מה עובר לכם בראש כשאתם שומעים על סיציליה? . הנופים מהסרט הסנדק, אשתו היפה של דון קורליאונה שמתפוצצת במכונית, או אולי דון סנציני שטועם שמן זית בידיו . סיציליה היא הרבה יותר מקוזה נוסטרה ודגים עטופים בנייר עיתון משומש, זהו אי קטן בקצה המגף שעושה המון בלאגן ופאן למבקר בו.

באי חיים כ-6 מיליון תושבים וגודלו יותר ממדינת ישראל . קצב החיים בסיציליה מוכתב לפי גחמותיו של הר הגעש אטנה שבצפון. ההר נושף מידי פעם תימרות עשן ואפר וולקני, ואחת לכמה שנים מתפרץ והלבה מאיימת להטביע את הכפרים הבנויים על מדרונותיו. האנשים חמים ועקשנים, הנאחזים באדמה הפורייה שהביאה לעולם את חיטת הדורום, יין המסאלה ואת שמן הזית הכי בשרני ואיכותי באיטליה.

היכן כדאי לטייל?

עמק המקדשים

אתר היסטורי השוכן בדרום האי בין מטעי הזיתים והשקדיות. במקום ישנם שרידים של 7 מקדשים יווניים יפים, כשרק מקדש קונקורדיה ניצב בשלמותו ומהווה אטרקציה תיירותית ייחודית. כמו כן תוכלו לראות את האצטדיון האולימפי, שרידי חומה, שערים, ועוד.

הר געש אתנה

הר הגעש אתנה הוא ההר הפעיל הגבוה ביותר באירופה ופסגתו מגיעה לגובה של 3,320 מטר ובה תראו שלג במרבית השנה. באזור יש אתרי סקי ומסלולים מאתגרים לחובבי טיולים. מלבד הטבע והנופים, במקום ישנם קניונים גדולים , בתי קפה , מסעדות ורכבל..הר געש אתנה

Villa Romana del Casale

הוילה הוא אתר תיירותי מהמאה ה-4 השוכן בדרום-מרכז סיציליה. באתר שרידים מיוחדים של פסיפס רומי. בעבר שמשה הוילה כאתר מרחצאות תרמיים. באתר וסביב תוכלו להתרשם מציורי קיר מרהיבים של לוחמים, חלקם עשויים פסיפס.

קניות וקולינאריה

תוכלו למצוא במרכזי קניות ובמרכז העיר שפע של בתי קפה , מומלץ מאוד לא לפספס את דוכני אוכל הרחוב בסיציליה הידועים לטובה, במיוחד את דוכני הגלידה הסיציליאנית המפורסמת, וקנולי שפשוט תתאהבו בו.בסיציליה בתי מלון רבים לאורך רצועת החוף , וזו בהחלט חופשה של כיף , מרגוע וקצת היסטוריה .

סיצליה