי ,אפשרויות הלינה רבות - פשוט תשאלו את התושבים מסבירי הפנים הם ישמחו מאוד לעזור .
האי קפלוניה יוון- לטעום גירוס